ویلاتو نقدی نساز!

ویلاتو نقدی نساز!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

ویلاتو بدون دغدغه با اقساط یکساله بساز! مثل شعار تبلیغاتی به نظر می‌رسد، اما این یک واقعیت است. در این مطلب با ساخت ویلا بدون دغدغه و به صورت قسطی آشنا می‌شوید. گروه معماری نیلین کار ساخت ویلا و بازسازی را برای شما راحت کرده است. با این مجموعه همراه شدیم تا در مورد ساخت ویلا به صورت قسطی صحبت کنیم.

سرویس خواب بالسا

 

عوامل موثر بر هزینه ساخت ویلا

همه ما می‌دانیم که ساخت ویلا هزینه‌های زیادی دارد. از خرید زمین و مجوزهای لازم گرفته تا دکوراسیون داخلی و محوطه سازی، همه مراحل نیاز به بودجه دارند. هزینه‌های ساخت ویلا به موارد زیر بستگی دارد:

1. بستر سایت

مهم است که فضای ساخت ویلا چه شکلی است. مطمئنا ویلایی که قرار است در شیب زیاد ساخته شود، طراحی خاص‌تری نسبت به یک زمین مسطح و معمولی دارد و به همان نسبت هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

2. مواد و مصالح

مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا، بخش زیادی از هزینه‌های ساخت ویلا را شامل می‌شود. کیفیت و نوع مصالح به کار رفته در ویلا باعث تفاوت در هزینه‌های ساخت و اجرا می‌شود. گروه معماری نیلین به دلیل تامین بخش زیادی از متریال‌های ساخت و اجرای ویلا به طور مستقیم باعث کاهش هزینه‌های ساخت ویلا خواهد شد. پس در انتخاب پیمانکار و معمار به این موضوع دقت کنید.

3. انتخاب معمار

بعضی از افراد برای کاهش هزینه‌های ساخت ویلا کار را به پیمانکاران آماتور می‌سپارند، در حالی که کمک گرفتن از معماران متخصص و حرفه‌ای شاید هزینه بیشتری داشته باشد اما کار حرفه‌ای و مطمئنی به شما تحویل می‌دهند و خیالتان از ساخت اصولی ویلا راحت خواهد بود.

4. هزینه نیروی کار

نیروی کاری که برای ساخت ویلا در مناطق مختلف استفاده می‌شوند متفاوت است. مثلا قیمت نیروی کار در مناطق شهری بیشتر از مناطق روستایی است. مجموعه نیلین نیروهای کار متخصص مخصوص خود را دارند و در این صورت از هزینه‌های اضافی و صرف زمان برای پیدا کردن نیروی کار جلوگیری می‌شود.

 

5. مدت زمان ساخت ویلا

اگر زمان ساخت ویلا بیشتر از زمان لازم وکافی برای ساخت طول بکشد باعث ایجاد هزینه‌های اضافی و غیر مستقیم خواهد شد.

6. منطقه ساخت ویلا

این روزها در بخش‌های زیادی از اطراف شهرها و روستاها ویلا ساخته می‌شود. منطقه‌ی ساخت ویلا بر روی قیمت آن تاثیر زیادی دارد. مناطق خوش آب و هوا که فاصله کمی از شهر دارند گرانتر از مناطق دورتر و با آب و هوای معمولی هستند.

7. نوع طراحی ویلا

برای طراحی ساختمان ویلا از سبک‌های مختلفی استفاده می‌شود. ویلا می‌تواند فرمی ساده و مدرن داشته باشد که نسبت به ساختمان‌های کلاسیک و مجلل ارزانتر تمام می‌شوند. همچنین طراحی نمای ویلا هم در میزان هزینه‌های آن موثر است. نوع طراحی ویلا یکی دیگر از عوامل موثر در میزان هزینه‌هاست. طراحی‌های پیچیده با فرم‌های خاص، نیاز به هزینه بیشتری نسبت به ساختمان‌هایی با طرح ساده و معمولی دارند.

8. طراحی دکوراسیون داخلی

بخش ساخت و اجرای ساختمان ویلا بخش مهمی از هزینه‌ها را دربرمی‌گیرد ولی نباید از اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا غافل شد. نوع متریال، مبلمان، نورپردازی، اکسسوری و طراحی فضای داخلی در میزان هزینه‌ها تاثیر زیادی دارد. پس لازم است هزینه‌ای جداگانه برای طراحی داخلی ویلا در نظر گرفت. گاهی اوقات سپردن همه کارهای طراحی، ساخت و اجرای ساختمان ویلا و طراحی داخلی آن به یک پیمانکار، باعث کاهش هزینه‌های ساخت می‌شود. گروه معماری نیلین می‌تواند صفر تا صد طراحی تا اجرای همه بخش‌های ویلا را برای شما انجام دهند.

9. محوطه سازی

از آنجایی که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود ویلا می‌سازند، نمی‌توان حیاط و محوطه سازی را نادیده گرفت. با توجه به نوع محوطه‌سازی، متریال به کار رفته در آن، نوع گیاهان و سبک طراحی، محوطه سازی ویلا هزینه‌های متنوعی را در برمی‌گیرد.

10. امکانات ویلا

هرچه امکانات ویلا بیشتر باشد، هزینه ساخت آن بیشتر خواهد بود. امکاناتی مانند استخر، آسانسور، هوشمندسازی ساختمان، سالن سینما، روفگاردن، سونا و.. از جمله امکاناتی هستند که باعث افزایش هزینه‌های ساخت آن خواهند شد.

 

ساخت ویلای کوچک

یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه‌های ساخت ویلا می‌شود ابعاد و متراژ آن است. اغلب ویلاها محوطه بزرگی نسبت به ساختمان ویلا دارند، هرچه ساختمان بزرگ و یا چند طبقه باشد، هزینه‌های ساخت ویلا افزایش می‌یابد. ویلاهای کوچک هزینه‌های ساخت را کاهش می‌دهند. در ساخت ویلای کوچک توجه به نوع طراحی مهم است. بهتر است از سبک‌های طراحی مدرن و ساده برای ساخت ویلای کوچک استفاده شود.

 

ساخت ویلا ارزان

در بخش قبلی در مورد عوامل موثر بر هزینه‌های ساخت ویلا صحبت کردیم. حتما قرار نیست کیفیت ساخت پایین باشد تا ساخت یک ویلا ارزان و به صرفه در بیاید، بعضی از راهکارهایی که امروزه برای ساخت ویلا وجود دارند هزینه‌ها را کاهش می‌دهند. برخی از ایده‌های ساخت ویلای ارزان عبارتند از:

  • انتخاب زمینی با قیمت کمتر برای ساخت ویلا
  • استفاده از متریال مدرن و با کیفیت به جای مصالح گران قیمت
  • استفاده از ویلاهای پیش ساخته
  • به کار بردن سبک‌های طراحی ساده
  • مشورت و انتخاب معماران متخصص در زمینه ساخت ویلای ارزان
  • ساخت ویلا به صورت اقساط

اگر شما هم نگران هزینه‌های ساخت ویلا هستید می‌توانید به ساخت ویلا به صورت قسطی فکر کنید. گروه معماری نیلین می‌توانند ویلای شما را به شکل اقساط برای شما اجرا کنند. برای آگاهی از این شرایط به بخش دریافت تسهیلات و اقساط در سایت این مجموعه سر بزنید. با این کار شرایط راحت‌تری برای کاهش هزینه‌های ویلا و یا تسهیل ساخت ویلا بدون کاهش کیفیت خواهید داشت.

 

از بازسازی تا ساخت ویلا ، قسطی یا با تخفیف

هر نوع کار ساختمانی از بازسازی و مرمت خانه گرفته تا ساخت و اجرای ویلا، هزینه‌های ریز و درشت زیادی دارد. اما خبر خوب برای کسانی که تصمیم به این کار دارند، این است که گروه معماری نیلین، شرایطی را فراهم کرده است تا پرداخت هزینه‌های ساخت و بازسازی راحت‌تر شود. بن کارت نیلین از خدمات ویژه گروه معماری نیلین است که افراد می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان از بن کارت تخفیفی برای طراحی، ساخت، بازسازی و یا سفارش محصولات استفاده کنند.

 

در پایان…

مجموعه معماری نیلین، بیش از 15 سال است که در زمینه طراحی و اجرای ساختمان‌های مختلف ویلایی، تجاری، مسکونی، اداری و بازسازی ساختمان فعالیت می‌کند. برای اینکه خیالتان از طراحی و ساخت ویلا و هزینه‌های آن راحت باشد کار را به کاردان بسپارید. به پروفایل گروه معماری نیلین در چیدانه سر بزنید و با کارشناسان در ارتباط باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه