دکوراسیون شیشه ای حمام؛ ایده‌های طراحی + نکات مهم

دکوراسیون شیشه ای حمام؛ ایده‌های طراحی + نکات مهم

به قلم: شقایق امیرحسینی

دکوراسیون شیشه ای حمام

نوژا دیزاین

سرویس بهداشتی و حمام یکی از نقاط پر استفاده در خانه است که معمولا شما را از شلوغی‌های روزمره جدا می‌کند. به همین دلیل، بهتر است روی طراحی آن با توجه به خواسته صاحبخانه وقت زیادی صرف شود تا بتواند آرامش او را تضمین کند. این فضا که معمولا به مسواک زدن، دوش گرفتن و حاضر شدن اختصاص داده می‌شود، می‌تواند با اضافه کردن شیشه کاربردی‌تر شده و شیک طراحی شود. چرا که اضافه کردن تزیین شیشه به دور دوش مانع از پاشش آب به نقاط دیگر حمام می‌شود.

سرویس خواب بالسا

ایده برای دکوراسیون شیشه ای حمام

یکی از ایده‌هایی که در سال‌های اخیر بسیار با استقبال روبرو شده است، استفاده از دکوراسیون شیشه‌ ای حمام است که حسی از زیبایی و لاکچری بودن را به اعضای خانواده منتقل می‌کند. این ویژگی به طور ویژه در حمام هتل‌ها بسیار استفاده می‌شود تا بر لوکس بودن دکوراسیون داخلی خانه بیفزاید.

ایده برای دکوراسیون شیشه ای حمام

ناگفته نماند که ویژگی دکوراسیون شیشه ای حمام این است که در واقع کمی فضای حمام را بزرگتر نشان می‌دهد که خود یک ایده در فضاسازی بهتر حمام به حساب می‌آید. فرقی نمی‌کند که فضای حمام شما کوچک یا بزرگ باشد، ایده هایی برای دکوراسیون شیشه ای حمام وجود دارد که می‌تواند به بهترین شکل، تغییرات لازم را در فضای حمام اعمال کند.

چندین ایده برای دکوراسیون شیشه ای حمام

 دکوراسیون شیشه ای حمام

انتخاب دکوراسیون شیشه ای برای حمام با توجه به ابعاد حمام شما می‌تواند در قسمت‌های مختلف به کار برده شود. به این شیوه حتی اگر نتوانید کل محل قرار گرفتن دوش را با دیوار شیشه‌ای کاور کنید، می‌توانید بخش‌های دیگر را که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد را با شیشه جذاب‌تر کنید.

اجازه دهید حمام بزرگتر از آنچه هست دیده شود

استفاده از پارتیشن شیشه‌ای در شکل‌های مختلف می‌تواند به بزرگنمایی در فضای حمام کمک کند. برخلاف گذشته که خود دوش بخش بزرگی را از فضای حمام را اشغال می‌کرد، امروزه بخش شیشه‌ای دوش باعث می‌شود فضا بزرگتر دیده شده و بسیار لوکس باشد.

حمامم شیشه ای

برای اینکه فضای حمام مدرن‌تر به نظر برسد، می‌توانید از پارتیشن شیشه‌ای برای بخش دوش گرفتن استفاده کنید. سعی کنید در این شرایط از شیشه‌های فاقد طرح و نقشه استفاده کنید تا جلوه حمام را زیباتر از قبل کنید.

دیوار حمام را با کاشی شیشه‌ای کاشی کاری کنید

کاشی شیشه‌ای یکی از الملن‌هایی است که در دیزاین حمام شیشه‌ ای استفاده می‌شود. شاید اکنون هنوز از سرامیک پرسلان در کاشی کاری دیوار و کف حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. اما، جایگزین کردن این سرامیک‌ها با کاشی شیشه‌ای جلوه حمام شما را بیشتر می‌کند.

دیزاین شیشه ای حمام

 

ویژگی کاشی‌های شیشه‌ای اسن است که نور را کمی منعکس می‌کنند که با کمک یک نورپردازی بسیار خاص می‌توانید جلوه حمام خود را به گونه‌ا یزیبا کنید که گویا روی دیوارها مشتی از جرقه و ستاره پاشیده‌اید.

تزیین حمام به صورت شیشه ای

کاشی‌های شیشه‌ای در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند و هر کدام بافت خاصی دارند که می‌توانید ابعاد آن را مطابق با اندازه و شکل حمام خود انتخاب کنید. این نوع کاشی‌ها را می‌توانید با هر نوع استایلی ست کنید و از این بابت خیالتان می‌تواند راحت باشد که اکسسوری‌های مناسب را خریداری کرده و به حمام اضافه کنید.

استفاده از شیشه مات یا طرح دار

البته که داشتن حریم خصوصی در حمام بسیار مهم است. اما، نصب پرده یا جداکننده هم ظاهر حمام را بسیار زشت و ناموزون می‌کند و مانع از رسیدن نور به کل حمام می‌شود. به همین جهت، حمام فضایی دلگیر پیدا می‌کند و به لحاظ زیبایی شناختی بسیار شلخته و نامنظم می‌شود. در این حالت می‌توانید با استفاده از شیشه‌های حساس به حرارت فضای اطراف دوش را کاور کنید.

دکور حمام با شیشه

 این شیشه‌ها به نحوی کار می‌کنند که هنگام باز کردن آب و فعال شدن دوش، شروع به مات شدن می‌کنند. یا اگر هزینه فراهم کردن این شیشه‌ها زیاد است، می‌توانید فضای اطراف دوش را با شیشه مات یا طرح دار بپوشانید. به این شیوه وسیله‌ای زیباتر از پرده جایگزین می‌شود و حمام شما شکل خوبی به خود می‌گیرد.

