معایب کابینت نئوکلاسیک، قبل از انتخاب این 5 مورد را بدانید.

معایب کابینت نئوکلاسیک، قبل از انتخاب این 5 مورد را بدانید.

به قلم: سمانه زارعی

کابینت نئوکلاسیک یکی از انواع کابینت‌های آشپزخانه است که بسیاری از افراد آن را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنند. ولی لازم است قبل از انتخاب این مدل کابینت راجع به مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک بیشتر بدانید. آسیب پذیری در برابر اجسام تیز، حساسیت به رطوبت و عدم امکان تعمیر مجدد از جمله معایب این مدل از کابینت است.

کارانا دکور

 

کابینت نئوکلاسیک، چه معایبی دارد؟

در مطالب قبلی راجع به انواع مدل کابینت نئوکلاسیک صحبت کرده‌ایم. هر محصولی مزایا و معایب خاص خودش را دارد که با بررسی آنها راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را انتخاب کنید یا نه! در کنار مزیت‌هایی مانند؛ مقاومت بالا و عمر طولانی، راحت تمیز شدن، زیبایی و کارایی، ممکن است برخی از ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک جزو معایب آن قرار بگیرد. در ادامه راجع به معایب کابینت نئوکلاسیک بخوانید.

 

1. معایب کابینت نئوکلاسیک؛ نیاز به امکانات زیاد برای ساخت

یکی از مواردی که در کابینت نئوکلاسیک ممکن است جزو معایب ساخت آن به شمار برود، سختی روش ساخت و نیاز به امکانات زیاد برای ساخت آن است. کابینت نئوکلاسیک طرح و نقش ظریفی دارد. این نقوش با استفاده از دستگاه‌های سی‌ان‌سی مخصوص، حکاکی می‌شوند. از طرفی رنگ‌آمیزی بعضی از مدل‌های کابینت نئوکلاسیک، کار حساسی است و باید در فضایی دور از هرگونه آلودگی انجام شود.

2. معایب کابینت نئوکلاسیک؛ نیاز به طراح و کابینت‌ساز حرفه‌ای

کابینت نئوکلاسیک اگر به خوبی اجرا نشود، ظاهر خوب و مقاومت بالایی نخواهد داشت. اینکه کابینت نئوکلاسیک حتما باید توسط یک کابینت‌‌ساز حرفه‌ای ساخته شود، کمی ما را در انتخاب طراح و کابینت‌ساز محدود می‌کند. این مدل کابینت اگر به روشی غیرحرفه‌ای ساخته شود، کیفیت و زیبایی کافی را نخواهد داشت.

 

3. معایب کابینت نئوکلاسیک؛ آسیب‌پذیری در مقابل اجسام تیز

کابینت نئوکلاسیک از ام‌دی‌اف ساخته شده است و روی آن با یک لایه رنگ و یا روکش چوبی پوشانده شده است. اجسام نوک تیز به پوشش روی کابینت آسیب می‌زند و باعث نفوذ رطوبت به داخل آن از طریق خراش و آسیب ایجاد شده، می‌شود. با نفوذ رطوبت از یک نقطه، بقیه قسمت‌های کابینت زودتر خراب می‌شود.

4. قیمت بالا از معایب کابینت نئوکلاسیک

یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع کابینت که جزو معایب کابینت نئوکلاسیک محسوب می‌شود؛ قیمت بالای این مدل است. هرچند که قیمت کابینت به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهم است که قیمت آن را نسبت به چه مدل‌های دیگری از کابینت بسنجیم. ولی به طور کلی کابینت نئوکلاسیک از انواع کابینت مدرن گرانتر است. از طرفی ارزانتر بودن آن نسبت به کابینت کلاسیک می‌تواند از مزایای کابینت نئوکلاسیک باشد.

 

5. معایب کابینت نئوکلاسیک از نگاه کلاسیک پسندان!

ساده بودن طرح و نقش کابینت نئوکلاسیک از ویژگی‌هایی است که از نگاه کلاسیک پسندان جزو معایب آن محسوب می‌شود. هرچند این موضوع سلیقه‌ای است و نمی‌توانیم آن را جزو معایب کابینت نئوکلاسیک بدانیم.

کلام آخر:

هر یک از مدل‌های کابینت‌ها، مزایا و معایب خود را دارند. بهتر است قبل از انتخاب کابینت مورد نظر خود، راجع به ویژگی‌ها و به خصوص معایب آنها اطلاعات کافی داشته باشید و سپس بهترین مدل برای آشپزخانه را انتخاب کنید. این مطلب را راجع به معایب کابینت نئوکلاسیک بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
امیرحسین آریام در تاریخ 01 آذر 1402
آخرین کنسرت مرتضی پاشایی عزیز در تربت حیدریه بود وااای که چه شب خوبی برامون ساخت با اینکه زیر سرم بود ولی اومد کنسرت رو برگزار کرد ما هیچوقت فراموشت نمی‌کنیم چون نظیر تو دیگه نخواهد آمد

ثبت دیدگاه