Chidaneh.com placeholder image

کف سازی محوطه، 10 کفپوش منحصر به فرد!

به قلم: تحریریه چیدانه

فضای بیرونی: کف سازی این امکان را به شما می دهد که از فضای خارجی خود بهترین استفاده کنید و جلوه خاصی به فضای تراس، پشت بام و یا باغ خود بدهید. تغییر سطح، ایجاد بافت متفاوت در واقع یک ترفند عالی برای ایجاد عمق و فاصله در فضای بیرونی شما می شود. امروز در چیدانه می خواهیم نمونه های منحصر به فرد کفپوش فضای بیرونی را با هم بررسی کنیم با ما همراه باشید.

کف سازی محوطه

اسکای اسکرپر

برای فضایی مانند یک پاسیو که از نور کافی برخورد نیست با انتخاب کاشی برای کف سازی محوطه می توانید درخشش و میزان روشنایی این فضا را دو چندان کنید، همان طور که در تصویر می بینید بالا بردن کاشی ها تا بخشی از دیوار فضای مذکور را تا حد بسیاری بزگ تر جلوه داده است.

کف سازی باغ

با ایجاد اختلاف سطح در کف سازی باغ می توانید در محوطه بیرونی خود تنوع و پویایی بیشتری ایجاد نمایید، کافی است تزئینات چمنی را با سنگ فرش ها متفاوت هماهنگ کنید و ظاهر منحصر به فردی به این فضا ببخشید.

انواع کف سازی برای محوطه

ساختن یک فضای استرحت در پشت بام شما می تواند جذابیت محیط زندگی و یا ویلای تفریحی شما را دو چندان کند، تزیینات و ایجاد یک کف سازی مناسب درکنار دکوراسیون با کوسن های متعدد سبب می شود که این فضا جلوه ی منحصر به فردتری را داشته باشد.

کف سازی محوطه

استفاده از تایل های بزرگ و قطورکاشی ها می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی خاص فضای شما را گسترده تر به نمایش بگذارد، همان طور که می بینید این کاشی های بزرگ در کف و بخشی از دیوار توانسته اند فضایی ساده، آرامش بخش و شیک را برای کاربرانش به وجود بیاورند.

محوطه سازی باغ

انتخاب یک کفپوش چوبی برای فضای بیرونی در واقع حس و حالی از فضای درونی خانه را مهمان محوطه ی بیرونی شما می کند و جلوه ی خاصی را به محوطه ی بیرونی شما می بخشد. اما باید توجه داشته باشید که اجرا کف سازی محوطه این چنینی در محوطه ی بیرونی نیازمند یک متخصص و مصالح مرغوب است تا در تماس با هوای بیرونی دچار آسیب نشود.

محوطه سازی با چمن مصنوعی

چمن مصنوعی گزینه ی منحصر به فرد دیگری برای کف سازی محوطه فضای بیرونی شما مطرح می شود، شما می توانید به سادگی حس و حال طبیغت را به بام و یا تراس خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که اگر تمایل به استفاده از چمن مصنوعی را دارید نوع مرغوب آن را انتخاب کنید تا ظاهری شفاف و واقعی تری درفضای شما داشته باشد.

کف سازی محوطه

کاشی های خاکستری در ترکیب با صندلی و قاب پنچره های آلمینومی توانسته است ظاهر منحصر به فردی را برای این پاسیو با سبک معاصر به وجود آورد، استفده از بافت گرم چوب در بخش دیگر این فضا به خوبی توانسته است فضای مذکور را متعادل کند.

کف سازی حیاط

در فضاسازی خود خطوط افقی را تکرار کنید، خطوط مستقیم فضای شما را بزرگتر از آنچه هست به نمایش می گذارد، همچنین در چنین فضایی استفاده از باکس های مربع شکل با عنوان باغچه و یا شمشادهای گرد تزیین شده یک کنتراست ساده و در عین حال جذاب را برای این محوطه ایجاد کرده است.

کف سازی محوطه

اگر فضایی مانند تراس و یا پاسیو دارید که با یک درب از محوطه ی درونی شما جدا شده است به سادگی با کف سازی یکپارچه و حذف درز ها می توانید هر دو فضای خود را بزرگ تر از آنچه که هست جلوه دهید.

کف سازی حیاط

حتی در یک فضای کوچک هم می توانید مناطق مختلفی را با استفاده از اشکال ایجاد نمایید، همان طور که در تصویر می بینید با ایجاد کف سازی حیاط به نحوی متفاوت و ساخت اشکال دایره در فضای کف توانسته است فضایی را به عنوان پاتوق بازی و یا استراحت به عنوان نقطه ی کانونی در این محوطه ایجاد نماید.

اگر به دنبال کفپوش مناسب برای حیاط منزل تان هستید، می بینید که گزینه های متنوعی برای انتخاب دارید که بسته به سلیقه ی شما و کاربرد شان، می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم ابتدا به شرکت های طراحی محوطه و فضای سبز که از زیرگروه های اهالی فن چیدانه هستند، سری بزنید و نمونه کار های آن ها را ببینید.

منبع: Houzz | مترجم: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
info_37917 در تاریخ 26 بهمن 1395
سفارش کفپوش با تخفیف ویژه نوروزی. اگر قصد انجام دارید حتما یه نگاهی به سایت ما بندازینو قیمت بگیرید ادرس سایت بخش کفپوش https://goo.gl/Ibxr13

ثبت دیدگاه