کابینت کلاسیک ارزان، کدام مدل؟ کدام جنس؟

کابینت کلاسیک ارزان، کدام مدل؟ کدام جنس؟

به قلم: سمانه زارعی

وقتی قصد ایجاد تغییراتی در دکوراسیون خانه دارید، میزان بودجه جزو مهم‌ترین مواردی است که در باید مدنظر قرار دهید. تغییر و بازسازی کابینت یکی از موارد هزینه‌بر در تعمیرات و بازسازی خانه است. در این مطلب راجع به کابینت کلاسیک ارزان صحبت خواهیم کرد.

 

تابلو فرش ریحان

کابینت کلاسیک، ارزان هم دارد؟

در بین انواع مختلف کابینت، کابینت کلاسیک قیمت بالاتری دارد. ولی نگران نباشید؛ در بین کابینت‌های کلاسیک برخی از آنها ارزانتر از بقیه هستند که می‌توانید آنها را مدنظر قراردهید. انواع کابینت‌های کلاسیک عبارتند از:

  • کابینت کلاسیک تمام چوب
  • کابینت کلاسیک با روکش چوب طبیعی
  • کابینت کلاسیک ممبران یا وکیوم
  • کابینت کلاسیک رومی

کابینت‌ چوبی کلاسیک و یا کابینت با روکش چوب، به دلیل بالا بودن قیمت چوب هزینه بالایی دارند. در بین انواع کابینت‌های کلاسیک، نوع ممبران یا وکیوم قیمت کمتری نسبت به کابینت‌های کلاسیک دیگر دارد.

 

عوامل موثر بر قیمت کابینت کلاسیک

برای تهیه کابینت کلاسیک ارزان، لازم است عواملی که بر قیمت کابینت‌های کلاسیک تاثیر می‌گذارند را بشناسید. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • جنس بدنه: این روزها انواع کابینت در دو نوع، کابینت‌های فلزی و غیر فلزی هستند. همه کابینت‌های غیرفلزی دارای بدنه‌ای از جنس ام‌دی‌اف هستند. آنچه باعث تفاوت در قیمت آنها می‎‌شود، جنس و ویژگی‌های درهای کابینت است. درِکابینت‌های تمام چوب، از چوب طبیعی ساخته شده است و قیمت بالاتری دارد. درِ کابینت با روکش چوب از جنس ام دی اف است که یک لایه نازک از چوب طبیعی روی سطح آن پرس می‌شود و کمی هزینه آن کمتر است. در کابینت‌های ممبران به جای روکش چوب طبیعی، یک لایه پی‌وی‌سی روی سطح درها وکیوم می‌شود.
  • رنگ مورد استفاده: در کابینت‌های چوبی از یک لایه رنگ برای حفاظت از سطح چوبی آن استفاده می‌شود، کیفیت و جنس این رنگ روی قیمت کابینت موثر است.
  • طرح و نقش کابینت: اگر به دنبال کابینت کلاسیک ارزان هستید، کابینت‌های ساده به بودجه شما نزدیکتر خواهند بود. هرچه طرح و نقش و تزئینات کابینت بیشتر باشد روی قیمت آن تاثیر بیشتری دارد.
  • ابزار و یراق‌آلات: جنس و طرح ابزار و یراق مورد استفاده در کابینت روی قیمت آن تاثیر دارد. برای اجرای کابینت کلاسیک ارزان، لازم است از انتخاب ابزار و یراق آلات گران قیمت چشم پوشی کنید.
  • تعداد کابینت‌ها: یک راه برای کاهش هزینه کابینت کلاسیک، کاهش تعداد کابینت‌هاست. این درصورتی امکان پذیر است که فضای کافی در آشپزخانه داشته باشید. و همچنین تعداد کابینت‌ها باید متناسب و منطقی با فضای آشپزخانه باشند.
  • کیفیت جنس بدنه کابینت: ام‌دی‌اف به کار رفته در بدنه کابینت، در قیمت آن موثر است. با اینکه ام‌دی‌اف با کیفیت پایینتر طول عمر کابینت‌ها را کم می‌کند، ولی می‌تواند قیمت کابینت کلاسیک را کمی تعدیل کند. می‌توانید از چوب با درجه کیفیت متوسط استفاده کنید.

 

کابینت آشپزخانه دست دوم

یکی دیگر از راهکارهای داشتن کابینت کلاسیک ارزان، خرید کابینت دست دوم است. بعضی از افراد تصمیم به تغییر کابینت‌های خانه خود می‌گیرند، در حالی که کابینت‌های قبلی سالم و قابل استفاه هستند. با کمی جستجو در فروشگاه‌ها و سایت‌های مرتبط با فروش وسایل دست دوم، احتمالا بتوانید کابینت کلاسیک ارزان پیدا کنید.

 

کابینت کلاسیک ارزان از کجا بخرم؟

اگر می‌خواهید خرید کابینت برایتان مقرون به صرفه باشد. لازم است کمی قیمت فروشگاه‌های مختلف را بررسی و جستجو کنید. در هر شهری، بازارهای مخصوص وسایل مختلف در خیابان و یا منطقه مشخصی وجود دارد که خرید از آنها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. در شهر خودتان منطقه فروش کابینت را پیدا کنید و در آنجا به دنبال کابینت کلاسیک ارزان بگردید.

کلام آخر:

با کمی برنامه‌ریزی در هزینه‌ها و انتخاب بهترین مدل‌های کابینت‌ کلاسیک می‌توانید با صرف هزینه‌ای منطقی، آشپزخانه‌ای زیبایی داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه