Chidaneh.com placeholder image

15 ایده هوشمندانه برای استفاده از پشت درب کابینت!

به قلم: تحریریه چیدانه

طبقه بندی و نظم دهی: معضل کمبود جا در خانه های کوچک، یکی ازبزرگترین مشکل ها در آپارتمان های امروزی است و استفاده از تمام بخش ها و قسمت های فضاهای طبقه بندی و نظم دهی مثل کمد ها و کابینت ها می تواند تا حد زیادی پاسخگو این مشکل باشد، امروز در چیدانه به می خواهیم 15 ایده هوشمند برای استفاده از پشت درب کابینت را با شما در میان بگذاریم با ما همراه باشید. 

استفاده از درب کابینت

قالیشویی ادیب

استفاده از پشت درب کابینت: نگهداری تخته گوشت

تخته گوشت ها یکی از ملزومات مهم هر آشپزخانه ای می باشند که جای بسیار زیادی را در فضای کابینت ها اشغال می کنند به سادگی می توانید با نصب هنگر های ساده پشت درب کابینت به این وسایل پر کاربرد نظم و ترتیب ببخشید.

استفاده از پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی مسواک ها

همه ی ما می دانیم که نگهداری مسواک ها هر چند با در پوش در فضای سرویس های بهداشتی غیر بهداشتی می باشد. با کمک چند لوله ساده پی وی سی، قلاب به راحتی می توانید فضای خاص و بهداشتی برای آن ها پشت درب کابینت خور فراهم کنید.

فضای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی ابزار آرایش مو

با نصب هنگرهای ساده ی پلاستیکی بر پشت درب کابینت خود به سادگی می توانید ابزار سبک آرایش مو خود را نظم و ترتیب ببخشید.برای این منظور تنها کافی است آن ها را همانند تصویر با کمک سیم خودشان بسته بندی کنید تا نیازی به قلاب نداشته باشند.

پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی لوازم تمیز کننده

به سادگی می توانید لوازم تمیز کننده خود را همانند تصویر با کمک یک هنگر پشت درب کابینت جای دهید و فضای بیشتری را در کابینت های زیر سینک خود ایجاد نمایید.

طبقه بندی پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی لوازم بسته بندی

لوازم بسته بندی پلاستیکی و فویل ضروری که می خواهید همیشه دم دستان باشد را با کمک باکس هایی همانند تصویر به سادگی پشت درب کابینت خود جای دهید. 

فضای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی ابزار پخت

اگر به شیرینی پزی علاقه دارید کافی است برای پیمانه های اندازه گیری خود فضای مخصوصی در نظر بگیرید تا نتها آن ها را ساده تر پیدا کنید بلکه بتوانید به فضای کابینت خود نیز نظم ببخشید. با ایجاد یک  تخته سیاه ساده پشت درب کابینت به سادگی می توانید این ایده ی منحصر به فرد را عملی را عملی کنید.

استفاده از پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی کیسه های پلاستیکی

در کابینت های همه ی ما یک کیسه پر  از کیسه است! که به حق بسیار مورد استفاده نیز هست به سادگی می توانید فضای اشتغال شده کابینت را با کمک هنگر های ساده و نصب آن پشت درب کابینت آزاد کنید.

پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی یکی از پر کاربردترین لوازم و وسایل در آشپزخانه های امروزی می باشد که جای بسیار زیادی را در کابینت ها اشغال می کنند با نصب طبقه های ساده ی فلزی پشت درب کابینت می توانید می توانید فضای نگهداری آن را تغییر دهید.

استفاده از پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی لوازم مانیکور

مانیکور کردن و آراستن ناخن ها یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که خانم ها علاقه ی فراوانی به آن دارند. با ایجاد طبقه های فلزی پشت درب کمد و یا کابینت اتاق خواب خود ی توانید به این ابزار پر طرفدار نظم و ترتیب ببخشید و همیشه آن ها را دم دست داشته باشید.

جا ادویه ای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: جا ادویه ای

اگر شما فضای کافی برای اختصاص کل کشو به مجموعه ی ادویه های خود ندارد،با استفاده از این ترفند ساده می توانید آن ها را پشت درب کابینت خود جای دهید و همواره دردسترس داشته باشید. 

استفاده از فضای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی رول های کاغذی

ایده ی دیگری که می توانید برای رول های پر استفاده ی کاغذی و آلمینیومی از آن استفاده کنید، نصب کردن ساده ی دو هنگر همانند تصویر پشت درب کابینت است. 

استفاده از درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی درب قابلمه

درب های قابلمه در تمام کابینت ها جای گیر هستند، هنگرهای پشت درب کابینت امروزه برای جای دادن آن ها بسیار پر طرفدار می باشند.

استفاده از فضای درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی سنجاق سر ها

اگر شماهم یک ظرف پر از سنجاق سر های در هم و بر هم دارید، وقت آن است که به آن سر و سامان بدهید با کمک یک نوار آهنربایی همانند تصویر می توانید به آن ها نظم و ترتیب ببخشید.

استفاده از فضای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت: نظم دهی سشوار

مو خشک کن ها و سشوارها یکی از جاگیرترین و پر استفاده ترین ابزار در خانه ی همه ی ما می باشد با کمک یک هنگر سبدی و نصب آن پشت درب کابینت می توانید به آن ها نظم ببخشید و همواره دم دست خود داشته باشید.

استفاده از فضای پشت درب کابینت

استفاده از پشت درب کابینت:مخفی کردن ابزار تمیز کردن

مگس کش و دستکش پلاستیکی دقیقا همان چیزی است که در دکوراسیون خانه ی شما جایی ندارند! به جای نگه داشتن آن ها در فضای کابیت با یک ایده ی با مزه آن ها را پشت درب کابینت خود نگهداری کنید و به فضای داخلی تان نظم و ترتیب ببخشید.

اگر شما هم ایده های جذابی برای بیشترین استفاده از فضای کابینت آشپزخانه دارید، می توانید آن ها را با ما در میان بگذارید. ضمنا با مراجعه به بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه می توانید سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید و پاسخ بگیرید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه