سبک اسکاندیناوی، خانه پرنور زهره و یاشار در تهران!

همه جا نور است و سادگی... تور خانه گردی چیدانه خانه ای را معرفی می کند که حس خلوص و پاکی در آن موج می زند. دکوراسیون خانه زهره و یاشار در یوسف آباد نمونه ای از به کار گیری سبک اسکاندیناوی است، با ما در این مطلب همراه باشید:

blog post

خانه ی یوسف آباد

تور خانه یوسف آباد در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل صاحبخانه: خانم خانه مترجم زبان انگلیسی و همسرشان مهندس IT
 • موقعیت: یوسف آباد/ محله: جهان آرا
 • متراژ فضا: 100 متر مربع
 • سال ساخت: 1393
 • نوع ملکیت: استیجاری
 • تعداد اتاق خواب: 2 خواب
 • تعداد سرویس: 1 حمام و 1 دستشویی
 • سبک دکوراسیون: اسکاندیناوی
 • رنگ غالب: سفید
 • ویژگی برجسته طراحی: روشنایی و سادگی
 • طراح: خانم خانه زهره حق بین
 • مدت زمان طراحی داخلی و خرید جهیزیه: 2 ماه
 • نوع اجرا: نوسازی
 • هزینه تقریبی مبلمان و دکوراسیون: 80 میلیون تومان
 • عکس و فیلم: استودیو پر
نقشه فضای داخلی خانه یوسف آباد

معرفی فضاهای خانه در پلان اصلی

 1. ورودی
 2. سرویس بهداشتی
 3. غذاخوری
 4. نشیمن و پذیرایی
 5. آشپزخانه
 6. راهروی ارتباطی
 7. تراس
 8. اتاق کار
 9. اتاق خواب
 10. حمام

blog post

خانه ی یوسف آباد

انتخاب دکوراسیون خانه با دیوارهای سفید

زهره حق بین و یاشار آل احمد، یک زوج خوش ذوق، که حدود یکسال از زندگی مشترک‌شان می‌گذرد. آنها قبل از اینکه زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند، یکسال عقد کرده بودند. در این یکسال خرید لوازم‌شان را برنامه‌ریزی کردند و در مدت دو ماه، تمام جهیزیه را خریداری کردند. زهره می‌گوید: برای انتخاب خانه خیلی اذیت شدیم. به تازگی خانه‌ها را مبله... که چه عرض کنم!! کاغذ دیواری یا پرده می‌ کنند، و این نکته مشکل اصلی ما، در انتخاب منزل بود.

blog post

طراحی دکوراسیون نشیمن

مثلا خانه‌ ای که نمای کرم رنگ داشت، دیوارهای داخل منزل را هم با کاغذ دیواری‌ های این طیف رنگی، پوشانده بودند. یعنی شما مجبور بودید خانه‌تان را از خیابان تا داخل به رنگ کرم ببینید. در منزل دیگر، پرده‌ا ی گران قیمت نصب شده بود و امکان حذف آن نبود. من باید کل جهیزیه‌ ام را مناسب با پرده و رنگ آن خریداری می‌کردم. بعد از کلی جستجو، بالاخره منزل مورد نظرمان را یافتیم، خانه‌ ای با دیوارهای سفید.

blog post

خانه ی یوسف آباد

تقسیم‌ بندی فضاها

در قسمت ورودی، سرویس بهداشتی و رختکن قرارگرفته است. بعد از آن غذاخوری قرار دارد و جلوتر از آن در کنار پنجره‌ سرتاسری، مبلمان نشیمن قراردارد. نشیمن توسط یک مبل ال شکل طوسی و یک کاناپه چیدمان شده است. زهره این قسمت را نسبت به دیگر فضاهای خانه بیشتر دوست دارد. او در زمان تماشای تلویزیون و مطالعه‌ کتاب مورد علاقه‌اش، بر روی مبل ال شکل لم می دهد و لذت می برد.

blog post

خانه ی یوسف آباد

در قسمت سمت چپ ورودی، آشپزخانه قرار دارد. چیزی که بیشتر از هر چیز آشپزخانه را چشمگیر می کند، کانتر زیبا به همراه صندلی‌ های بلند سفید‌ش است. تا فراموش نکرده‌ام، از تخته سیاه کوچکی که بر روی ستون آشپزخانه نصب شده، برای‌تان تعریف کنم. در نگاه اول با دیدنش کلی ذوق کردم و صد البته که نتوانستم هیجانم را پنهان کنم... انگار تمام دوران کودکی‌ام به یکباره برای زنده شد.

blog post

خانه ی یوسف آباد

یادم می‌آید پدرم یکی از این تخته سیاه‌ ها، برای من و خواهرهایم خریده بود و ما با نوشتن بر روی آن کلی ذوق می‌کردیم. بگذریم یادش خوش.. خب کجا بودیم.. بله در کنار آشپزخانه راهروی باریکی قرار داشت که ما را به سمت اتاق‌ها و حمام هدایت میکرد.

blog post

خانه ی یوسف آباد

رقص آلبوم عکس در خانه

راهرو که چه عرض کنم!! تونلی از خاطرات نام بهتری است. زهره جان با کمی خلاقیت به جای خاک خوردن عکس‌ها در دوربین‌های دیجیتالی، گلچینی از عکس‌ها را پرینت گرفته است و بر روی ریسمانی با گیره‌های کوچک آویخته است.

blog post

طراحی راهرو ورودی

البته این قسمت تنها محل آویختن ریسمان خاطره‌ها نبود، بلکه با یک نگاه کلی شاهد چشم نوازی این آلبوم‌ها در قسمت‌های مختلف خانه بودیم.

blog post

مبلمان مدرن خانگی

انتخاب سبک دکوراسیون چگونه انجام شد؟

زهره درباره علت انتخاب سبک اسکاندیناوی اینطور توضیح داد: با توجه به اینکه من مترجم هستم، مجبورم زمان زیادی را در خانه بگذرانم. به این منظور سعی کردم خانه را طوری طراحی کنم که خسته کننده نباشد. انتخاب سبک اسکاندیناوی به دلیل این بود که این سبک بر پایه‌ رنگ سفید است و مبلمان‌ به رنگ خاکستری و طرح چوب را در دل خود جای می دهد. من هم سعی کردم بیشتر خانه را سفید در نظر بگیرم.

مطلب مرتبط: خالص ترین سبک سفید در دکوراسیونی به سبک اسکاندیناوی!

blog post

خانه ی یوسف آباد

همانطور که می‌بینید پرده نشیمن را از تور سفید تهیه کردم تا حداکثر استفاده را از نور روز را داشته باشم و روشنایی خانه را به بیشترین میزان برسانم. ناگفته نماند همسرم موافق با انتخاب این سبک نبود. او اعتقاد دارد این طراحی بیش از اندازه سرد است.

blog post

خانه ی یوسف آباد

همچنین به دلیل اینکه فصل‌ها بر روی من تاثیر زیادی می‌ گذارند و این نوع طراحی هم از رنگ‌های سرد استفاده می کند، سعی کرده‌ام رنگ‌های گرم را در محیط وارد کنم. تهیه فرش به رنگ قرمز و کوسن‌ های رنگی، از جمله انتخاب‌های من به این منظور است.

مطلب مرتبط: کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟

blog post

خانه ی یوسف آباد

گیاهان زمان زیادی در کنارم نمی‌مانند!!

گیاهان خانگی طولانی مدت پیش من نمی‌مانند، این اصطلاحی بود که زهره درباره علاقه‌ اش به گیاهان گفت. او خیلی به گیاه علاقه دارد ولی به اصطلاح عام متاسفانه دستش به گل نمی‌ افتد. هر گیاهی را که می‌آورد زود خشک می‌شود. به همین دلیل او به نگهداری کاکتوس‌ ها در گلدان‌ های رنگارنگ کوچک، اکتفا کرده است.

blog post

خانه ی یوسف آباد

از حق نگذریم قرار دادن کاکتوس‌ ها بر روی نیمکت در نشیمن، جلوه‌شان را متفاوت کرده است. یک کار جالب او، نگهداری گل‌های پیچک در بطری‌های بازیافتی است. شدت علاقه او به رنگ سبز و زنده گیاهان، به حدی است که بطری‌ها را به این رنگ انتخاب کرده است.

blog post

خانه ی یوسف آباد

تابلوهایی از حس مادری

زهره می گوید از اینکه تابلویی را بدون شناخت صاحب و موضوع اثر به دیوار بکوبد، بیزار است. به همین دلیل برای تابلوهای روی دیوار، نقاشی‌های مادرش را قاب گرفته است. او با انتخاب قاب‌هایی با اندازه‌های متنوع، توانسته بافت زیبایی بر روی دیوار یکپارچه سفید، ایجاد کند.

blog post

خانه ی یوسف آباد

به گفته‌ او، حضور دو تابلو به رنگ مشکی در قسمت ناهارخوری، اتفاقی بوده است. ولی با نگاه ریزبینانه‌تر متوجه می‌شویم، این انتخاب ساده‌ تابلوهای مشکی در سمت مخالف مبل طوسی، تعادل بصری را در فضا ایجاد کرده است.

blog post

خانه ی یوسف آباد

توصیه و تجربه برای مخاطبان

او ادامه می دهد: بهتر است برای خرید مبلمان بیشتر تحقیق کنید و تحت تاثیر صحبت‌های دیگران، فقط به دلیل اینکه یک کالا خارجی است، آن را خریداری نکنید. همچنین سادگی را سر لوحه‌ زندگی‌تان قرار دهید و سعی کنید لوازم منزل‌تان را مناسب با سلیقه خودتان انتخاب کنید تا به سلیقه دیگران. متاسفانه امروزه اکثر مردم خانه‌های شان را برای مهمان می‌چینند و راحتی خود را در نظر نمی‌گیرند.

blog post

خانه ی یوسف آباد

شیوه خرید مبلمان و جهیزیه

زهره برای خرید لوازم منزل و جهیزیه، اکثر مراکز خرید را جستجو کرده بود. اما نتوانسته بود مبلمانی باب سلیقه‌اش پیدا کند. اگر هم عنصری را پیدا می کرد، باید برای تهیه آن هزینه بالایی را متقبل می‌شد. به همین دلیل، او تصمیم گرفت از راه دور و بواسطه‌ یک فروشگاه اینترنتی، کالاهای خود را سفارش دهد. او از فروشگاه اصلی ایکیا در دبی، 90 درصد لوازم خانه، به استثنای لوازم برقی را به صورت اینترنتی خریداری کرده است. هزینه خرید این لوازم حدود 60 میلیون تومان شد.

blog post

خانه ی یوسف آباد

هرکدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کرده اید؟

خرید از ایکیای دبی

 • تخت خواب: 1 میلیون و 500 هزار تومان.
 • پا تختی‌ها: 600 هزار تومان.
 • میز توالت و صندلی: 1‌ میلیون تومان.
 • آینه و صندلی‌های بار: 600 هزار تومان.
 • صندلی و میزناهارخوری: 3 میلیون تومان.

blog post

خانه ی یوسف آباد

 • میزهای پذیرایی و عسلی: 1‌ میلیون و 800 هزار تومان.
 • میز تلویزیون: 3 میلیون تومان.

blog post

دکوراسیون اتاق کار کوچک

(کمد. میزتحریر. روتختی ملافه کوسن. مبلمان. لوازم آشپزخانه و ظروف چینی و شیشه ای وسایل تزیینی و‌دکوری. شلف.چهارپایه. سرویس غذاخوری. پرده اتاق ها. آباژور کنار تخت. آینه قدی و غیره ) اکثر خریدها از ایکیای دبی بود برای اینکه خرید هر کدام از وسایل در تهران خیلی وقت گیر بود و برای هر کدام باید به جاهای مختلف شهر سر می زدیم.

blog post

خانه ی یوسف آباد

سایر وسایل از فروشگاه‌ های زیر تهیه شد:

 • لوستر پذیرایی: فروشگاه هارمونی بازار مبل؛ 700 هزار تومان
 • لوستر اتاق‌ها: فروشگاه هارمونی؛  400 هزار تومان
 • گلیم فرش: فروشگاه ذوالانواری بازار مبل؛ 5 میلیون و 300 هزار تومان
 • وسایل آشپزخانه و تزیینی: فروشگاه اکسیر؛ 1 ‌میلیون و 500 هزار تومان
 • پرده پذیرایی و آشپزخانه: خیابان ولیعصر؛ 2 میلیون تومان

blog post

خانه ی یوسف آباد

 • تلویزیون و سیستم صوتی ال جی: فروشگاه مرکزی ال جی؛ 7میلیون و 700 هزار تومان
 • فر آریستون :خیابان سهروردی؛ 2 میلیون و 500 هزار تومان
 • لباسشویی ال جی: 2 میلیون و 500 هزار تومان
 • ظرف شویی بوش: خیابان شریعتی 2 میلیون و 200 هزار تومان
 • یخچال ال جی: 8 میلیون
 • سایر وسایل برقی: جاروبرقی. چای ساز. سشوار. اتو.توستر. همزن. آب پرتقال گیر و غیره: فروشگاه شکوفا الکتریک (فیلیپس) و فروشگاه اینترنتی دیجی کالا؛ تقریبا 3 میلیون تومان

ویدئوی زیر را از دست ندهید! دکوراسیون خانه به سبک اسکاندیناوی زهره و یاشار در یوسف آباد در چند دقیقه به صورت کوتاه برای شما نمایش داده می شود. صحبت های زهره قطعا برایتان شنیدنی است:

برای دیدن تصاویر بیشتر از خانه یوسف آباد به پروفایل عکاس مراجعه کنید. اگر دوست دارید خانه زیبای خود را که برای طراحی آن تلاش زیادی کرده اید را در تور خانه گردی به دیگران معرفی کنید، نمونه عکس های فضای داخلی را به تلگرام 09388547140 ارسال کنید.

نویسنده:  سمیه منوچهری | عکاس: استودیو پر 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

آبی روشن در دکوراسیون خانه این زوج جوان در تنکابن

آبی روشن در دکوراسیون خانه این زوج جوان در تنکابن

معماری داخلی ایرانی در 10 خانه با سبک های هیجان انگیز!

معماری داخلی ایرانی در 10 خانه با سبک های هیجان انگیز!

کسب و کارها پیشنهادی
فرش میناگر certificate
فرش میناگر

فرش میناگر

فرش دستباف ذوالانواری certificate
فرش دستباف ذوالانواری

فرش دستباف ذوالانواری

 نقشینه تندیس آمود (طراحی نظارت اجرا) certificate
 نقشینه تندیس آمود (طراحی نظارت اجرا)

نقشینه تندیس آمود (طراحی نظارت اجرا)

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent