Chidaneh.com placeholder image

9ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

طراحی مقرون به صرفه: 1  . آیا وقت یا بودجه این را ندارید که همه دیوارهای خانه را رنگ کنید؟ می توانید بخشی از دیوار را انتخاب و فقط آن قسمت را نقاشی کنید. در دکوراسیون های حرفه ای نیز اگر توجه کرده باشید، همیشه دیوارهای یک اتاق رنگ های متفاوت از هم دارند. البته در بیشتر آنها از کاغذدیواری استفاده شده است، اما شما می توانید با رنگ نیز همین طرح را اجرا کنید. برای تناسب بیشتر دیوار با وسایل، می توانید از این رنگ روی میز یا دیگر وسایل خانه نیز اشاره ای داشته باشید.
 

قالیشویی ادیب

 

. 2   این ایده بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسد، اما دکوری های متناسب با رنگ انتخابی شما هم می تواند بر زیبایی بیشتر و نونوار دیده شدن فضا تاثیر بگذارد. به طور مثال، در این عکس، کتابی که روی میز جلوی مبل قرار دارد دقیقا با فیروزه‌ای دیوار و میز جفت شده است.

 

3.    استفاده از رنگ های براق و بسیار درخشان این  مزیت را دارد که در نخستین نگاه، تغییر خانه را به بیننده یادآوری می کند. در نورهای زیاد روزهای بهاری این رنگ بازتاب خوبی دارد. اما اگر آپارتمان شما چندا ن نورگیر نیست، با هالوژن و نورپردازی های دیگر موجب درخشندگی دیوار بشوید. به طور مثال، رنگ آبی کبالت، با رنگ طلایی براق بسیار خوب جفت می شود و می توانید قاب آثار هنری را به رنگ طلایی انتخاب کنید.

4.    این اتاق با دیوارهای بنفش و دیواری مملو از عکس و تکه های روزنامه بسیار گرفته و شلوغ به نظر می رسد. برای اینکه طراوت و جان تازه ای به آن بدهید، روتختی را به رنگ کاملا متفاوت و روشن که از طبیعت هم الهام گرفته است، انتخاب کنید. سبز این روتختی کاملا شاد و زنده و بهاری است و از بار سنگینی فضا تا حد زیادی کاسته است.

دکوراسیون داخلی

5.    برای فضاهای کوچک و دلگیر از آینه استفاده کنید. کمد یا بخشی از دیوار را می توانید با آینه تزئین کنید. سرتاسری آینه این مزیت را دارد که علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا، بازتاب نور بیشتری هم دارد. کاغذدیواری با طرح گیاهان نیز می تواند تلقینی از بهار باشد.

 

6.    باز هم تاکید می کنیم که رنگ تاثیر بسیاری در فضا دارد. طرح راه‌راه می تواند به دیوار هویت تازه ای ببخشد. یا روی دیوار یا روی بوم می توانید از این طرح استفاده کنید و بخشی از خانه را کاملا نونوار کنید.

7.    روی دیوارهای روشن می توانید از قاب هایی با رنگ های تیره استفاده کنید. این ترکیب بیشتر به چشم می آید و نمای بسیار خوبی به دیوار می بخشد.

8.    لازم نیست حتما به دنبال وسایل چوبی گران و نو باشید. می توانید کتابخانه های ساده و ارزان خریداری و خودتان آن را رنگ کنید. برای جلوه دیوار پشت کمد هم  میتوانید از کاغذهای طرح دار مقاوم بهره بگیرید.    

9.    وقتی همه فضای خانه سفید باشد، شاید کمی بی روح دیده شود. اما می توانید با تاکیدی از رنگی زیبا و متفاوت، باعث تغییر دکوراسیون شوید. به طور مثال، می توانید موکت، قالی یا مبلمان را به رنگ آبی انتخاب کنید تا تنوع بسیاری در فضا ایجاد شود.

 

منبع:برترین ها

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
avina در تاریخ 22 خرداد 1393
مطلب مفیدی بودبخصوص ایده استفاده از آینه یا رنگ های براق

ثبت دیدگاه