طراحی دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو، ظریف و زیبایی بخش فضای اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو، ظریف و زیبایی بخش فضای اتاق کودک

به قلم: شقایق امیرحسینی

باتوجه به کوچکتر شدن ابعاد خانه‌ها ممکن است فضای اتاق‌ها نیز کوچکتر شده باشد. به همین جهت، به مبلمانی احتیاج داریم که کاربردی بوده و به کمک آن بتوان فضای خانه را طوری چید که مملو از وسایل مختلف نباشد و جایی برای راه رفتن برای ما در خانه باقی بگذارد. مبل تخت تاشو دقیقا همانی است که می‌تواند با کاربردهای زیادی که دارد به جای یک مبل، تخت و حتی کمد که در قسمت زیرین آن تعبیه شده است کار کند. می‌توانید دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو را امتحان کنید و مزایای آن را کاملا احساس کنید.

نوژا دیزاین

چرا مبل تخت خواب شو در اتاق کودک کاربردی است؟

فضای اتاق کودک مملو از اسباب بازی است. برای اینکه بتوانید نظم بیشتری به این فضا بدهید بهتر است کمدی را در اتاق تعبیه کنید که بتوانید وسایل اضافی یا اسباب بازی هایی که کودک با آن ها بازی نمی‌کند را در آن قرار دهید. در عین حال، مبلی را برای اتاق کودک تهیه کنید تا بتواند هنگام ورود دوستانش به خانه فضایی برای نشستن داشته باشد. این موارد به صورت ایده آل باید در اتاق کودک وجود داشته باشد.

سرویس خواب بالسا

دکوراسیون اتاق کودک

اما، اگر فضای کافی برای تهیه همه موارد را ندارید، می‌توانید تنها با یک بار هزینه کردن، هر سه گزینه را به صورت یکجا با کمک مبل تخت خواب شو اتاق کودک برای فرزندتان تهیه کنید. آنچه در انتخاب این مبلمان مهم است، ابعاد اتاق، نوع مبل تخت خواب شو و نحوه چیدمان آن در فضای اتاق است. به این طریق هم فضای خالی کافی در اختیار فرزندتان قرار داده می‌شود، هم اتاق به لحاظ زیبایی بصری به فضایی دنج و راحت برای مطالعه و بازی تبدیل می‌شود.

مبل تخت شو

این مبل‌ها به این دلیل که برای تمام روز استفاده می‌شوند، کیفیت و دوام بالایی داشته و با خبیل راحت می‌توانید از آن برای اتاق فرزندتان تهیه کنید. یکی دیگر از مزیت‌های چیدمان اتاق کودک با مبل تخت خواب شو این است که این مبل های تخت خواب شو محدوده سنی خاصی ندارد و فرزندتان می‌تواند از آن حتی در دوران نوجوانی نیز استفاده کند. از ویژگی‌های مبل تخت خواب شو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •  با کیفیت و نرم برای استراحت، خوابیدن و نشستن
  • با دوام و عمر بالا
  • قابل حمل در سطح اتاق
  • قابل شستشو
  • دوخت با کیفیت و جنس پارچه خوب

 انواع مبل تخت خواب شو اتاق کودک

طراحی اتاق کودک با مبل تاشو

اگر به دنبال مبلمان چندکاره هستید، مبل تخت خواب شو یکی از انواع مبلمانی است که می‌تواند نیاز شما را برآورده کند و در عین حال فضای محیط را نیز اشغال نکند. این مبل انواع مختلفی دارد که با توجه به فضا و میزان کارایی آن می‌توانید مبل تخت خواب شود را تهیه کنید. انواع مبل تخت خواب شو اتاق کودک به شرح زیر است.

مبل تخت خواب شو و کاناپه کودک و نوجوان باکس دار

دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو

این مبل درست مانند مبل‌هایی است که ممکن است در پذیرایی استفاده کنید. تفاوت آن در ابعاد، رنگبندی و جنس این مبل است که بدون هیچ تغییری به همان شکل باقی می‌ماند. این مبل همراه با متکا به فروش می‌رسد که مزیت آن بزرگ، راحت و جادار بودن آن است که می‌توانید با قرار دادن این مبل در اتاق کودک از آن به عنوان تخت کودک نیز استفاده کنید. مبل تخت خواب شو و کاناپه کودک فضایی برای قرار دادن وسایل اضافه دارد که مزیت بسیار خوبی برای این نوع مبل تخت شو به حساب می‌آید. به همین جهت، هر زمان که لازم بود، می‌توانید از آن به عنوان یک کمد استفاده کرده و وسایل اضافه در اتاق کودک را در آن بگنجانید.

مبل تخت خواب شو تک نفره یا دو نفره به همراه پایه ممتد

مبل تک نفره تخت خواب شو

این مبل به شکل یک مبل تک نفره است که در امتداد آن چیزی شبیه به یک تشک قرار گرفته است و از اسفنج ساخته شده است. فضای امتدادی مبل به گونه‌ای است که کودک می‌تواند پای خود را حین درس خواندن یا تماشای تلویزیون دراز کند و راحت‌تر به فعالیت‌های خود ادامه دهد. این مبل فضای بسیار کمی اشغال می‌کند و مخصوص فضای اتاق کودک ساخته شده است.

مبل تخت خواب شو نوجوانان

مبل تخت خواب شو

همانطور که در عکس مبل تخت خواب شو اتاق کودک و نوجوان مشاهده می‌شود، این مبل به راحتی می‌تواند تبدیل به مبلی برای نشستن شده تا فضای اتاق را برای همراهی با دوستانش آماده کند. در عین حال، می‌توانید با خوابندن قسمت پشتی مبل، آن را تبدیل به یک فضایی برای خوابیدن کنید. توجه داشته باشید که استفاده از این مبل‌ها به دلیل اینکه فاقد حفاظ است، برای کودکان توصیه نمی‌شود. اما، نوجوان‌ها که تعادل در خوابیدن را کم کم آموخته‌اند و امکان افتادن از تخت برای آن‌ها وجود ندارد، می‌توانند از این دکوراتیو شیک در فضای خانه استفاده کنند. این مبل قابلیت جابجایی و حمل دارد و به همین جهت، به راحتی می‌توانید آن را هرکجا که دلتان خواست قرار دهید.

دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو چند قطعه

مبل تخت خواب شو برای اتاق کودک

این مبل تخت خواب شو گزینه بسیار شیک و مدرنی است که فضای اتاق کودک شمارا کامل می‌کند  و در کنار مبل بودن می‌تواند تبدیل به فضایی برای بازی و خواب کودک نیز شود. تنها کافی است قطعات آن را مطابق با دستورالعملی که در بسته ثبت شده است، اجرا کنید تا بتوانید هم وسیله‌ای برای بازی کودک فراهم کنید و هم جایی برای استراحت، فیلم دیدن و مطالعه کردن با دوستانش را برایش فراهم کنید.

نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو

بسته به مدل مبل تخت خواب شو و فضای اتاق می‌توانید مبل تخت خواب شو را در اتاق قرار دهید. یکی از انتخاب‌ها می‌تواند در کنج اتاق و نزدیک به پنجره باشد تا کودک هم به اندازه کافی از نور طبیعی استفاده کند، هم اینکه بتوانید فضا را به درستی نظم دهید و با پر کردن گوشه‌ها شروع به پر کردن فضای اتاق کنید.

چیدمان اتاق کودک

گام بعدی، می‌توانید بعد از پیدا کردن فضای مناسب برای مبل تخت خواب شو، میز تحریر را در نزدیکی آن قرار دهید تا به این طریق بتوانید بیشترین استفاده را از فضا کنید. البته، تنها اگر فضای اتاق کودک کوچک است از این ایده استفاده کنید. چرا که بر اساس تحقیقات انجام شده، بهتر است فضای درس خواندن و کار کردن از محیط استراحت جدا باشد تا فرد بتواند با تمرکز بیشتر کار یا درس خود را به اتمام برساند.

کلام آخر

 مبل تخت خواب شو جمع و جور به‌طور هوشمندانه‌ای از فضا استفاده می‌کند  و به راحتی می‌توانید در زمان استراحت آن را به تخت خواب تبدیل کنید و خوابی دل انگیز را روی آن تجربه کنید. این مبل به ویژه برای اتاق کودک گزینه بسیار مهمی است که می‌تواند نظم بیشتری به فضا دهد. طراحی دکوراسیون اتاق کودک با مبل تخت خواب شو باعث می‌شود نیازی به تعبیه مبل، تخت و کمد در فضای اتاق نداشته باشید و همیشه از آن استفاده کنید. می‌توانید از این وسیله کاربردی به عنوان ایده‌ای برای هدیه دادن به فرزندتان یا فرزندان اقوامتان نیز استفاده کنید. جرا که داشتن مبل تخت شو در هر خانه می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. به ویژه اگر مبل مورد نظر مجهز به باکس باشد تا بتوان به نوعی مثل یک انباری از آن استفاده کرد و به نظم بیشتر اتاق کودک کمک کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه