Chidaneh.com placeholder image

رنگ زرد خورشید تابستان را به خانه خود بیاورید

به قلم: تحریریه چیدانه

رنگ زرد: دلیل این است که زرد شادترین رنگ در طیف رنگی است. زرد رنگ نور خورشید، گل آلاله، لیمو، و قاصدک است. در طراحی داخلی معمولا از رنگ زرد در وسایل تزئینی استفاده می‌شود. و هیچ‌کس اعتراضی در مورد رنگ زرد بالش‌ها یا وسایل آشپزخانه ندارد؛ این رنگ وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد. اما لزوما نباید از این رنگ محتاطانه استفاده کرد. در حقیقت، تا زمانی که یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید، می‌توانید از این رنگ در هر جایی استفاده کنید. رنگ زرد نظرها را به خود جلب می‌کند و به طور خودکار تبدیل به نقطه کانونی اتاق می‌شود.

بهترین رنگ‌های مکمل رنگ زرد رنگ‌های ارغوانی، بنفش، و نیلی هستند. ترکیب این رنگ با خاکستری خنک، آبی سیر، و بادنجانی بسیار زیبا می‌شود. هم‌چنین رنگ زرد هماهنگی خوبی با دیگر رنگ‌های خانواده مرکبات (مانند سبز و نارنجی) دارد.
زرد روشن در بین رنگ‌مایه‌های سبز و نارنجی قرار می‌گیرد. اکثر طیف رنگی زرد در طراحی داخلی به سمت‌های ته‌مایه‌های گرم‌تر گرایش دارند. اما اتاق‌های زیادی با رنگ‌های سبز- زرد، به ویژه در سبک‌های طراحی مدرن و معاصر، طراحی شده‌اند.

دستگیره کابینت

سبزها

یک زرد روشن (با مقادیر زیادی سبز در آن) این آشپزخانه را زنده کرده است و به آن جلوه‌ای مدرن و نو داده است. تصور کنید دیوارها به رنگ بژ درمی‌آمدند، قطعا این فضا بسیار کسل‌کننده می‌شد.

 

رنگ زرد، به ویژه سبز-زرد، و فیروزه‌ای جلوه‌ای از بهشت را در خود دارند.

 

زرد و فیروزه‌ای بیش‌تر.

 

در این عکس رنگ خاکستری متمایل به آبی را در کنار لکه‌های زرد متمایل به سبز می‌بینید. این رنگ کمی گرما و ظرافت به نقطه کانونی اتاق داده است.

 

استفاده از یک زرد متمایل به سبز مدرن در طراحی منظره بسیار مدرن. رنگ زرد گرم در این فضا به خوبی جلوه‌گری می‌کند.

 

رنگ‌مایه‌های روشن این آثار دستی را در فضایی مدرن قرار می‌دهند و در عین حال هم‌چنان حس خطوط دل‌پذیر آن‌ها را حفظ می‌کنند.

 

کی گفته که سقف حتما باید سفید باشد؟ در این آشپزخانه از رنگ زرد لیمویی در سقف استفاده شده و دیوارها همگی به رنگ سفید درآمده‌اند و به این ترتیب جلوه‌ای نو و مدرن در فضا به وجود آمده است.

 

این رنگ زرد متمایل به سبز در مرز میان دو رنگ حرکت می‌کند اما بر روی یک دیوار با نام رنگ زرد شناخته می‌شود.

 

یک رنگ زرد متمایل به سبز دیگر که در کنار رنگ‌های دیگر ترکیب خوبی را به وجود آورده است.

 

زردهای گرم

رنگ‌های زرد گرم به اتاق نشیمن حسی از غنی‌بودن را می‌دهند و در کنار رنگ‌های نارنجی، زغالی، و آبی متمایل به سبز سیمایی جذاب را خلق می‌کنند.

 

این صندلی‌های به رنگ‌ زرد لیمویی در این اتاق غذاخوری خنثی و تیره جلوه خوبی دارند. آن‌ها جذابیت زیادی به فضا می‌دهند و در کنار دیوارهای خاکستری-قهوه‌ای تیره به زیبایی نمایان می‌شوند.

 

رنگ زرد زنده و عمیق در کنار رنگ‌های خاکی غنی و گرم. من عاشق این ترکیب مدرن و روستایی هستم. رنگ زرد به فضا کمی سرزندگی اضافه می‌کند.

 

خطوط کلاسیک همیشه در کنار رنگ‌های خنثی به کار نمی‌روند. یک اتاق سنتی به رنگ‌های زرد و بنفش حتما برای شما تعجب‌برانگیز است.

 

رنگ زرد روشن در کنار رنگ ارغوانی گرم و نیلی تیره جلوه زیبایی به وجود می‌آورد.

 

کاشی‌های عمودی به رنگ اخرایی گرم. دنج‌ بودن و مدرن بودن در کنار هم.

 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
سولماز در تاریخ 11 تیر 1393
چه رنگ های زیبای من عاشق رنگ زردم

ثبت دیدگاه