Chidaneh.com placeholder image

آجرهای ارزان، کفپوش متفاوت در دکوراسیون داخلی

آجر ها، یادآور خانه‌ های سنتی و تاریخی هستند و حسی از راحتی و نوستالوژی را در خود دارند. آجرها دوام سرامیک و سنگ و رنگ‌های گرم چوب را یک‌جا در خود گرد آورده‌اند و با اکثر سبک‌های طراحی هماهنگی دارند.

اما با وجود تمام این ویژگی‌های مثبت آجرها در صنعت ساختمان هم‌چون بازیگران نقش دوم هستند. اگر شما هم به اندازه من به آجر علاقه دارید، می توانید به سادگی از کفپوش‌های آجری در خانه خود استفاده کنید. در مطلب تزیین دیوار خانه به سلیقه شقایق دهقان و محراب قاسم خانی ایده های مختلفی برای استفاده از دیوار آجری در دکوراسیون منزل در اختیارتان گذاشتیم، اما برای آشنایی با کفپوش های آجری  می توانید در این مطلب با چیدانه همراه شوید.

کاغذدیواری آیدی
کفپوش آجری در طراحی داخلی

مزایای کفپوش‌های آجری

  • انعطاف‌پذیری آجر در طراحی 

آجرها مانند سرامیک‌ها، می‌توانند در طراح‌های بی‌نهایت متنوعی تولید شوند. طرح‌های شطرنجی، حصیربافت، جناقی، و غیره کلاسیک هستند اما شما می‌توانید طرح‌های مورد نظر خود یا طرح‌های شبیه موزائیک را نیز سفارش دهید.
اگر به دنبال رنگی کاملا متفاوت نسبت‌ به رنگ‌های خاکی معمول هستید، باز هم می‌توانید از آجر استفاده کنید چراکه این ماده در برابر رنگ و اپوکسی انعطاف خوبی از خود نشان می‌دهد.

  • استحکام آجر

بناهای قدیمی و باستانی دلیل روشنی بر استحکام آجر هستند. آجر به سختی خراب می‌شود، نمی‌پوسد، و نیازی به رنگ‌کردن دوباره ندارد. آجر در برابر شرایط جوی بد و نیز راه‌رفتن عابران مقاوم است و هم‌چنین در برابر گرمای زیاد تخریب نمی‌شود. آجرهای تکی ممکن است به مرور زمان ترک بخورند یا خرد شوند اما به راحتی می‌توان آن‌ها را ترمیم یا تعویض کرد. 

  • قیمت مناسب آجر

آجری که برای مصارف داخلی خانه تولید می‌شود معمولا به صورت سنگفرش و یا سرامیک است و به همین دلیل ضخیم‌تر و ارزان‌تر از آجرهای مخصوص نمای خارجی است. از این رو قیمت متوسط آجر تقریبا مقرون‌به‌صرفه است اما برای نصب آن احتیاج به نصاب حرفه‌ای است.

  • دوام آجر

آجر خاک رسی از مواد طبیعی مانند سنگ خاک رسی، کائولین، و مواد معدنی ساخته می‌شود. به علاوه، می‌توان از آجر ساختمان‌های قدیمی و تخریب‌شده برای مصارف جدید استفاده کرد.

  • مقاوم در برابر سرخوردن آجر

آجر معمولا دارای سطحی بافت‌دار و زبر است که از سر خوردن جلوگیری می‌کند. با این حال، اگر آن را با یک پوشش مومی یا لیز آب‌بندی کنید این ویژگی آجر از بین می‌رود.

  • زیبایی آجر

یکی از دلایلی که مردم به آجر علاقه دارند گرمای ذاتی آن است که کم‌تر ماده‌ای از آن بهره می‌برد. آجر یادآور گذشته است و حسی هم‌چون روزهای خوش گذشته را در خود دارد. آجری که به رنگ طبیعی خود است پالت رنگی زیبایی در فضا ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی: کافه اسپریس ، طراحی داخلی مدرن با مصالح سنتی آجر

معایب کفپوش‌های آجری

  • سختی آجر

دوام با خود یک نکته منفی همراه دارد، آجر در زیر پا احساس دشواری را ایجاد می‌کند. اگر از کفپوش‌های آجری در آشپزخانه و یا فضایی که مدت زمان طولانی در آن ایستاده کار می‌کنید استفاده می‌کنید، از یک قالیچه یا فرش ضخیم استفاده کنید تا آسیبی به پاها و کمرتان نرسد.

  • عدم یکنواختی آجر

حتی بهترین نصاب‌ها هم نمی‌توانند کفپوش‌های آجری را 100 تراز و مسطح در فضا نصب کنند، به همین دلیل شما مجبور خواهید بود که در زیر مبلمان و دیگر وسایل خانه پد یا مقوا قرار دهید تا ساکن و ایستا بر روی کف قرار بگیرند.

  • وزن آجر

همان‌طور که می‌دانید آجرها مصالح سنگینی هستند. در نتیجه از آن‌ها نمی‌توان در طبقه دوم یا سوم خانه استفاده کرد چراکه نمی‌توان طبقات را به قدر کفایت محکم ساخت تا بتوانند وزن آجر را تحمل کنند.

خانه های ایرانی آجری: 

  • آسیب‌پذیری در برابر رطوبت آجر

اگرچه آجرها در حالت عمودی در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارند اما در حالت افقی داستان کاملا متفاوت است. رطوبت می‌تواند در آجر نفوذ کند و اگر آجرها متخلل باشند، رطوبت به زیر آجرها نیز نفوذ می‌کند. برای جلوگیری از این مسئله (ترک‌خوردگی، کپک‌زدگی، و غیره) باید به طور متناوب آجرها را درزگیری کنید.

مطالب پیشنهادی: 

منبع: houzz 


دیدگاه کاربران
info_37917 در تاریخ 26 بهمن 1395
سفارش کفپوش با تخفیف ویژه نوروزی. اگر قصد انجام دارید حتما یه نگاهی به سایت ما بندازینو قیمت بگیرید ادرس سایت بخش کفپوش https://goo.gl/Ibxr13

ثبت دیدگاه