اینجا سر به هوا باشید!

اینجا سر به هوا باشید!

به قلم: سمانه زارعی

هر بخشی از معماری ایرانی، زیبایی‌ها و شگفتی‌های خودش را دارد. از معماری خانه‌های تاریخی گرفته تا مساجد و معابد چند صد ساله. در این مطلب از چیدانه تصاویری از گنبدهای زیبای بناهای مختلف را می‌بینید که می‌توانید به هریک تا ساعتها نگاه کنید. البته اگر گردن درد نگیرید!

تابلو فرش ریحان

 

سقف‌های  زیبا در معماری ایران

دیدن زیبایی گنبد بناهای تاریخی از بیرون، انگار حسی از دعوت به بازدید داخل بنا در انسان ایجاد می‌کند. سقف یکی از اجزای مهم در معماری بناهای ایران است. از قاب‌بندی‌های چوبی در شاه نشین خانه‌های ایرانی گرفته تا مقرنس کاری و گچبری مقبره‌ها و کاشی‌های زیبای مساجد، همگی اهمیت این بخش از بنا را نشان می‌دهند.

مساجد تاریخی از جمله بناهایی هستند که تزئینات و کاشی‌کاری‌های زیادی در آنها انجام شده است. در ادامه تصاویری از سقف‌های زیبای بناهای ایران را می‌بینید.

 

کلام آخر:

سقف بخش مهمی از ساختمان است. بسیاری از بناهای تاریخی در ایران به ویژه مساجد، تزئینات گچبری، کاشی کاری و آجرکاری زیبایی دارند که توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کنند. در تصاویر بالا تعدادی از سقف گنبدهای زیبا را ببینید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
بینام در تاریخ 31 مرداد 1402
حالا خوبه فوتبال ایران حرف نداره تو دنیا برا زدن و این همه پول بین خوداشوت قسمت میکنن یه فکری برا دکترا و نخبه ها بکنین که به درد مردم میخورن و دارن فرار میگیرن حالا این پنالتی رونالدو را گرفت به چه درد مردم خورد
سجاد عبدالهی در تاریخ 31 مرداد 1402
سلام به جناب آقای بیراوند موفق باشید انشاالله که به خوشی در کنار خانواده محترم خوش بگذره ویلا لاکچری ما رو هم دعوت کنید دوستت دارم مهربونم 09369664057

ثبت دیدگاه