تلویزیون‌های تاشو، از نمایشگری که خم می‌شود تا تلویزیون پنهان شونده + فیلم

تلویزیون‌های تاشو، از نمایشگری که خم می‌شود تا تلویزیون پنهان شونده + فیلم

به قلم: سمانه زارعی

یکی از جدیدترین تکنولوژی‌هایی که شرکت‌های بزرگ در پی تولید آن هستند، تلویزیون‌های تاشو است. تا به امروز تلویزیون‌های تاشو مختلفی تولید شده‌اند که تکنولوژی جمع شدن آنها بسیار جالب و دیدنی است. این نمایشگرها قیمت بسیار بالایی دارند. در این مطلب نمونه‌هایی از تلویزیون‌های تاشو مختلفی را از شرکت‌های متفاوت ببینید.

قالیشویی ادیب

تلویزیون‌های تاشو و دکوراسیون منزل

یکی از ابعادی که دکوراسیون داخلی را جذاب می‌کند، تکنولوژی‌های به کار رفته در وسایل مختلف منزل است. هر روز وسیله‌ی جدیدی با آخین تکنولوژی‌ها وارد منازل می‌شود. یکی از این وسیله‌های جذاب تلویزیون‌های تاشو هستند که مطمئنا تاثیر زیاد در دکوراسیون و طراحی داخلی خواهند داشت. شرکت‌های بزرگی شروع به طراحی و تولید این محصول کرده‌اند ولی با توجه به قیمت بسیار بالای آنها، هنوز به طور گسترده وارد کشورهای مختلف و منازل افراد نشده است. در ادامه با سه نمونه از این تلویزیون‌ها آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: تی وی وال چرخشی، یک تلویزیون در دو اتاق!

 

تلویزیون رول شونده ال جی

شرکت ال جی در نمایشگاه CES 2018 از تلویزیون رول شونده‌ی 65 اینچی خود رونمایی کرد. این تلویزیون  SIGNATURE OLED R  مدل  RX Rollable به شکلی طراحی شده است که در صورت نیاز کاربر، از محفظه‌ی مکعبی خارج می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. و در حالتی که به آن نیاز نباشد، به شکلی رول شونده داخل پایه قرار می‌گیرد. این محصول قیمت بسیار بالایی دارد که انتظار می‌رود در طی سال‌های بعد قیمت آن کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی: از کجا مدل تلویزیون سامسونگ را بفهمیم؟

تلویزیون میکرو LED اتریشی

شرکت C seed اتریش، تلویزیون تاشویی (4K M1) را در سال 2021 طراحی کرد که مجهز به تکنولوژی میکرو LED بوده و 165 اینچ اندازه دارد. صفحه نمایشگر این تلویزیون تاشو به صورت پنل‌هایی عمودی تا می‌شوند و در صورت عدم نیاز به آن در کف زمین پنهان می‌شود. زمانی که این تلویزیون روی زمین قرار می‌گیرد حدود 2 متر ارتفاع دارد. با استفاده از تکنولوژی کالیبراسیون فاصله تطبیقی در هنگام باز شدن، صفحه نمایش کاملا یکدست در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در بالا فیلم مربوط به این تلویزیون را ببینید.

 

تلویزیون تاشو TCL

شرکت چینی TCL در سال 2023 از یک نمونه تلویزیون تاشو (TCL’s 65-inch 8K OLED) رونمایی کرد که در بالا فیلمی از آن را می‌بینید. در این تلویزیون از تکنولوژی OLED به جای نمایشگر LCD به کار رفته است. صفحه نمایشگر 65 اینچی این تلویزیون 180 درجه به سمت عقب خم می‌شود و به صورت خودکار داخل یک محفظه به صورت تاشده قرار می‌گیرد.

کلام آخر:

در این مطلب به موضوع جذاب تلویزیون‌های تاشو پرداخته‌ایم. به نظر شما این تکنولوژی چه زمانی به خانه‌های ما می‌رسد؟ این مدل تلویزیون چه فوایدی خواهد داشت؟

اگر به موضوع تکنولوژی در دکوراسیون داخلی علاقه مند هستید مطالب زیر را بخوانید:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه