Chidaneh.com placeholder image

چه رنگی را برای خانه خود انتخاب کنید؟

به قلم: تحریریه چیدانه

پالت رنگ: اگر از آن دسته از افرادی هستید که به نمونه‌های رنگی موجود در دیوار نگاه می‌کنید و نمی‌توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید مطلب خوبی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. در این مطلب ما در مورد راه‌های غلبه بر این مشکل، انتخاب رنگ درست، و نیز راه‌های مختلف در این زمینه بحث خواهیم کرد.

سرویس خواب بالسا

ببنید با کدام رنگ راحت‌تر می‌توانید کار کنید.

اگر در گذشته نمی‌توانستید رنگ درست را انتخاب کنید احتمالا از آن دسته از افرادی هستید که کارها را از آن‌چه هست سخت‌تر می‌گیرید. کار کردن با بعضی از رنگ‌ها مانند صورتی کار دشواری است. کار کردن با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، بژ، و قهوه‌ای ملایم و نیز رنگ آبی نقره‌ای و کم‌رنگ بسیار لذت‌بخش و راحت است پس آنها را انتخاب کنید.

دلیلی ندارد از رنگ‌های مختلف استفاده کنید.

این اجازه را به خودتان بدهید که فقط از یک رنگ مانند رنگ سفید استفاده کنید. رنگ سفید سرزنده و کلاسیک است و کار کردن با آن راحت است و در ضمن با هر چیزی هماهنگ می‌شود. اگر برای مدت زیادی است که در انتخاب رنگ دخالتی نمی‌کرده‌اید اکنون زمان آن فرارسیده است.

از قرار گرفتن در جلوی قفسه‌های رنگ‌های بی‌شمار دوری کنید.

بعضی از فروشگاه‌ها دارای قفسه‌هایی پر از رنگ هستند. قطعا چنین فروشگاه‌هایی برای شروع کار شما مناسب نیستند.

در نگاه اول قرار گرفتن در مقابل هزاران رنگ جذاب به نظر می‌رسد اما معمولا نتیجه خوبی دربرندارد. به جای این کار با آگاهی کامل از رنگ مورد نظر خود وارد این فروشگاه‌ها شوید.

آن‌چه می‌خواهید را به دقت پیگیری کنید و از اتاق مورد نظر خود عکس بگیرید تا هنگامی که وارد فروشگاه می‌شوید انتخاب‌های شما محدود شوند.

به سطوح موجود توجه کنید.

اگر به دنبال رنگی برای آشپزخانه، حمام، و یا اتاق دیگری از خانه هستید که همان سطح رنگی وجود دارد از آن شروع کنید.

برای مثال، اگر سطحی در خانه شما وجود دارد که به دنبال چنین رنگی هستید از آن عکس بگیرید تا وقتی وارد فروشگاه می‌شوید بتوانید رنگ مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید.

از اتاق کوچک‌تر شروع کنید.

اگر تعداد اتاق‌هایی که باید آن‌ها رنگ کنید زیاد است و شما را گیج کرده است از کوچک‌ترین اتاق آغاز کنید.

رنگ مورد نظر خود را براساس سطحی در اتاق یا تکه‌ای پارچه انتخاب کنید و کار را شروع کنید.

وقتی این کار به پایان رسید اعتماد به نفس بیش‌تری پیدا می‌کنید و می‌توانید کارهای بعدی را بهتر انجام دهید.

از منابع دیگر برای انتخاب رنگ استفاده کنید. 

می‌توانید رنگ مورد نظر خود را از طریق مجلات، وب سایت‌ها، و یا سایت چیدانه انتخاب کنید. برای این‌کار کافی است در گالری عکس چیدانه عکس ها با ترکیب رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و عکس مورد نظر خود را به فهرست علاقه مندی ها اضافه کنید سپس رنگ های موجود در عکس ها را به خانه خود بیاورید. 

همیشه قبل از هر کاری رنگ را امتحان کنید.

سعی کنید دقیقا از همان رنگی که می‌خواهید استفاده کنید و دقت کنید که رنگ‌های مات با رنگ‌های براق بسیار متفاوت هستند حتی اگر رنگ‌مایه شما یکسان باشد. قبل از هر کاری رنگ مورد نظر را امتحان کنید تا از کار نهایی خود مطمئن شوید.

کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

بسیاری از طراحان، دکوراتورها، و متخصصان رنگ مشاورین بسیار خوبی در زمینه رنگ هستند و می‌توانند کار شما را بسیار راحت کنند. فقط کافی است با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

به ما بگویید: برای انتخاب رنگ مورد علاقه خود می توانید سوالاتتان را در قسمت بحث و گفتگو مطرح کنید و از اهالی فن و علاقه مندان به طراحی داخلی کمک بگیرید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پوریا در تاریخ 03 شهریور 1393
مطلب بسیار قابل توجه ای بود ممنون از زحماتتان
پوریا در تاریخ 04 شهریور 1393
مطلب بسیار قابل توجه ای بود ممنون از زحماتتان
nazanin kd در تاریخ 04 شهریور 1393
من پالت رنگی آبی فیروزه ای که توی این مطلب و چندتا عکس دیگه از گالری عکس بوده رو خیلی دوس داشتم

ثبت دیدگاه