استفاده از اکسسوری‌های شیشه‌ای در حمام‌های کوچک

دیوار شیشه ای در حمام

اگر حمام کوچکی دارید و دلتان می‌خواهد آن را با شیشه تزیین کنید، می‌توانید محفظه مربوط به نگهداری حوله، شامپو و لیف و مانند آن را کاملا شیشه ای تهیه کنید یا می‌توانید حداقل درهای آن را با شیشه تزیین کنید. این ایده برای دکوراسیون شیشه ای حمام باعث می‌شود حمام شما را شبیه به یک اسپا به نظر برسد. یا می‌توانید از آینه‌های قدی و بزرگ در تزیین حمام استفاده کنید تا در کنار جاحوله‌ای شیشه‌ای ترکیب شیک و زیبایی به فضای حمام بدهید. حتی می‌توانید از قفسه‌های شیشه توکار استفاده کنید.

انواع شیشه برای دکوراسیون حمام

شرایط حمام به نحوی است که دائما در چرخه سرد و گرم شدن است. به همین جهت، برای دکوراسیون شیشه ای در حمام از شیشه نشکن که به شیشه سکوریت معروف است استفاده کرد. به علاوه به کمک محصولات نانو حتی می‌وان شیشه نشکن استفاده شده در حمام را ضد آب کرد و این باعث می‌شود بعد از دوش گرفتن، قطرات آب روی شیشه ننشیند و شیشه کثیف نشود.

ایده برای دکوراسیون شیشه ای حمام

 • شیشه فریم لس: این شیشه‌ها فاقد قاب دور هستند و در ساخت آن‌ها از شیشه سکوریت 8 میلی‌متری استفاده می‌شود. این شیشه‌ها نسبت به نوع فریم دار جذابیت بیشتری دارند و راحت‌تر تمیز می‌شوند.
 • شیشه فریم دار: شیشه‌های فریم دار که از شیشه سکوریت 6 میلی‌متری ساخته می‌شوند، در حصار یک قاب قرار می‌گیرند. این قاب معمولا از جنس آلومینیوم ساخته شده است و رنگبندی مختلفی دارد. شیشه‌های فریم دار برای حمام استحکام بیشتری دارند و هنگام باز و بسته شدن مقاوم‌تر هستند. به علاوه سبک بوده و دوام بیشتری نیز دارند.

ویژگی شیشه در دیزاین حمام شیشه‌ای

اگر بخواهیم انواع شیشه برای دکوراسیون حمام را دسته‌بندی کنیم، بهتر است روی ویژگی‌های آن صحبت کنیم. شیشه سکوریت حمام باید:

دیزاین شیشه ای برای حمام

 • استحکام بالایی داشته باشد
 • در برابر حرارت و رطوبت مقاوم باشد
 • در طرح‌های متنوعی موجود باشد تا بتوانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید
 • ضد خش باشد تا زود خراب نشده و عمر طولانی داشته باشد
 • مانع از پراکنده شدن رطوبت داخل حمام و نفوذ آن به داخل خانه می‌شود که این امر خود مانع از تولید قارچ و کپک در حمام می‌شود
 • دمای داخل حمام را حفظ می‌کند و در زمستان‌ها گزینه بسیار خوبی است
 • از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند
 • نوع شیشه سکوریت ایمنی بالایی دارد
 • فضای زیر دوش و روشویی و محل قرار دادن لباس و حوله را از هم تفکیک می‌کند

نکات دکوراسیون شیشه ای حمام

در بررسی نکات دکوراسیون شیشه ای در حمام باید این نکته را در نظر گرفت که استفاده از شیشه در قیمت دوش باعث می‌شود آب در طول حمام کردن در کل حمام نپاشد و باعث لزج شدن و کثیف شدن محیط حمام نشو تا هنگام تن کردن لباس و آماده شدن برای خروج از حمام کل محیط خیس نشود. نکات دیگری که در دکوراسیون شیشه ای در حمام باید به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است.

حمام شیشه ای

 • می‌توانید از شیشه‌های ساده، دودی، برنز، لاکوبل، ساتینا و مانند آن برای حفظ حریم خصوصی حمام و به عنوان یک جدا کننده استفاده کنید.
 • توجه کنید که شیشه‌های سکوریت برای تزیین دکوراسیون شیشه ای حمام کمتر لک شده و در برابر انواع شویند مقاومت بالایی دارند. هنگام خرید به این موارد دقت کنید.
 • می‌تواند در حمام شیشه‌ای را به صورت لولایی یا ریلی انتخاب کنید. معمولا از در ریلی در حمام‌های شیشه ای بدون فریم استفاده می‌کنند.

کلام آخر

توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه و جزییات به کار رفته در آن‌ها در گام اول بر روحیه خودتان به عنوان صاحب خانه تاثیر مثبتی می‌گذارد؛ به ویژه اگر قرار باشد، دکوراسیون حمام را بخواهید شیک و لوکس طراحی کنید. بازی با نور می‌تواند تاثیر زیادی بر حال و هوای فضای مورد نظر بگذارد. به همین جهت استفاده از شیشه در حمام مهم است. دکوراسیون شیشه ای حمام یکی از زیبایی‌های خانه است که می‌تواند نور حمام را افزایش دهد و به بزرگنمایی آن کمک کند. حتی اگر حمام شما کوچک باشد نیز می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌های شیشه‌ای حمام خود را به بهترین نحو تزیین کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه