Chidaneh.com placeholder image

بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی ، 10 فوت و فن دکوراسیونی!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: زندگی شهری و آپارتمان نشینی های امروزی بسیاری از ما را وادار به زندگی در آپارتمان های کوچک می کند و همه ی ما به دنبال بهترین چیدمان برای آپارتمان کوچک خود و ترفندهایی برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود می باشیم، به همین منظور امروزدر چیدانه می خواهیم شما را با ترفندهای بزرگ تر نشان دادن فضای خانه آشنا کنیم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 استفاده از پرده ی هم رنگ با دیوار برای بزرگتر نشان دادن

سرویس خواب بالسا

1. استفاده از پرده ی هم رنگ با دیوار

یکی از ترفندهای هوشمندانه ی بزرگ تر نشان دادن خانه انتخاب پرده ی هم رنگ با دیوارها می باشد، با این کار هماهنگی خاصی در فضای شما ایجاد می شود و دیوارهایتان پیوسته دیده می شود. مهم نیست فضای دکوراسیون شما چقدر کوچک است مهم این است که با انتخاب جزییات و مبلمان مناسب ظاهر فضای دکوراسیون خود را بزرگ تر از آن چه هست نشان دهید.

انتخاب مبلمان مناسب در بزرگ تر نشان دادن خانه

2. انتخاب مبلمان مناسب

یکی از مهمترین نکاتی که در دکوراسیون فضاهای کوچک باید رعایت کنید انتخاب مبلمان مناسب برای این فضا می باشد، برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود مبلمان انتخابی تان را به رنگ روشن و با ابعاد مناسب در نظر بگیرید با این کار فضای شما روشن تر و بزرگ تر به نظر خواهد رسید.

استفاده از جزییات کمتر در بزرگتر نشان دادن خانه

3.خلوت کردن فضای داخلی

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی و دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک باید در نظر بگیرید خلوت نگه داشتن فضای موجود است. هر چقدر جزییات موجود در فضای شما بیشتر باشد فضای شما گرفته تر و بسته تر به نظر خواهد رسید اما هر چقدر در فضای تان از جزییات کمتر و رنگ های روشن تری استفاده کنید فضای مورد نظرتان بزرگ تر به نظر خواهد رسید.

استفاده از رنگ های خنثی در بزرگتر نشان دادن فضا

4. استفاده از رنگ های خنثی

برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود از رنگ های خنثی کمک بگیرید، با استفاده از رنگ و نورپردازی خنثی در فضای دکوراسیون داخلی تان به سادگی می توانید عمق فضای داخلی تان را چند برابر کنید و ظاهر آن را بزرگتر از قبل جلوه دهید.

استفاده از آینه در بزرگتر نشان دادن فضا

5. استفاده از آینه

برای بزرگ ترنشان دادن خانه استفاده از آینه یکی از قدیمی ترین ترفندهای دکوراسیونی می باشد. به سادگی می توانید با استفاده از یک آینه فضای خود را دو برابر نشان دهید. توجه به انتخاب رنگ ها و خلوت تر بودن فضا در این راه به شما کمک بسیاری خواهید.

استفاده از کاغذ دیواری ساده در بزرگتر نشان دادن خانه

6. استفاده از کاغذ دیواری با طرح ساده

شاید استفاده از کاغذ دیواری برای فضای کوچک ایده ی چندان مناسبی ناشد اما باید بگوییم که با انتخاب یک کاغذ دیواری بافت دار و یا با طرح های یکپارچه و ریز و البته به رنگ خنثی به سادگی می توانید ظاهر دیوارهایتان را یکپارچه تر و فضای خود را بزرگتر نشان دهید.

استفاده از نور طبیعی برای بزرگتر نشان فضا

7. استفاده از نور طبیعی

نورپردازی در دکوراسیون خانه های کوچک یکی از مهمترین المان هایی است که به فضای موجود شخصیت می دهد از طرفی سبب بزرگ تر دیده شدن خانه شما می شود بنابراین در طراحی و دکوراسیون خانه کوچک خود انتخاب نورپردازی مناسب و استفاده از نور طبیعی را فراموش نکنید.

استفاده از مبل ال برای بزگتر نشان دادن فضا

8. استفاده از مبل ال

همان طور که گفته شد انتخاب مبلمان مناسب یکی از مهمترین نکات در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه های کوچک می باشد. برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود دقت داشته باشید که از مبلمان کمتر با فضای بیشتر استفاده نمایید بهترین مبلمان با این ویژگی ها مبلمان ال می باشد که مناسب ترین انتخاب برای بزرگتر نشان دادن فضای داخلی شما می باشد.

استفاده از کتابخانه دیواری برای بزرگتر نشان دادن فضا

9. استفاده از کتابخانه های دیواری

با استفاده از یک کتابخانه که از سقف تا کف امتداد یافته است به سادگی می توانید با ایجاد یک نقطه ی کانونی و تمرکز بصری در فضا سقف خود را بلندتر و فضای خانه ی خود را برزگ تر نشان دهید. انتخاب رنگ های خنثی و روشن برای این منظور را فراموش نکنید.

حذف درب های اضافی برای بزرگ تر نشان دادن فضا

10. حذف درب های اضافی

برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود در صورت امکان درب های اضافی موجود در فضای خود را حذف کنید! با این کار خانه ی خود را تبدیل به فضایی پلان باز خواهید کرد و فضای شما بزرگتر از قبل دیده خواهید شد.

اگر فکر می کنید که برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود ایده های منحصر به فردی دارید از طریق دیدگاه های پایین همین صفحه با ما و سایر دوستداران چیدانه به اشتراک بگذارید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه