کابینت کلاسیک اروپایی، از قرن شانزدهم تا آشپزخانه‌های امروزی

کابینت کلاسیک اروپایی، از قرن شانزدهم تا آشپزخانه‌های امروزی

به قلم: سمانه زارعی

کابینت‌ها از مهم‌ترین عناصر آشپزخانه هستند. مخصوصا وقتی می‌خواهیم یک آشپزخانه کلاسیک داشته باشیم، تزئینات و برجستگی‌های کابینت بیشتر خودنمایی می‌کنند. در مطالب قبلی راجع به کابینت کلاسیک صحبت کرده‌ایم. در این مطلب نمونه‌هایی از کابینت کلاسیک اروپایی را ببینیم.

مبلمان اداری ارگو

کابینت اروپایی؛ از ایتالیا تا ایران

به طور کلی تاریخچه طراحی و ساخت کابینت به قرن شانزدهم بر می‌گردد که کشورهای اروپایی مانند؛ فرانسه، ایتالیا و انگلیس شروع به ساخت کابینت کردند. و پس از آن این وسیله به کشورهای دیگر رسید. تاریخچه اولین کابینت‌ها در ایران، به اواخر دوره قاجار و حدود سال 1300 می‌رسد.

کابینت کلاسیک اروپایی چیست؟

کابینت‌های آشپزخانه در سبک و مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند. تفکیک برخی از سبک‌ها مثل سبک مدرن و کلاسیک از یکدیگر آسان است. ولی گاهی برخی از مدل‌های کابینت‌ها تفاوت کمی با همدیگر دارند و اسم آنها به جای یکدیگر استفاده می‌شود. آنچه به عنوان کابینت اروپایی شناخته شده و معروف است؛ کابینت‌های مدرن و شیک هستند که اغلب به رنگ‌های روشن و خنثی ساخته می‌شوند. ولی مدل‌هایی از کابینت‌های ایتالیایی که شکل و فرمی کلاسیک دارند هم وجود دارد که نام کابینت اروپایی برای آنها هم استفاده می‌شود. وقتی صحبت از کابینت کلاسیک اروپایی می‌شود مدل‌هایی است که دارای تزئینات و منبت‌کاری هستند و اغلب از جنس چوب ساخته می‌شوند. در ادامه نمونه‌هایی از کابینت کلاسیک اروپایی را ببینید.

مطلب پیشنهادی: کابینت چوبی کلاسیک، ایده‌هایی برای سخت‌پسندان

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه