دکوراسیون پذیرایی انگلیسی، پذیرایی شیک و نوستالژیک به سبک بریتانیایی‌ها

دکوراسیون پذیرایی انگلیسی، پذیرایی شیک و نوستالژیک به سبک بریتانیایی‌ها

به قلم: یاسین کوثری

ساقدوش بار

فضای خانه محلی امن برای جمع شدن اعضای خانواده و زندگی کردن است. محلی که باید صمیمی، دوستانه و گرم باشد و در عین حال، حس خوبی را برای اعضای آن فراهم کند. استفاده از دکوراسیون در ایجاد صمیمیت یاد شده می‌تواند تا حد زیادی موثر باشد. یکی از سبک‌های خاصی که ایده‌های خوبی به شما می‌دهد، دکوراسیون پذیرایی انگلیسی است که برای ایجاد آن به المان‌های مختلفی احتیاج است.

سرویس خواب بالسا

چرا از سبک انگلیسی در چیدمان پذیرایی استفاده کنیم؟

اگر به پارچه‌های گلدار، ظروف چینی سبک سنتی، کاغذ دیواری طرح دار، فرش‌های رنگارنگ و مبلمان سنتی و استیل علاقه دارید، سبک انگلیسی در چیدمان پذیرایی دقیقا سبک مورد علاقه شما است. می‌توانید با تهیه المان‌های آن دکوراسیون پذیرایی انگلیسی را به خانه خود دعوت کنید تا حس و حالی گرم و صمیمی را به خانه خود ببخشید.

 

بیشتر بخوانید: دکوراسیون پذیرایی منزل

چیدمان پذیرایی انگلیسی تلفیقی از متریال قدیمی، اما ارزشمند و کاربردی است که حسی راحت و کلاسیک به فضا می‌دهد. البته، تاثیر نوع تابش نور به خانه در دکوراسیون به سبک انگلیسی را نمی‌شود دست کم گرفت و موضوعی است که اگر رعایت شود، به همه لحاظ سبک خانه شما را به این استایل نزدیک‌تر می‌کند. برای اینکه بدانید چگونه خانه خود را به سبک انگلیسی‌ها لوکس و چشم گیر بچینید، باید با جزئیات استفاده شده در این نوع دکوراسیون آشنا شوید تا بتوانید هر کدام را تهیه کرده و با ترکیب و قرار دادن آن بتوانید سبک انگلیسی را در خانه به وجود بیاورید.

از چه المان‌هایی باید در دکوراسیون پذیرایی انگلیسی استفاده کرد؟

آنچه در چیدمان پذیرایی انگلیسی بیشتر به چشم می‌خورد استفاده از المان‌های کلاسیک، رنگ‌های خنثی با طراحی‌های برجسته، شومینه، قاب روی دیوار، استفاده از نقاشی یا پرتره روی دیوار، نور سازی، مبل‌های چسترفیلد متعلق به دوره ویکتوریایی است. برای درک بهتر این موارد و بررسی کامل هر کدام با ما همراه باشید تا رمز هیجان نهفته در دکوراسیون انگلیسی را کشف کنیم.

پالت رنگی در دکوراسیون انگلیسی

المان‌هایی که در دکوراسیون پذیرایی به سبک انگلیسی استفاده می‌شود و در واقع مهر تاییدی بر این سبک است؛ استفاده از طیف رنگی خنثی مانند رنگ‌های پاستلی، بژ یا مایل به زرد است که با بافت یا طرح‌هایی بزرگ و برجسته عجین شده است. اگر به تصاویر نیز توجه کنید خواهید دید که اکثرا پرده‌ها یا مبلمان رنگ‌های بسیار ساده و آرامی دارند. اما، مملو از طرح‌های بزرگ مانند طرح برگ یا گل‌ هستند.

در واقع این تضاد در استفاده از رنگ خنثی به عنوان رنگی که ملایم است با همراهی طرح‌های بولد است که توجه را جلب می‌کند و در نوع خود زیبایی آن گویا همراه با قصه‌هایی در پشت پرده زندگی است. سبک دکور انگلیسی، مونوکروم است و سعی می‌شود این رنگ به عنوان رنگ غالب یا به صورت تک رنگ در تمامی فضای خانه به کار برده شود.

مبلمان در دکوراسیون پذیرایی به سبک انگلیسی

بخش برجسته از دکوراسیون به سبک انگلیسی مبلمان آن است که معمولا از چوب بامبو یا ماهون در ساخت آن استفاده می‌شود و به لحاظ رنگی، قهوه‌ای تیره است. معمولا مبلمان انگلیسی به مبلمان مسافرتی معروف است. دلیل شهرت نام آن، سبک بودن مبلمان است که به راحتی قابل حمل است و می‌توانید آن‌ را از اتاقی به اتاق دیگر ببرید!

اما، المان دیگری که در مبلمان انگلیسی بسیار مشهود است، مبل‌های چسترفیلد است. این مبل‌ها یادآور دوران ویکتوریایی هستند که طراحی چیدمان خانه را یک مرحله بالا برده و کلاس و وجنات خاصی به آن می‌بخشد. استفاده از پای مبلی یکی از المان‌هایی است که معمولا همراه با مبل چسترفیلد استفاده می‌شود. این المان تکیه گاه پاها هستند که در مقابل مبل چسترفیلد قرار می‌گیرند. البته، استفاده از پامبلی ضروری نیست و معمولا می‌تواند به جای میز چای و قهوه استفاده شود.

انتخاب نوع پرده و فرش در دکوراسیون پذیرایی انگلیسی

در چیدمان پذیرایی انگلیسی معمولا سعی می‌کنند پرده و فرش به نحوی انتخاب شود که بتواند مکمل سایر المان‌های استفاده شده در محیط خانه باشد. به علاوه انتخاب این دو مورد به گونه‌ای باشد که گرمای دلپذیری به طراحی و سبک انگلیسی ببخشد و به لحاظ زیبایی شناختی بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد. انتخاب فرش مناسب با استایل انگلیسی به این سبک عمق می‌بخشد.

انتخاب دکوراتیوهای آنتیک و لوکس

دکوراسیون انگلیسی این فرصت را به صاحبخانه می‌دهد تا با جمع‌آوری اشیای مختلف از سفر، تاریخچه خانوادگی، عکس‌ها، علائق و موفقیت‌ها امکان داستان سرایی را برای مهمانانش پیدا کند. یکی از المان‌هایی که در سبک چیدمان انگلیسی بسیار نمود دارد، نقوش گل و گیاه روی دکوراتیوها مانند پرده، کوسن، کاغذ دیواری و مانند آن است. استفاده از این طرح بیشتر در حومه انگلیس رایج است که به نوبه خود زیبایی خوبی دارد و می‌توانید از آن برای طراحی فضای خانه بهره ببرید و طراوت و شادابی خوبی به محیط بدهید.

گل و گیاه جذابیتی جاودانه‌ دارند و استفاده از این نقوش بیشتر با الهام از باغ‌های انگلیس است که به شکل دکوراتیو به خانه‌ها راه یافته است. معمولا طرح گل رز، گل صدتومانی و گل‌های وحشی نقش قالب در طراحی اسباب و اثاثیه به سبک انگلیسی هستند. می‌توانید علاوه بر دکوراتیوها، از دسته گل یا گل طبیعی و گلخانه‌ای در تزیین بنا استفاده کنید. می‌توانید برای زیباتر شدن و شکل دادن به کلیت فضا گلدان‌ها را روی طاقچه، میز ناهارخوری و پیش بخاری قرار دهید تا هرچه بیشتر به ماهیت دکوراسیون انگلیسی نزدیک شوید.

انتخاب آثار هنری و تابلو در دکوراسیون پذیرایی انگلیسی

یکی دیگر از آیتم‌های بسیار جذاب و ماجراجویانه در دکوراسیون انگلیسی آثار هنری دست ساز یا دست سازه‌ها است. این آیتم‌ها می‌تواند شامل نقاشی طبیعت یا پرتره باشد که روی شومینه قرار داده می‌شود یا می‌تواندی به صورت مجزا روی دیوار نصب کنید و بخشی از طبیعت و ذات هنردوست انسان را در قاب خانه به تصویر بکشید.

می‌توانید از کلاه‌های حصیری دستباف که در نواحی شمال و جنوب ایران بافته می‌شود استفاده کنید و چند مورد در ابعاد مختلف با تزیینات مختلف را تهیه کرده و روی دیوار نصب کنید. به علاوه می‌توانید از کاغذ دیواری پانوراما، نقشه‌های قدیمی، چاپ گل و گیاه یا تصویر حیوانات و سایر المان‌های طبیعی روی دیوار به کار ببرید.

انتخاب نوع نور در استایل خانه‌های انگلیسی

نور بخش مهمی از دکوراسیون و معماری انگلیسی را تشکیل می‌دهد. این نور می‌تواند به کمک لامپ در فضای خانه ورود کند یا می‌تواند به صورت طبیعی در طول روز به فضای خانه روح و جان ببخشد. استفاده از تعداد زیاد لامپ دکوراسیون پذیرایی انگلیسی را در شب زنده و پرنور می‌کند. این نورپردازی‌ها شامل نورپردازی توکار، نورپردازی آویز، نورپردازی دیوارکوب و لامپ است.

  • در نورپردازی توکار، لامپ‌ها در داخل سقف قرار می‌گیرند تا نور را به صورت پراکنده و درخشان در محیط پخش کنند. این نور حس و حال رمانتیکی به فضای خانه می‌دهد و پذیرایی را برای یک دورهمی گرم و صمیمی دل انگیز می‌کند.
  • نورپردازی آویز مانند که لامپ یا لوستر به سقف وصل شده و برخلاف نورپردازی توکار، کاملا قابل رویت است. استفاده از لوسترهای سنتی در سبک انگلیسی اهمیت بیشتری نسبت به آویزهای ساده دارد.
  • نورپردازی دیوارکوب که به صورت لامپ‌های متصل به دیوار بوده و یادآور فیلم‌های انگلیسی هستند. دیوارکوب‌ها معمولا هاله اطراف خود را روشن می‌کنند و بیشتر برای برجسته کردن دکوراسیون و عناصر استفاده شده در فضا کاربرد دارند.
  • آخرین مدل نورپردازی که در سبک انگلیسی استفاده می‌شود لامپ است که معمولا برای زمانی روشن می‌شود که کسی در خانه نیست و به اصطلاح می‌توان گفت، این لامپ نگهبان خانه است.

و در آخر

دکوراسیون و طراحی داخلی خانه به سبک انگلیسی ظرافت و جذابیت‌های طبیعت را در خانه به نمایش می‌گذارد. استفاده از رنگ‌های خنثی در فضای خانه با همراهی مبلمان، میز و صندلی به رنگ قهوه‌ای تیره و استفاده از طرح‌های گلدار و دکوراتیوهای دست ساز و از مواد طبیعی فضای پرانرژی و فعالی را برای ساکنین خانه و مهمانان رقم می‌زند. اگر به ترکیب المان‌های طبیعی در خانه علاقه دارید، سبک چیدمان انگلیسی سبک شما است که می‌توانید در تزیین پذیرایی خود از آن استفاده کنید. توصیه می‌شود افرادی که عاشق سبک‌های مینیمال هستند به سراغ این سبک نیایند!

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه