ساختمان‌های رنگی در قلب شهری خاکستری

ساختمان‌های رنگی در قلب شهری خاکستری

به قلم: سمانه زارعی

Comfort Town Housing نام پروژه‌ی منطقه‌ی مسکونی در هر کیف در کشور اوکراین است. این ساختمان‌ها بر اساس اصول توسعه بلوک طراحی شده‌اند. ساختمان‌های مسکونی با رنگ‌های روشن و متنوع از زرد و نارنجی گرفته تا آبی و سبز تزئین شده‌اند. این محله در سال 2019 توسط گروه معماری archimatika طراحی و ساخته شده است.

قالیشویی ادیب

 

طراحی فضاهای Comfort Town

دو فضای کلی در این طراحی وجود دارد؛ خیابان‌ها که امکان تردد وسایل نقلیه را فراهم می‌کنند و حیاط‌ها که داخل بلوک‌ها قرار دارند و شامل؛ زمین بازی، محل نشستن و پیاده‌روی هستند. وسایل نقلیه موتوری نمی‌توانند وارد حیاط شوند؛ مگر اینکه ماشین‌های اضطراری بخواهند از آن عبور کنند.

ویژگی‌های مهم Comfort Town Housing

معماران با توجه به میزان بودجه، سعی کردند ساختمان‌هایی با اشکال هندسی ساده طراحی کنند. در این ساختمان‌ها بالکن و عناصر تزئینی حذف شدند. سه ویژگی مهم این طراحی‌ها:

  • هماهنگی بین جهت قرارگیری ساختمان‌ها و ارتفاع آنها وجود دارد.
  • استفاده از سیستم بالکن فرانسوی که باعث جلوگیری از یکنواختی در نمای ساختمان می‌شود.
  • کاربرد رنگ برای ساختمان‌ها که راهکاری جسورانه و جالب برای طراحی یک منطقه مسکونی است.

امکانات مجتمع مسکونی Comfort Town

در این پروژه‌ی مسکونی، امکانات کافی برای زندگی افراد وجود دارد. این مجتمع مسکونی دارای؛ مهدکودک، مدرسه، دبیرستان، سوپرمارکت، مجتمع بدنسازی، زمین‌های ورزشی، فروشگاه و کافه است.

تعداد طبقات متنوع در ساختمان‌های مجاور، باعث ایجاد منظر بصری جالبی در هر خیابان شده است. در این محله، پارکی وجود دارد که در گذشته منطقه‌ای صنعتی بوده است و در حال حاضر به پارک شهری جذابی تبدیل شده است. در این پارک؛ مجسمه، فواره و درختان کهنسال قرار دارند.

 

 

 

منبع: archdaily

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه