بازسازی مدرسه، اسب کوچک در حیاط مدرسه خوابیده!

بازسازی مدرسه، اسب کوچک در حیاط مدرسه خوابیده!

به قلم: سمانه زارعی

پروژه‌های بازسازی همیشه جذاب هستند، چون قرار است شرایط فضا را بهبود دهند. در این مطلب از چیدانه پروژه‌ای از archdaily را بررسی کرده‌ایم که در آن مدرسه ابتدایی پونی (اسب کوچک) بازسازی شده است.

 

بالسا

بازسازی مدرسه پونی

مدرسه ابتدایی در شهرستان Xinyang Huangchuan، استان هنان در چین قرار دارد. از آنجایی که این مدرسه نیمه ساخت بود و ساختمان‌های آن بنا شده‌ بودند. معماران نمی‌توانستند جانمایی ساختمان‌ها را تغییر دهند. ساختار این مدرسه از سه طرف بسته است. طراحان سعی کرده‌اند با ایجاد فضاهایی جذاب با استفاده از رنگ، از وجود دلگیری و کسالت در فضای مدرسه جلوگیری کنند.

ایده‌ی بازسازی مدرسه

ایده اولیه این طرح از یک طرح کودکانه و انیمیشنی گرفته شده است. یک اسب کوچک آبی راه راه به این مدرسه ابتدایی می‌دود، در حالی که یک Sashes (پارچه‌ای طویل که اسطوره‌های چینی از آن در مبارزات استفاده می‌کردند) پوشیده است. اسب کوچک خود را در حیاط مدرسه جا می‌دهد و می‌خوابد که طرح راه راه آن در حیاط مدرسه دیده می‌شود. و طرح پارچه‌ی قرمز رنگ روی ساختمان‌های اطراف نقش می‌بندد.

فضاهای مدرسه

ورودی مدرسه به یک فضای بازی در طبقه دوم راه دارد. کودکان ابتدایی و مهدکودک می‌توانند بعد از تمام شدن درس در این فضا بازی کنند. رنگ‌های نارنجی و آبی در بخش‌های مختلفی دیده می‌شوند. یک راه‌پله نارنجی رنگ هیجان انگیز در گوشه‌ای از مدرسه جا گرفته است. تصاویری از این مدرسه جالب را در ادامه ببینید.

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه