5 نکته مهم برای طراحی آگاهانه دکوراسیون داخلی منزل!

5 نکته مهم برای طراحی آگاهانه دکوراسیون داخلی منزل!

نوژا دیزاین

طراحی دکوراسیون داخلی نکته‌ها و اصول زیادی دارد. همیشه گفته‌ایم که توجه به اصول طراحی داخلی، فضایی دلنشین و زیبا برایتان می‌سازد. اما شاید نتوانیم همه اصول و نکته‌ها را رعایت کنیم. طراحی آگاهانه روشی برای چیدمان منزل است که مهم‌ترین نکته‌های دکوراسیونی برای داشتن خانه‌ای زیبا را در خود دارد. 5 نکته مهم برای طراحی آگاهانه دکوراسیون را در ادامه بخوانید.

گروه معماری اشکان اذانی

1. کیفیت بر کمیت اولویت دارد

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، قرار است خانه را طوری بچینید که فضایی مخصوص شما باشد! یعنی جایی که وسایلش را دوست داشته باشید و در آن احساس آرامش کنید. پس بهتر است مبلمان و وسایلی مدرن و زیبا طبق سلیقه خود انتخاب کنید و فضاهای خالی خانه را به مرور زمان با وسایلی اصیل و معنادار پر کنید. پس به جای اینکه به این موضوع فکر کنید که چگونه خانه خود را پر کنید؛ آگاهانه و متفکرانه خرید کنید و بچینید. انتخاب محصولاتی پایدار و دوستدار محیط‌زیست، توجه به کاربرد وسایل، چیدمان متعادل و هماهنگ یعنی شما به کیفیت دکوراسیون منزل خود توجه دارید.

 

2. دکوراسیون شخصی خود را داشته باشید

قرار است فضای خانه و یا محل کارتان جایی برای زندگی و کار شما باشد، پس به سلیقه و علایق خود توجه کنید. از وسایلی که برای شما معنا دارند، برایتان حس نوستالژی ایجاد می‌کنند و یا برایتان خاطره‌انگیز هستند در دکوراسیون منزل استفاده کنید. این چیدمان، مختص خانه شماست و شاید در هیچ خانه دیگری دیده نشود.

 

3. از طراحی بیوفیلیک غافل نشوید

طراحی با رویکرد بیوفیلیک، شما را به طبیعت نزدیک می‌کند و شکاف بین معماری مدرن و نیاز انسان به طبیعت را کاهش می‌دهد. در خرید وسایل و چیدمان، به محیط‌زیست و نزدیکی به طبیعت توجه کنید. ترکیب عناصر طراحی بیوفیلیک می‌تواند به ایجاد یک خانه آگاهانه کمک کند. الگوهای الهام گرفته از طبیعت، پالت‌های رنگی و مواد، فضاهای داخلی را با منظره بیرونی مرتبط می‌کند و حس آرامش و رفاهی را که در دنیای طبیعی تجربه می‌کنیم، منعکس می‌کند.

 

4. اصول مینیمالیسم را به کار ببرید

خانه‌ای با دکوراسیون مینیمال که وسایل اضافی ندارد و هر وسیله کاربرد مشخص خود را دارند احساس آرامش بیشتری برایتان خواهد آورد. هر چیزی که اضافی است را از دکوراسیون منزل حذف کنید. به این فکر کنید که کدام گزینه بهترین انتخاب برای خانه شماست و یک خانه بدون به هم ریختگی و شلوغی ایجاد می‌کند. از بین بردن بی‌نظمی و ساده‌سازی فضا باعث ایجاد شادی بیشتری در شما خواهد شد.

 

5. نور طبیعی را به خانه بیاورید

وجود نور طبیعی در خانه شما را به طبیعت متصل می‌کند و تاثیر مثبتی در روحیه شما خواهد داشت. حداکثر استفاده را از نور طبیعی ببرید. دسترسی به نور طبیعی یک امر ضروری است، اما اگر این یک گزینه عملی نیست، مطمئن شوید که نور را از چندین منبع برای ایجاد محیط و احساس آرامش استفاده کنید. هرگز برای نورپردازی اتاق تنها به نورپردازی بالای سر اکتفا نکنید. برای انعکاس نور در یک فضا، از آینه استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: 11 ایده برای اتاق‌های بدون پنجره و نور طبیعی

طراحی دکوراسیون آگاهانه، کاری نیست که بخواهید سریعا آن را انجام دهید. این موضوع در مورد طراحی دکوراسیون خانه در طول زمان است که به طور طبیعی تکمیل می‌شود تا فضایی مخصوص شما ایجاد شود. با در نظر داشتن این پنج ایده در هنگام طراحی خانه خود، به مرور زمان فضایی آرام بخش ایجاد خواهید کرد.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه