Chidaneh.com placeholder image

7 ایده نورپردازی سقف برای دکوراسیون داخلی مدرن!

به قلم: تحریریه چیدانه

نورپردازی: همه ما خوب می دانیم که نقش نورپردازی ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه قابل انکار نیست. هر عنصری که در خانه نورپردازی شود دارای جلوه و ظاهری خاص می شود که بسیار جذاب خواهد بود، این عناصر می توانند متفاوت باشند، اما در این مطلب می خواهیم به بحث جذاب نورپردازی سقف بپردازیم و نقش آن را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بررسی کنیم، پس تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید. 

نوژا دیزاین

دکوراسیون داخلی مهشید رئیسی
طراحی دفترکالت
دکوراسیون داخلی مهشید رئیسی

فرش ذوالانواری

1. نورپردازی گچبری های سقف 

وقتی تصمیم به نورپردازی سقف خانه تان گرفتید باید به این موضوع دقت کنید که چه عناصری روی سقف وجود دارند و از آن ها برای نورپردازی خلاقانه تر بهره بگیرید. گچبری ها بهترین راهنمای شما برای انجام نورپردازی سقف هستند. مخصوصا اگر سقف های خانه تان دارای تزئیناتی به سبک کلاسیک باشند، این نورپردازی ها به آن ها کمک می کند تا چهره ای لوکس تر و فاخرتر به خود بگیرند. 

گروه معماری آوید
طراحی سقف با نور مخفی
گروه معماری آوید

2. نورپردازی سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی 

سقف کاذب معجزه ای بود که در حوزه ی طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی ایجاد شد. اکنون این سقف ها به هر طرح و شکلی که بخواهیم طراحی می شوند و کمک زیادی به طراحی دکوراسیون داخلی خانه می کنند. یکی از جذابیت هایی که سقف های کاذب به دکوراسیون داخلی خانه می بخشد، این است که می توانند نورپردازی های زیبایی را به دکوراسیون داخلی خانه بیاورند. 

نصب الوار چوبی روی سقف

3. نورپردازی تزئینات سقف 

ممکن است سقف خانه شما دارای تزئینات مختلفی مانند الوارهای چوبی باشد. شما می توانید از خود این الوارها استفاده کنید و فضای مابین آن ها را نورپردازی کنید، با این کار سقف خانه شما در شب و روز دو چهره متفاوت خواهد داشت. 

مهران عباسی و همکاران | گروه ساختمانی وُشه
نورپردازی داخلی آپارتمان
مهران عباسی و همکاران | گروه ساختمانی وُشه

4. استفاده از منابع نوری مختلف در نورپردازی سقف 

ممکن است شما برای نورپردازی سقف خانه تان از چند منبع نوری مختلف استفاده کنید. خب این قضیه می تواند جذابیت خیلی زیادی هم به سقف و هم به طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان ببخشد. شما می توانید بنا به سلیقه خودتان از منابع نوری خطی، موضعی و یا حتی نقطه ای استفاده کنید. 

شرکت معماری دکوکو
دکوراسیون نشیمن پروژه مفیدیان
شرکت معماری دکوکو

5. نورپردازی سقف به وسیله چراغ های روشنایی 

یکی از منابع نوری که می تواند برای نورپردازی سقف مورد استفاده قرار بگیرد لوسترها هستند. معمولا برای نورپردازی سقف از نورمخفی ها استفاده می شود. اما لوستر های نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، خوبی لوستر های این است که می توانند علاوه بر نورپردازی سقف بر کلیت طراحی دکوراسیون داخلی خانه نیز اثر گذار باشند. 

رضا نجفیان / رنا دیزاین
معماری داخلی پروژه دندانپزشکی ظفر
رضا نجفیان / رنا دیزاین

6. نورپردازی سقف هایی با طراحی های خاص 

بعضی اوقات معماران، طراحان و دکوراتورها تصمیم می گیرند تا طرحی را روی سقف ایجاد کنند تا بعد بتوانند از آن ها به عنوان جایی برای نورپردازی استفاده کنند. نمونه این کار را می توان در طراحی سقف پروژه دندانپزشکی ظفر؛ که یکی از پروژه های اجرا شده توسط رضا نجفیان معمار توانمند است، ببینید. برای آشنایی بیشتر با این پروژه می توانید به مطلب طراحی مطب دندانپزشکی بدون درد در تهران مراجعه کنید. 

[[nid:62287]]

7. سقف های کشسان، نورپردازی مدرن سقف ها 

برای نورپردازی سقف ها می توان از ترفندهای دکوراسیونی مدرن دیگری مثل استفاده از سقف های کشسان نیز استفاده کرد. این سقف ها دارای طرح و نقش های بسیار زیبایی هستند. این نوع سقف ها هم برای طراحی سقف مورد استفاده قرارمی گیرند و هم برای نورپردازی آن. برای آشنایی بیشتر با این نوع سقف ها می توانید مطلب سقف کشسان، آسمان مجازی دکوراسیون داخلی شما را بخوانید. 

پیشنهاد شما برای نورپردازی سقف ها چیست؟ شما از چه ترفندهایی برای نورپردازی سقف خانه تان استفاده می کنید؟ ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید

نویسنده : شمیم آقازاده| تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه