Chidaneh.com placeholder image

کابینت نئوکلاسیک چیست؟ مدل‌های ساده‌اش خیلی شیکه!

به قلم: یاسمین ثریا

کابینت نئوکلاسیک چیست؟ ساکنان خانه‌های مدرن امروزی که به لوکس بودن فضا اهمیت می‌دهند اما کنگره‌های پرجزئیات کابینت‌های سبک کلاسیک را نمی‌پسندند؛ مدل‌های ساده‌تر را ترجیح می‌دهند؛ طراحان باتجربه به این افراد، کابینت نئوکلاسیک را پیشنهاد می‌دهند. در ادامه با ما باشید تا کلی آشپزخانه زیبا که با چنین کابینت‌هایی دکور شده‌اند را ببینیم.

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

قالیشویی ادیب

سبک کابینت نئوکلاسیک چیست؟

این سبک تلفیقی از مدرن و کلاسیک می باشد که با توجه به سلیقه کاربر می توان به هر کدام از این سبک ها کمتر یا بیشتر سوق داد. کابینت های نئوکلاسیک می تواند از جنس MDF یا چوب با روکش رنگ پوششی پلی اورتان، پولیش و یا حتی روکش چوب باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

 

تفاوت‌های کابینت‌های نئوکلاسیک با کلاسیک

در کابینت های نئوکلاسیک برخلاف کار تمام کلاسیک سعی در عدم استفاده از مواردی چون پاخور ابزاردار، تاج، ستون و سرستون می باشد. و همچنین ابزار درب ها نیز ساده تر می باشد.

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

ویژگی‌های ظاهری کابینت نئوکلاسیک چیست

در کابینت نئوکلاسیک دیتیل تزئینی متفاوت و ساده‌تری به کار می‌رود:

  • ستون و سرستون دیده نمی‌شود.
  • خبری از تاج‌های طرح گل نیست.
  • اگر تاجی باشد، خیلی ساده و مینیمال است.
  • همچنین پاخورهای کابینت نئوکلاسیک بدون ابزار هستند.
  • درب کابینت بسیار ساده است.

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

مزیت کابینت نئوکلاسیک چییست؟

از دو جهت این سبک این روزها ترند شده و طرفداران بیشتری دارد و همچنین از سمت طراحان نیز پیشنهاد می شود.

  1. برای افرادی که خودشان قصد استفاده دارند خسته کننده نیست. زیرا همیشه به‌روز است و می توانید با یک بار دیزاین، سال ها آشپزخانه ای شیک و به‌روز داشته باشید
  2. و همچنین برای افرادی که قصد فروش و یا اجاره واحد را دارند، ریسک کم تری دارد. زیرا سبک نئوکلاسیک سلیقه های متفاوتی را پوشش می دهد

مطلب پیشنهادی: اهمیت نورپردازی در کابینت، این عکس‌ها را ببینید.

[[nid:404791]]

اشتباهات رایج درباره کابینت ممبران

یادتان باشد که ممبران یک جنس کابینت است نه سبک؛ کابینت ممبران به جنس و یک پروسه بخصوص تولید آن گفته می‌شود که طرح های آن اصولا از زیرمجموعه سبک کلاسیک و نئوکلاسیک هستند. جنس کابینت ممبران روکش pvc است که روی ورق ام‌دی‌اف سی‌ان‌سی شده وکیوم می‌شود. برای رنگ آمیزی این کابینت‌ها از رنگ‌های پلی اورتان استفاده می‌شود.

شرکت هیمان کابینت ممبران را توصیه نمی‌کند، چراکه شما می‌توانید با همان هزینه کابینت نئوکلاسیک با کیفیت بهتر و متریال طبیعی و زیباتری را داشته باشید.

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

نقش ویترین در کابینت نئوکلاسیک چیست؟

همان طور که در این نمونه کابینت طراحی شده توسط گروه هیمان مشاهده می‌کنید. استفاده از بخش ویترین در طراحی کابینت باعث می‌شود تا بتوانید ظروف لوکس و زیبای خود را با مطابف با سلیقه خود بچینید و از نمای آن لذت ببرید. می‌توانید ارتفاع ویترین را بنا به سلیقه خود و نظر کارشناسان هیمان تنظیم کنید.

اکسسوری کابینت نئوکلاسیک

کابینت‌های نئوکلاسیک منازل مدرن و برج‌های لوکس، اکسسوری‌های بسیار شیکی دارند. شما می‌توانید با کمک طراحان هیمان، زیباترین اکسسوری‌های لوکس را برای کابینت‌های آشپزخانه خود انتخاب کنید؛ به این ترتیب یک خانه امروزی شیک اما لوکس به سبک نئوکلاسیک خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: کابینت آشپزخانه کلاسیک باشه یا مدرن؟

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

طراحی و بازی با سبک کابینت نئوکلاسیک

هنگامی که قصد دیزاین آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک را دارید؛ می‌توانید در حد دلخواه‌تان به سبک‌های کلاسیک یا مدرن گرایش پیدا کنید و یک آشپزخانه منحصر به فرد داشته باشید:

  • گرایش به سبک مدرن: می‌توانید با انتخاب رنگ‌های ژورنالی خاص و دستگیره‌های ساده کابینت نئوکلاسیک مدرن‌تری داشته باشید؛ معمولا ساکنان آپارتمان‌های مدرن، این دقت را در انتخاب کابینت دارند.
  • گرایش به سبک کلاسیک: در مقابل اگر دوست دارید کمی فضای آشپزخانه را به حال و هوای کلاسیک ببرید؛ می‌توانید دستگیره پرکارتر یا تاجی ساده را برای کابینت نئوکلاسیک‌تان انتخاب کنید. همچنین به جای رنگ ساده از روکش چوبی به کار برید.

کابینت هیمان
کابینت نئوکلاسیک سفید شیک
کابینت هیمان

مطالب پیشنهادی:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه