visibility 7246 today 2015/6/1

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

مواد و مصالح: اگر از طرح‌های چهل تکه خوشتان می‌آید، ترکیب طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. نتیجه کار بسیار شگفت‌انگیز خواهد شد و یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از رنگ‌ها و نقش‌های مختلف در یک زمینه است.این کاشی‌های سبک چهل تکه به دیوارها، پیش‌خان‌ها و حتی کف اتاق انرژی و نشاط می‌بخشند.اگر از طرح‌های چهل تکه خوشتان می‌آید، ترکیب طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. نتیجه کار که یادآور سبک‌های مراکشی و مدیترانه‌ای است بسیار شگفت‌انگیز است و یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از رنگ‌ها و نقش‌های مختلف در یک زمینه است. از این روش برای پس‌زمینه، دیوارها، کف ورودی، و پیش‌خان‌ها استفاده کنید. قطعا این سبک توجه مهمانان و دوستان‌تان را جلب می‌کند. 

این آشپزخانه با پس‌زمینه سبک چهل تکه، در واقع کلاژی عالی از کاشی‌های کوبایی طرح‌دار است. مونتاژ نامتقارن کاشی‌ها روی دیوار چشم را اذیت نمی‌کند و فضای گرم و شادی در آشپزخانه ‌ایجاد می‌کند.

نکته: انتخاب کاشی برای منزل می‌تواند خیلی سخت باشد، چون گزینه‌های فراوانی وجود دارد. تمرکزکردن روی مدل کاشی محبوب‌تان می‌تواند شروع خوبی برای انتخاب پالت رنگی و سبکی باشد که انتخاب خواهید کرد. 

ساده‌ترین راه برای انتخاب سبک چهل تکه، انتخاب کاشی‌های مربعی است که اندازه یکسانی دارند و بازی رنگ و نقش آن‌ها چشم شما را می‌گیرد. با این سبک کاشی‌ها می‌توانید از مبلمان مدرن استفاده کنید و تغییر چشم‌گیری در فضای مورد نظرتان ایجاد کنید.

نکته: کاشی‌های نقش‌دار با سبک‌های سنتی و غیرسنتی از جنس چینی، سفالی، سیمانی، و ... موجود هستند و حتی می‌توانید خودتان چند عدد کاشی ساده را نقاشی کنید یا طرح‌هایی به آن‌ها بچسبانید. 

حمام هم برای کاشی‌کاری چهل تکه خوب است. از رنگ‌های شاد با نقش‌های متفاوت استفاده کنید.انتخاب کاشی‌هایی با پالت رنگ محدود به سفید و سبز یا سفید و هر رنگ دیگری، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

نکته: کاشی‌های نقش‌دار با انواع و اقسام نقش‌ها موجود هستند و می‌توانید از میان آن‌ها کاشی موردنظرتان را انتخاب کنید. حواستان به این نکته باشد که اگر در حال نوسازی و عوض‌کردن کاشی‌های قدیمی هستید یا در منزل جدیدتان می‌خواهید کاشی‌کاری کنید، به عمق و ضخامت کاشی‌ها دقت کنید که با کابینت‌های شما هماهنگ باشد. 

پلکان منزل خود را مانند این خانه مدیترانه‌ای تبدیل به اثری هنری کنید.

نکته: حواستان به شرایط لازم و مناسب برای هر نوع کاشی باشد و اگر از طرحی خوشتان آمد آن را فدای آب و هوا یا شرایط نامناسب منزل‌تان نکنید. اگر قرار است دائما از این پله لوازمی‌ بالا و پایین کنید که به کاشی‌ها ضربه بزنند و آن‌ها را بشکنند، این کار فایده‌ای نخواهد داشت. 

نکته: برای آن‌که بدانید از هر مدل کاشی چندتا باید بخرید، بهتر است نقشه دیوار را با دست یا کامپیوتر بکشید و تعداد را محاسبه کنید. از فروشنده نیز بخواهید در محاسبه به شما کمک کند. بهترین روش این است که جای هر کاشی را در طرحی که روی کاغذ کشیده‌اید مشخص کنید تا تعداد دقیق کاشی را بتوانید شمارش کنید. البته دو سه کاشی بیش‌تر به احتمال شکستگی اختصاص دهید. 

طرح چهل تکه برای کف‌پوش خیلی جلب توجه می‌کند و البته بسیار جسورانه است، به‌خصوص برای منزل، زیرا فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد. ولی از زیبایی آن نمی‌توان گذشت، پس سعی کنید آن را برای فضاهایی مانند حمام، آشپزخانه، و یا راهرو استفاده کنید.

نکته: نمی‌دانید به چند مدل کاشی مختلف نیاز دارید؟ این بستگی به نمایی دارد که می‌خواهید ایجاد کنید. ولی طرح‌هایی که در نهایت واقعا زیبا می‌شوند، تقریبا از 10 مدل کاشی مختلف استفاده کرده‌اند.

روی پیش‌خان‌ها را نیز می‌توان کاشی‌کاری کرد. این آشپزخانه فضای باز پتانسیل کاشی‌کاری چهل تکه و شادکردن فضا را دارد و نتیجه کار خیلی خوب از آب درآمده است.

اگر از ایده کاشی‌کاری چهل تکه خوشتان می‌آید ولی می‌ترسید که خوب نشود، از ترکیب‌های رنگی روشن در روی سطح کوچکی استفاده کنید و کل دیوار را چهل تکه نکنید. بقیه دیوار را به رنگ ساده‌ای از یکی از رنگ‌های پس‌زمینه دربیاورید.

یک نوار از کاشی‌های چهل تکه هم می‌تواند حاشیه‌ای تزئینی برای دیوار اتاق نشیمن محسوب شود.

منبع: برترین ها

نویسنده:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع طرح چهل تکه، 6 روش بدون استفاده از پارچه!

انواع طرح چهل تکه، 6 روش بدون استفاده از پارچه!

10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

کسب و کارها پیشنهادی
نوین اندیشان پلان - خانه هوشمند certificate
نوین اندیشان پلان - خانه هوشمند

نوین اندیشان پلان - خانه هوشمند

گالری فرش جزایری certificate
گالری فرش جزایری

گالری فرش جزایری

پرده شاپ certificate
پرده شاپ

پرده شاپ

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent