Chidaneh.com placeholder image

آشپزخانه، زیر ذره بین طراحی!

به قلم: تحریریه چیدانه

در مطلب پیش رو به  ایده های خلاقانه ای که طراحان  در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به کار گرفته اند نگاهی می اندازیم.

 

چوب و هنر

دکوراسیون آشپزخانه

 در تصویر بالا پنل‌های سیاه رنگ حاشیه پیرامونی در را شکل داده‌اند و ترکیب زیبایی با اجاق گاز شیشه‌ای سیاه رنگ ایجاد کرده‌اند.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 دیوار فلزی سیاه رنگ بالای اجاق گاز زیبایی خاصی ایجاد کرده و ترکیب خوبی با چراغ‌های آویز استوانه‌ای پیدا کرده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 جزیره این آشپزخانه از مواد بازیافتی ساخته شده و سپس لمینیت شده است. هم‌چنین چند قفسه به سطح بیرونی آن اضافه شده تا بتوان از آن به عنوان کتاب‌خانه نیز استفاده کرد.

 

دکوراسیون آشپزخانه

تصویر یکی از دیوارهای سبز رنگ و بافت‌دار این آشپزخانه بر روی دیواره‌های آینه‌ای بین کابینت ها افتاده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 از رنگ سیاه برای برجسته کردن شکل‌های ساده و ایجاد کنتراستی چشم‌گیر در آشپزخانه استفاده شده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

تعجب نکنید. عکسی که می‌بینید یک لوستربا طراحی بسیار جالب است که بر روی یک میز غذاخوری آنتیک از جنس چوب درخت بلوط آویزان شده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از در رو به بیرون نور محیط  را به حداکثر رسانده و هم‌چنین پیوندی قوی بین درون و بیرون خانه ایجاد می‌کند.

 

دکوراسیون آشپزخانه

نور طبیعی در این آشپزخانه از راه های مختلفی تامین می شود.جزیره آشپزخانه از سنگ گرانیت است و بسیار جلب توجه می کرده، اما پس از لمینیت‌کردن سطح کابینت‌ها و اضافه کردن چندین منبع نوری اثر این جزیره گرانیتی تلطیف شده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 جزیره این آشپزخانه از جنس سنگ بازالت است و در مرکز این فضا قرار دارد. هم‌چنین یک کمد چوبی مخصوص نگهداری از ظروف آشپزخانه در پشت این جزیره قرار گرفته است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 این آشپزخانه دارای دیواره خاصی است که از طریق چسباندن کاغذ دیواری در پشت شیشه ایجاد شده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 دیوار آشپزخانه که از جنس موزائیک شیشه‌ای است حتی از فضای غذاخوری هم به چشم می‌آید. سقف شیب‌دار محدوده آشپزخانه را تعیین کرده است و در عین حال فضای غذاخوری بسیار بزرگ و جادار طراحی شده است.  

 

دکوراسیون آشپزخانه

 وقتی صحبت از اصالت در طراحی به میان می‌آید این آشپزخانه می‌درخشد. لایه‌های چوبی بافت‌دار تاثیر خاصی در این آشپزخانه ایجاد کرده‌اند و با سطوح سفید رنگ پیش‌خان‌ها ترکیب جذابی خلق کرده‌اند.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 این خانه در ده سال گذشته کاملا بازسازی شده است و یک فضای جداگانه به آشپزخانه اضافه شده و باعث اضافه شدن فضاهای نگهدارنده بیش‌تر و نیز وسایل برقی کوچک شده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 این کمد خاص تاثیر زیادی در این آشپزخانه ایجاد کرده است و بسیاری از وسایل آشپزخانه در آن به نمایش درآمده است و در عین حال کیف‌های نمدی در فضا بافت زیبایی به وجود آورده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 طراحی آشپزخانه در یک فضای مستطیل دراز و باریک دشوار است اما در عکس بالا این مشکل به راحتی حل شده است. قرار دادن سینک و فضای آشپزی دور از جزیره به این معنی است که قسمت غذاخوری کاملا جدا است. قسمت غذاخوری فضای کافی برای نشستن و گفت‌وگو فراهم کرده است و در عین حال هود سیاه رنگِ زیبا در انتهای آشپزخانه جلوه خاصی به آن داده است.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 خطوط منحنی لطافت خاصی به این آشپزخانه واقع در شهر ملبورن داده است. پیش‌خان این آشپزخانه از سنگ مرمر است و تمیز کردن آن کار ساده‌ای است. هم‌چنین آجرهای سیاه رنگ نقش یک عنصر ساختاری در این فضا را بازی می‌کنند.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 زندگی در درون و بیرون خانه در این آشپزخانه به خوبی به اجرا در آمده است چراکه با توجه به آب‌وهوا سقف آن به طور خودکار باز و بسته می‌شود. بتن و چوب در کنار هم ترکیب زیبایی در این آشپزخانه خلق کرده‌اند.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 استفاده از یک رنگ خاص مانند رنگ آبی که در عکس بالا می‌بینید آشپزخانه شما را منحصربه‌فرد می‌کند. وقتی رنگی را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید از هماهنگی آن با دیگر قسمت‌های خانه اطمینان پیدا کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 این آشپزخانه را معماری اهل استرالیا برای خودش طراحی کرده است و این به این معنی است که همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد. جزیره، چهارپایه‌های چوبی، و آجرهای سیاه در کنار هم گرد آمده‌اند تا آشپزخانه‌ای منحصربه‌فرد را ایجاد کنند.

 

منبع:homelife | ترچمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پوریا در تاریخ 10 خرداد 1393
این عکسها ومطالب خیلی عالین

ثبت دیدگاه