کابینت نئوکلاسیک سفید، 15 ایده برای آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک سفید، 15 ایده برای آشپزخانه

انتخاب شما کدام است؟ کابینت مدرن تیره یا کابینت نئوکلاسیک سفید؟ اگر هنوز برای کابینت‌های آشپزخانه تصمیم نگرفته‌اید. بهتر است کمی اطلاعات در مورد انواع کابینت به ویژه کابینت نئوکلاسیک بدست بیاورید و بعد بهترین مدل کابینت برای آشپزخانه را انتخاب کنید

کاغذدیواری آیدی

 

کابینت نئوکلاسیک سفید چیست؟

کابینت نئوکلاسیک نوعی از کابینت است که طرح و شکل آن بین دو مدل مدرن و کلاسیک قرار می‌گیرد. طرح آن نه مانند سبک مدرن، خیلی ساده و ملایم است و نه مانند کابینت کلاسیک، تزئینات زیادی دارد. همچنین در این نوع کابینت‌ها، ویترین‌هایی طراحی می‌شود که ظاهری لوکس‌تر به آن می‌دهد. کابینت نئوکلاسیک سفید یکی از انواع پرطرفدار در انواع مدل‌های کابینت است. اغلب افراد برای خانه نوعروسان این نوع کابینت را انتخاب می‌کنند.

 

جنس و ساخت کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت‌های آشپزخانه در انواع روش‌ها و جنس‌های مختلف؛ ملامینه، ممبران، های‌گلس، روکش چوب و تمام چوب ساخته می‌شوند. روش ساخت کابینت نئوکلاسیک سفید به صورت ممبران یا همان وکیوم می‌باشد. جنس این نوع کابینت‌ها ام‌دی‌اف و یا چوب است و پس از ایجاد طرح روی درهای کابینت با متریالی پوشانده می‌شوند:

  • روکشی از رنگ پوششی پلی اورتان یا پولیشی (کابینت نئوکلاسیک پولیشی)
  • پی‌وی‌سی (کابینت نئوکلاسیک ممبران)
  • چوب طبیعی (کابینت نئوکلاسیک تمام چوب)

 

کابینت نئوکلاسیک سفید؛ مات یا براق؟

کابینت نئوکلاسیک سفید می‌تواند با روکشی براق پوشیده شود و یا ظاهری مات داشته باشد. اگر به آشپزخانه‌ای با انعکاس نور بیشتر علاقه دارید؛ کابینت نئوکلاسیک براق را انتخاب کنید. کابینت نئوکلاسیک مات برای آشپزخانه‌هایی که به سبک مدرن نزدیکترند مناسب است. برای انتخاب مات و یا براق بودن کابینت، به شکل و ظاهر بقیه اجزای آشپزخانه توجه کنید.

ترکیب رنگی در کابیت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک سفید می‌تواند با یک رنگ دیگری ترکیب شود. به طوری که بخش‌های کوچکی از تزئینات و یا بخشی از کابینت‌های بالا و پایین از رنگ‌های هماهنگ را رنگ سفید استفاده شود. حتی نوع رنگ سفید این نوع کابینت می‌تواند مختلف باشد. برخی از انواع ترکیب رنگی در کابینت نئوکلاسیک سفید عبارتند از:

  • کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی
  • کابینت نئوکلاسیک سفید صدفی
  • کابینت نئوکلاسیک سفید طلایی

 

یراق آلات در کابینت نئوکلاسیک سفید

ابزار و یراق‌آلات شامل: دستگیره‌ها، لولا و ریل‌های کشو زیبایی ظاهر و عملکرد کابینت‌ها را تکمیل می‌کنند. یراق آلات بخشی از ویژگی‌های مهم ظاهری کابینت نئوکلاسیک هستند. دستگیره‌های استیل نقره‌ای رنگ و یا طلایی و همچنین یراق آلات با کیفیت بالا برای ساخت کابینت نئوکلاسیک سفید به کار می‌روند.

کابینت نئوکلاسیک سفید، در کدام آشپزخانه؟

یکی از موارد مهم در انتخاب مدل کابینت برای آشپزخانه، ابعاد و مساحت فضای آشپزخانه است. کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه‌های متوسط و بزرگ انتخاب خوبی است. همچنین کابینت نئوکلاسیک سفید به دلیل اینکه رنگ روشنی دارد در آشپزخانه‌های کوچک هم قابل استفاده است، ولی برای آشپزخانه‌های خیلی کوچک که فقط تعدادی کابینت در آن جا می‌گیرد، کابینت‌های مدرن مناسب‌تر هستند.

 

قیمت کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت‌های نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های کلاسیک ارزانتر هستند. ولی فقط سبک طراحی کابینت نیست که روی قیمت آن موثر است. ممکن است نوعی از کابینت نئوکلاسیک با توجه به کیفیت بدنه و مواد به کار رفته گرانتر از انواعی از کابینت‌های کلاسیک باشند. پیشنهاد می‌کنم مطلب کابینت کلاسیک ارزان را مطالعه کنید. قیمت کابینت نئوکلاسیک سفید به مواردی مانند: ابعاد و تعداد کابینت‌ها، جنس یراق آلات به کار رفته در طراحی کابینت، مدل و میزان تزئینات به کار رفته در کابینت بستگی دارد.

کلام آخر:

کابینت نئوکلاسیک سفید، یکی از کابینت‌های پرطرفدار در خانه‌های ایرانی است. ابعاد و مساحت آشپزخانه، سلیقه کارفرما، میزان بودجه و سبک دکوراسیون منزل در انتخاب کابینت نئوکلاسیک سفید موثر هستند. قبل از خرید این نوع کابینت در مورد آن، این مطلب را بخوانید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه