امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

14 دی 1395

آشپزخانه: این روزها که بحث بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه در هر محفلی داغ است، آدم وسوسه می‌‌شود بیشتر به فضای اطراف خانه‌اش توجه کند و به دنبال راهی برای تغییرات کاربردی و هیجانی باشد. معمولا در این میان فضای آشپزخانه و ملحقاتش به سرعت در اولین جایگاه حائز اهمیت برای تغییر قرار می‌گیرد و سوالاتی تکراری و گاه جنجالی ذهن شما را مشغول خواهد کرد؛ اینکه آیا آشپزخانه من نیاز به کانتر دارد، آیا کانتر موجود در آشپزخانه‌ام فضای زیادی را اشغال کرده است، چه عملکردهایی را می‌توانم از کانتر خود انتظار داشته باشم و آیا می‌توانم فضای پخت و پز یا ناهارخوری یا ویترین آشپزخانه‌ام را با کانتر تلفیق کنم؟ برای پاسخگویی به سوالات با ما همراه باشید.

کانتر؛ میز غذاخوری دوست‌داشتنی

امروزه با توجه به دغدغه کمبود فضا در آپارتمان‌های کوچک و فقدان فضایی برای گذاشتن میز ناهارخوری، یکی از بهترین پیشنهادها برای حل این مشکل استفاده از کانتر به عنوان میز ناهارخوری است؛ به همین بهانه صندلی‌های پایه بلند نیز مهمان خانه ما می‌شوند و زیبایی آشپزخانه را دوچندان می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه، معجزه خانه های کوچک!

کانتر؛ کتابخانه‌ای در آشپزخانه

مطمئنا برای شما هم بارها پیش آمده که بخواهید شرایطی را فراهم کنید تا همزمان با خوردن غذای‌ یا تهیه آن، فعالیتی جانبی مانند مطالعه هم داشته باشید. پس درنگ نکنید و همین حالا دست به کار شوید. این ایده هم می تواند یکی از ۸ ایده برای کتابخانه در آپارتمان های کوچک باشد که قبلا به شما معرفی کردیم.

کانتر؛ میز کاری برای پخت و پز

یکی از مهم‌ترین فضاهایی که هر آشپزخانه‌ای به داشتن آن نیاز دارد، جایی برای آماده‌سازی اولیه مواد غذایی قبل از طبخ است. کانتر آشپزخانه به خوبی می‌تواند از عهده این وظیفه هم سربلند بیرون بیاید. میز کار شما می‌تواند همچون جزیره‌ای در میان آشپزخانه یا در قسمت ورودی آن در نظر گرفته شود.

کانتر؛ انباری آشپزخانه

همان‌طور که در موارد قبلی گفته شد، یکی از مشکلات اصلی خانه‌های امروزی مشکل کمبود جاست و هر خانواده‌ای در تلاش است از مساحتی که در اختیار دارد بهترین و بهینه‌ترین استفاده ممکن را داشته باشد. تعبیه کانتر می‌تواند یکی از ایده‌های ناب برای حل مشکل آشپزخانه‌های با متراژ کم و در نتیجه جبران تعداد کم کابینت‌ها برای نگهداری ظروف باشد.

کانتر؛ باغچه خانگی آشپزخانه

مسلما وجود باغچه کوچکی از سبزیجات خوردنی لذتی وصف‌ناپذیر در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. درواقع با ایجاد چنین فضایی علاوه بر استفاده از جنبه خوراکی سبزیجات، می‌توانید طراوت، سرسبزی و شادابی را هم مهمان خانه خود کنید.

مطلب پیشنهادی: ۱۳ گیاه خوراکی برای آشپزخانه منزل شما

کانتر به عنوان ویترین

یکی از انتظارات اصلی همه ما از فضای آشپزخانه زیبایی بصری آن است که این مسئله میسر نمی‌شود مگر با طراحی منحصر به فرد کانتر و تعبیه فضایی برای به نمایش گذاشتن ظرف‌های لوکس و حتی قدیمی و یادگاری‌مان در آن.

آیا شما هم از دسته افرادی هستید که از ورق زدن مجله ها لذت می برید و ترجیح می دهید تصاویر زیبا را به صورت چاپی ببینید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، وبسایت چیدانه به شما مجله منزل را معرفی می کند که پرطرفدارترین مجله در زمینه طراحی دکوراسیون منزل است.

منبع: مجله منزل | نویسنده: بهاره قدیر

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 3536 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 14 دی 1395

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173