تغییر دکوراسیون اتاق؛ از کجا شروع کنم؟

تغییر دکوراسیون اتاق؛ از کجا شروع کنم؟

به قلم: سمانه زارعی

تغییر همیشه خوب است. وقتی دچار روتین و روزمرگی می‌شویم، ایجاد تغییراتی کوچک به تغییر حس و حال ما کمک خواهد کرد. تغییر دکوراسیون اتاق یکی از راهکارهایی است که با انجام آن حس بهتری پیدا خواهید کرد. همه ایده‌ها هزینه بر و سخت نیستند، تغییر دکوراسیون اتاق با هزینه‌های کم و راهکارهای ساده امکان پذیر است که در این مطلب به آنها پرداخته‌ایم.

 

بالسا

تغییر دکوراسیون اتاق؛ چقدر بودجه دارید؟

قبل از هرچیزی باید به این موضوع فکر کنید که آیا می‌خواهید برای این تغییر هزینه کنید یا نه. ممکن است هدف شما تغییراتی اساسی باشد، و یا ممکن است بخواهید با کمترین هزینه و با امکاناتی که دارید دکوراسیون اتاق را متفاوت کنید. در تغییر دکوراسیون اتاق کوچک یا بزرگ و یا بازسازی مانند تغییر در ساختار کمد دیواری و پنجره و کاغذ دیواری و… نیاز به مقداری بودجه‌ دارید. ولی اگر نمی‌خواهید هزینه کنید؛ با امکاناتی که دارید تغییراتی جالب ایجاد کنید.

 

تغییر دکواسیون اتاق خواب با هوش مصنوعی

این روزها هوش مصنوعی کاربرد زیادی در طراحی و بازسازی‌ها پیدا کرده است. برخی از طراحان از ایده‌های تغییر دکوراسیون اتاق با هوش مصنوعی ایده می‌گیرند. در این صورت با دادن اطلاعاتی مانند امکانات موجود در اتاق و یا تعیین سبک طراحی، هوش مصنوعی تعدادی طرح در اختیار طراح می‌گذارد.

 

تغییر دکوراسیون اتاق با کمترین هزینه

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه هستید؛ نگران نباشید. در اینجا چند ایده برای ایجاد تغییر آورده‌ایم:

  1. رنگ دیوارها:

تغییر رنگ یک تغییر کلی در پس زمینه و نور اتاق ایجاد می‌کند. اگر اتاق شما همیشه دیوارهایی با رنگ روشن و ساده داشته، این بار می‌توانید برای تغییر دکوراسیون اتاق یک دیوار اصلی که بیشتر دیده می‌شود را به رنگی خاص که علاقه دارید، رنگ بزنید.

  1. تغییر جای وسایل:

یک روز وقت بگذارید و جای وسایل مختلف مانند تختخواب، کمد، میز تحریر و … را عوض کنید. به جهت رفت و آمد، نورگیری فضا و کاربرد وسایل توجه کنید. راحت ترین روش تغییر دکوراسیون اتاق، جابه‌جایی وسایل اتاق است.

  1. اضافه کردن وسایل جدید:

اگر فضایی برای وسایل جدید و کاربردی دارید، چند وسیله جدید به فضا اضافه کنید. یک آینه قدی بزرگ برای روی کمد دیواری تهیه کنید. یک صندلی تکی برای مطالعه در گوشه‌ای از اتاق بگذارید. گیاهان آپارتمانی جدید به اتاق بیاورید.

  1. تغییر در جزئیات:

قرار نیست همه تغییرات دکوراسیون اتاق خیلی بزرگ باشد. ملافه‌ی روی تختخواب را تغییر دهید. چند تابلو عکس که در انباری دارید و استفاده نمی‌شود را روی دیوار اتاق امتحان کنید. وسایل اضافی که روی میز تحریر دارید را بردارید و فضا را خلوت کنید.

  1. نورپردازی متفاوت:

یک رشته نور ال‌ای‌دی ریسه‌ای بالای تخت، تغییر خاصی در دکوراسیون اتاق شما ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید از لوسترهای خاص که خودتان می‌سازید استفاده کنید. رنگ و شدت نور اتاق را با تغییر لامپ کم یا زیاد کنید.

  1. تزئین بخش‌هایی از اتاق:

دیوار اتاق در دسترس‌ترین فضا برای تزئینات است. تزئینات راهکاری جالب برای تغییر دکوراسیون اتاق هستند. تابلوهای عکس خاص، نقاشی‌های خودتان، و یا استفاده از یک گیاه رونده برای پوشش دیوار می‌توانند ایده‌هایی کم هزینه برای تزئین اتاق باشند. همچنین می‌توانید از قفسه و شلف برای قرار دادن دکوری‌ها و اکسسوری استفاده کنید.

 

تغییر دکوراسیون اتاق را از کجا شروع کنم؟

یک لیست از مواردی که قابل تغییر هستند تهیه کنید. از موارد ضروری و به ترتیب اولویت بنویسید. به طور مثال، تعمیر نورپردازی اتاق خواب، و یا تعمیر و رگلاژ درهای پنجره اتاق جزو اولویت‌های شماست ولی تعویض فرش جزو آخرین موارد خواهد بود. حالا بودجه خود را در نظر بگیرید. با تطبیق میزان بودجه و تغییرات داخل لیست، متوجه می‌شوید که تا چه حد می‌توانید تغییر دکوراسیون اتاق را عملی کنید.. موارد دیگری که نیاز به هزینه ندارند مانند تغییر جای وسایل، بستگی به سلیقه و تصمیم شما دارد.

 

تغییر دکوراسیون اتاق کوچک

شاید ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق کوچک محدودیت بیشتری داشته باشد ولی امکان پذیر است. کافی است وسایل اضافی و غیرضروری را از اتاق بیرون ببرید. مواردی مانند استفاده از رنگ‌های روشن، نصب آینه، استفاده از وسایل کمجا و چند کاره ایده‌هایی کم هزینه برای تغییر دکوراسیون اتاق کوچک هستند.

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به تغییر دکوراسیون اتاق صحبت کردیم. با ایجاد تغییر، حال و هوای خانه را عوض کنید. ایده‌هایی برای تغییر با کمترین هزینه راهکار بسیار خوبی برای اقدام به تغییرات در اتاق است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه