دکوراسیون اتاق خواب عروس، بهترین چیدمان برای شروع زندگی مشترک

دکوراسیون اتاق خواب عروس، بهترین چیدمان برای شروع زندگی مشترک

به قلم: سمانه زارعی

چیدمان جهیزیه و وسایل خانه‌ی زوج‌های جوان از هیجان انگیزترین کارهای شروع یک زندگی مشترک است. در بین فضاهای مختلف خانه، دکوراسیون اتاق خواب عروس اهمیت زیادی دارد. ایده‌ها و ترفندهای مختلفی برای چیدمان و یا تزئین اتاق خواب عروس وجود دارد. در این مطلب نکته‌های مهم طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس را بیان خواهیم کرد.

تابلو فرش ریحان

 

اتاق خواب عروس

زیباترین اتاق خواب عروس

موارد زیادی روی جذابیت فضای اتاق خواب تاثیرگذار است. سلیقه عروس و داماد در چیدمان اتاق خواب عروس شیک بسیار مهم است. به طور مثال؛ بعضی از افراد رنگ‌های روشن را می‌پسندند و برخی رنگ‌های تیره را دوست دارند. در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم زیباترین اتاق خواب عروس چه نوع چیدمان و تزئیناتی دارد. هرچند که به جز اعمال سلیقه، اصول طراحی دکوراسیون کمک زیادی به زیبایی چیدمان اتاق خواب عروس و داماد می‌کند.

 

تزئین اتاق خواب عروس

مهم‌ترین نکته‌ها در دکوراسیون اتاق خواب عروس

قبل از شروع به چیدمان و تزئین اتاق خواب عروس، بهتر است اصول کلی چیدمان و نکته‌های تاثیرگذار در زیبایی فضای اتاق را بدانید. در ادامه برخی از مهم‌ترین نکته‌ها چیدمان اتاق عروس را توضیح داده‌ایم.

 

بهترین رنگ اتاق خواب عروس

رنگ اتاق خواب عروس و داماد

رنگ تاثیر زیادی در حس و حال فضا دارد. رنگ‌های سرد مانند آبی و یاسی آرامش بخش هستند و رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی انرژی را زیاد می‌کنند. هریک از این رنگ‌ها را انتخاب می‌کنید، یک رنگ دیگر مانند سفید، طوسی، مشکی را استفاده کنید تا رنگ فضا خیلی یک دست و کسل‌کننده نشود. اتاق خواب عروس سفید رنگ یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد است که انتخابی عالی برای اتاق خواب کوچک است. در کنار رنگ سفید می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را در بخش‌هایی از اتاق به کار ببرید. در انتخاب رنگ‌ها به ابعاد اتاق توجه کنید.

 

نورپردازی اتاق خواب عروس

نورپردازی در اتاق خواب عروس

نور در هر فضایی مهم است. اگر اتاق عروس پنجره دارد، بهتر است از نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از پرده می‌توانید میزان ورود نور به اتاق را تنظیم کنید. همچنین برای تامین نور شب، نورپردازی مصنوعی را با هدف و دقیق انجام دهید.

 • یک نور اصلی مانند لوستر که می‌تواند نور کلی اتاق را تامین کند.
 • چراغ مطالعه‌ای که می‌توانید روی میزهای پاتختی قرار دهید.
 • ریسه‌های نور ال‌ای‌دی که به جز تزئین دیوار اتاق خواب، نور ملایمی برای شب تامین می‌کند.

این موارد نورهای مصنوعی هستند که در دکوراسیون اتاق خواب عروس کاربرد دارند.

 

چیدمان اتاق خواب عروس

چیدمان اتاق خواب کوچک و بزرگ

بعد ازاینکه در مورد انتخاب تنالیته‌های رنگی اتاق خواب تصمیم گرفتید و وسایل اتاق خواب را بر این اساس خریداری کردید. نوبت چیدمان اتاق خواب عروس است. مهم‌ترین مسائل در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عبارتند از:

 • جای تختخواب: تخت را در بهترین جای خود قرار دهید. هرچه اتاق بزرگتر باشد انتخاب بیشتری برای قرار دادن تختخواب دارید.
 • استفاده از آینه: آینه می‌تواند زیبایی اتاق و انعکاس نور را افزایش دهد. یک آینه قدی در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید. اگر فضای زیادی ندارید، آینه را روی دیوار و یا در کمد دیواری نصب کنید.
 • میز آرایش: یک کنسول زیبا و یا دراور جمع‌وجور می‌تواند به عنوان میز آرایش در اتاق خواب عروس، وسیله‌ای بسیار کاربردی باشد. میز آرایش را جایی قرار دهید که جلوی رفت و آمد را نگیرد. مدل‌های مدرن برای اتاق خواب‌های کوچک مناسب هستند.
 • توجه به ابعاد اتاق: اگر اتاق خواب کوچکی دارید، با وسایل زیاد آن را شلوغ نکنید. اگر اتاق خواب بزرگ است می‌توانید از یک کاناپه شیک در گوشه اتاق، صندلی گهواره‌ای، دو صندلی تکی زیبا، کنسول و آینه کلاسیک و.. برای چیدمان استفاده کنید.

 

فرش و پرده در اتاق خواب

پرده و فرش در اتاق خواب عروس و داماد

بعد از تختخواب پرده و فرش مهم‌ترین وسایل در اتاق خواب عروس هستند. با توجه به رنگ و طرح روتختی پرده و فرش را در هماهنگی با رنگ‌های اتاق خواب انتخاب کنید. بهتر است اگر پرده ساده است، فرش کمی طرح‌دار باشد و اگر پرده طرح‌دار دارید، فرشی ساده‌تر بخرید.

 

تزئین اتاق خواب عروس با گل
گیاه آپارتمانی در اتاق خواب عروس

تزئین اتاق خواب عروس و داماد

اتاق خواب تزئین شده حس خوبی به عروس و دامادی که تازه می‌خواهند زندگی مشترک خود را شروع کنند، می‌دهد. بهتر است اتاق خواب کوچک را با تزئینات زیاد شلوغ نکنید. تزئین اتاق خواب با این ایده‌ها:

 • چیدمان گل و یا گلبرگ گل روی زمین، تخت و یا میز در ترکیب با شمع از ایده‌هایی است که اغلب در تزئین اتاق خواب عروس و داماد استفاده می‌شود.
 • ریسه نوری که روی دیوار پشت تخت نصب کرده‌اید، ایده دیگری برای تزئین اتاق خواب عروس است.
 • اگر عروسک جزو وسایل تزئینی مورد علاقه‌تان است، از عروسک برای ترئین اتاق استفاده کنید. یک عروسک بزرگ و زیبا می‌تواند روی تخت، روی صندلی و یا گوشه‌ای از میز قرار بگیرد.
 • از گیاهان آپارتمانی برای زیباتر شدن فضای اتاق استفاده کنید. چند گلدان کوچک و ظریف را روی میز آرایش قرار دهید. و یا چند گلدان‌ بزرگ را برای سبز شدن اتاق خواب انتخاب کنید.
 • از هنرهای دست ساز خودتان برای تزئین اتاق خواب استفاده کنید. با چند تابلو نقاشی و یا صنایع دستی که آثار هنری شماست، دیوار اتاق را تزئین کنید. و یا مجسمه‌های دست ساخته‌تان می‌تواند روی شلفی روی دیوار قرار بگیرند.

 

اتاق خواب عروس بدون تخت

تزیین اتاق خواب عروس بدون تخت

ممکن است عروس و داماد دکوراسیون اتاق بدون تخت را بپسندند. این نوع دکوراسیون برای آنهایی که به دکوراسیون مینیمال و ساده علاقه دارند، مناسب است. در این نوع اتاق به جای تخت می‌توانید از پالت چوبی برای قرارگیری تشک روی آن استفاده کنید. در تزیین اتاق خواب عروس بدون تخت از دیوارها و سقف برای زیباتر کردن اتاق خواب غافل نشوید. در این نوع از اتاق خواب عروس بهتر است پرده و فرش را که جلوه بیشتری به اتاق می‌دهند با حساسیت بیشتری انتخاب کنید.

 

کلام آخر:

با شناخت اصول کلی چیدمان و طراحی، دکوراسیون اتاق خواب عروس را به زیباترین شکل بچینید. ایده‌های زیادی برای تزئین اتاق خواب وجود دارد که با خلاقیت و سلیقه خود می‌توانید این ایده‌ها را به بهترین شکل اجرا کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه