کابینت نئوکلاسیک طرح چوب، جایگزین کابینت تمام چوب

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب، جایگزین کابینت تمام چوب

به قلم: سمانه زارعی

کابینت‌ نئوکلاسیک از نظر ویژگی‌های ظاهری جایی بین سبک طراحی کابینت کلاسیک و مدرن قرار دارند. کابینت نئوکلاسیک طرح چوب یکی از انواع کابینت‌هایی است که به تازگی اسم آن را می‌شنویم. کابینت نئوکلاسیک طرح چوب چیست و برای چه آشپزخانه‌هایی مناسب است؟

کارانا دکور

 

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب

کابینت نئوکلاسیک انواعی از کابینت‌ها هستند که از جنس ام‌دی‌اف با کیفیت ساخته می‌شود، به همراه قسمت‌های مختلف؛ ستون، سر ستون، تاج و.. تزئینات ظریف و زیبایی هم دارد ولی نه به اندازه کابینت کلاسیک. و مانند کابینت مدرن هم ساده نیست که فضای آشپزخانه را سرد و یکنواخت کند. کابینت نئوکلاسیک در انواع مختلف روکش‌های ممبران، پولیشی و یا تمام چوب ساخته می‌شود. در هر یک از این روش‌های ساخت اگر از رنگ و طرح چوب استفاده شود، کابینت نئوکلاسیک طرح چوب خواهیم داشت. از آنجایی که چوب قیمت بالایی دارد نه تنها کابینت تمام چوب، حتی کابینت نئوکلاسیک با روکش چوبی هم گران تمام می‌شود، به همین دلیل طراحان از کابینت‌های با طرح چوب استفاده می‌کنند.

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب، یکدست یا دورنگ؟

با توجه به شرایط فضای آشپزخانه، کابینت‌ها می‌توانند به صورت یکدست و یک رنگ باشند و یا طراح کابینت نئوکلاسیک دو رنگ را پیشنهاد بدهد. در این حالت بخش‌هایی از کابینت‌های آشپزخانه رنگ دیگری خواهد داشت. کابینت دو رنگ برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است. کابینت نئوکلاسیک طرح چوب می‌تواند در کنار کابینت نئوکلاسیک سفید و یا کابینت نئوکلاسیک طوسی قرار بگیرند. در هر دو حالت این کابینت حس گرما را به آشپزخانه اضافه می‌کند.

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب، برای کدام آشپزخانه مناسب است؟

با توجه به اینکه طرح و رنگ به کار رفته در کابینت نئوکلاسیک طرح چوب چه شکل و رنگی دارد، می‌توانید در انواع آشپزخانه بزرگ و کوچک از آن استفاده کنید. تنالیته‌های رنگ چوب پررنگ را می‌توانید برای آشپزخانه بزرگ انتخاب کنید. ولی برای آشپزخانه‌های کوچکتر رنگ‌های روشن بهتر است. به طور کلی پیشنهاد می‌شود کابینت نئوکلاسیک طرح چوب را برای آشپزخانه کوچک به کار نبرید، زیرا علاوه بر تنالیته رنگی آن، تزئیناتی هم در این مدل کابینت‌ها وجود دارد که برای آشپزخانه کوچک خیلی مناسب نیست و باعث شلوغی فضا می‌شود.

 

 

کلام آخر:

اگر عاشق طرح چوب هستید، کابینت نئوکلاسیک طرح چوب نسبت به کابینت‌های تمام چوب و یا روکش چوب طبیعی قیمت کمتری برایتان خواهد داشت. هرچند که نمی‌توان زیبایی و جذابیت چوب طبیعی را منکر شد. در مورد این سبک از کابینت با یک طراح متخصص مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه