طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از مبلمان آجری! + عکس

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از مبلمان آجری! + عکس

به قلم: نرگس مهردادیان

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از مبلمان آجری!

نوژا دیزاین

در معماری، استفاده از آجر به‌عنوان عنصری اساسی، قدمتی دیرینه دارد. این متریال بادوام و پرکاربرد، نه‌تنها در ساخت سازه‌ها و دیوارها به‌کار می‌رود، بلکه نقشی کلیدی در خلق فضاهای داخلی چشم‌نواز ایفا می‌کند. معماری داخلی و مبلمان آجری با ظاهری گرم و صمیمی، حس اصالت و سنتی بودن به فضا می‌بخشند. در این مطلب، 10 پروژه معماری طراحی فضای داخلی خانه‌ها، فروشگاه‌ها و دفاتر کار که با استفاده از مبلمان آجری، مبلمان را به معماری و معماری را به مبلمان تبدیل کرده‌اند، بررسی خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید.

فرش ذوالانواری

10 پروژه شگفت‌انگیز طراحی دکوراسیون داخلی با مبلمان آجری

معمولا در پروژه‌های معماری مبلمان پس از تکمیل کار‌ ساخت توسط طراحان، متناسب با فضای داخلی انتخاب و به فضا اضافه می‌شوند. اما روش‌ جدید طراحی معماری با تلفیق مبلمان و فضا، عملکرد متفاوتی ایجاد می‌کند. در این روش طراحان، فضای داخلی را با متریال‌های متنوع به‌صورت بخشی از فضا طراحی می‌کنند و مرز بین معماری و مبلمان را محو می‌کنند. تمام وسایل مانند صندلی‌ها، قفسه‌ها، میزها در فضای داخلی تا جای ممکن، با فضا ترکیب شده و براساس طراحی تلفیقی شکل می‌گیرند.

مطلب پیشنهادی: تاثیر تکنولوژی بر دکوراسیون داخلی

10 پروژه شگفت‌انگیز طراحی دکوراسیون داخلی با مبلمان آجری

طراحی آپارتمان  Rocha CaSA با مبلمان آجری

آپارتمان  Rocha CaSAدر سال ۲۰۱۳ میلادی در شهر بارسلونای اسپانیا بازسازی شد تا یک واحد قدیمی را به فضایی جذاب برای گذران تعطیلات تبدیل کند. این بازسازی، شامل ایجاد 4 حمام جدید و تخریب تمام پارتیشن‌های موجود بود. مواد و متریال به‌کار رفته در این بازسازی، شامل میکروسیمان، چوب طبیعی و رنگ سفید است. معماری داخلی آجری، در طراحی این فضا جلب توجه می‌کند.

طراحی آپارتمان Rocha CaSA با مبلمان آجری

مبلمان آجری در کافه Tierra Garat

Tierra Garat، یک پروژه بازسازی کافه است که توسط استودیو Esrawe و Cadena Concept Design در سال ۲۰۱۵ میلادی در شهر مکزیکوسیتی، کشور مکزیک اجرا شد. هدف از این طراحی، ایجاد فضایی بود که نمایانگر اصالت و تاریخ مکزیک باشد. در طراحی این کافه از متریال و بافت‌های طبیعی مانند چرم، معماری داخلی آجری و چوب استفاده شده که در کنار هم فضایی گرم و صمیمی به‌وجود آورده‌اند.

مبلمان آجری در کافه Tierra Garat  

خانه Vila Rica با دکوراسیون داخلی آجری

خانهvila Rica  توسط شرکت BLOCO Arquitetos در سال 2017 میلادی در منطقه‌ای روستایی در برزیلیای برزیل طراحی شده. معماران در طراحی از محیط اطراف، مصالح بومی، تکنیک‌های ساخت‌ محلی و معماری داخلی آجری استفاده کرده‌اند. خانه روی شیبی با چشم‌انداز دره ساخته شده و دو پاویون دارد که با گذرگاه‌هایی به هم متصل می‌شوند. پاویون اول، شامل اتاق نشیمن، ایوان، گاراژ و بخش‌های خدماتی است و پاویون دوم به اتاق‌خواب‌ها اختصاص دارد. بازشوها، نور طبیعی و تهویه را تامین کرده و بین فضای داخل و خارج ارتباط برقرار می‌کنند. در طبقه پایین‌ استخری برای تفریح افراد خانه طراحی شده است.

خانه Vila Rica با دکوراسیون داخلی آجری

دکوراسیون داخلی استودیوی Hygge با مبلمان آجری

استودیوی Hygge توسط ملینا رومانو در سال 2019 میلادی در سائوپائولو برزیل طراحی شده است. فضای مینیمالیستی که در آن از پالت رنگ‌های خنثی و مواد طبیعی استفاده شده. این فضا سوئیت، حمام، نشیمن و آشپزخانه دارد و با ایجاد فضایی آرام و دعوت‌کننده کمک می‌کند، ساکنان از زندگی روزمره خود دور شوند. پالت رنگی خنثی، مواد طبیعی و معماری داخلی آجری موجب ایجاد حس آرامش شده. همچنین چیدمان ماژولار به ساکنان اجازه می‌دهد تا فضا را متناسب با نیازهای خود استفاده کنند.

دکوراسیون داخلی استودیوی Hygge با مبلمان آجری

طراحی فروشگاه Dois Trópicos با مبلمان آجری

فروشگاه Dois Trópicos، یک مغازه خرده‌فروشی که توسط استودیوی MNMA در سال 2020 میلادی در سائوپائولو، برزیل طراحی شده است. معماران با استفاده از متریال طبیعی فضایی گرم و صمیمی خلق کرده‌اند. متریال‌هایی مانند چوب، آجر و سنگ. همچنین برخی از نواقص موجود در مواد، مانند ترک‌های آجرکاری و گره‌های چوب را از عمد باقی گذاشته‌اند. طراحی نمای فروشگاه به‌صورتی است تا نور طبیعی را به داخل راه دهد و نیازی به استفاده از تهویه ‌مطبوع نباشد.

طراحی فروشگاه Dois Trópicos با مبلمان آجری

دکور آجری در دفتر کار Nordeste

معماران Mínimo Común  در سال 2018 میلادی در طراحی دفتر کاری در پاراگوئه فضایی کارآمد و الهام‌بخش طراحی کردند. استفاده از فضای باز و انعطاف‌پذیر، فضاهایی برای کار گروهی و تعاملات خلاقانه ایجاد کرده. پنجره‌های سقفی و دیوارهای شیشه‌ای، نور خورشید را به‌طور کامل به داخل هدایت می‌کند و باعث جلوگیری از گرمای بیش از حد می‌شود. استفاده از معماری داخلی آجری، زیبایی و پایداری را تلفیق کرده است. این دفتر، نشان می‌دهد که می‌توان با استفاده از مصالح سنتی و طبیعی، فضایی زیبا، کاربردی و سازگار با محیط‌زیست خلق کرد.

دکور آجری در دفتر کار Nordeste  

دکوراسیون داخلی آجری در فروشگاه HASH

در بین فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی ایروان، پایتخت ارمنستان، معماری داخلی منحصربه‌فرد فروشگاه HASH خودنمایی می‌کند. این فروشگاه توسط استودیو معماری BARDI در سال ۲۰۱۸ طراحی شده است. معماری داخلی آجری در این فروشگاه، فضایی گرم، صمیمی و دعوت‌کننده ایجاد کرده. این عنصر طبیعی، حس آرامش و پیوند با طبیعت را به ارمغان می‌آورد و باهویت برند HASH که بر استفاده از مواد طبیعی استوار است، همخوانی دارد.

کافه پرالل و مبلمان آجری‌اش

در قلب پکن پرهیاهو، کافه پرالل پناهگاهی برای رهگذران خسته و عاشقان سکوت است. با ورود به کافه پرالل، حس می‌کنید به آغوشی گرم وارد شده‌اید. معماری داخلی آجری در سال 2018 میلادی با رنگ‌های طبیعی، فضا را در نوری ملایم و طبیعی غوطه‌ور ‌کرد و فضایی صمیمی و راحت به‌وجود ‌آورده است. استفاده از آجر، حس سنت را تداعی کرده و به شکلی ظریف، به میراث غنی معماری چین اشاره دارد.

کافه پرالل و مبلمان آجری‌اش

اسپای تائی اورسی، لاومندونگ با دکور آجری

اسپای تائی اورسی، لاومندونگ توسط معماران روراک رینئو در کشور چین در سال 2019 میلادی طراحی شده. این فروشگاه با هدف انتقال حس فضای آرام تایلند، عناصر مختلفی را در طراحی گنجانده‌ است. فضایی که در آن، جوهره تایلند از طریق طراحی به تصویر کشیده شده. یکی از ویژگی‌های بارز این اسپای استفاده از معماری داخلی آجری است. معماران با هوشمندی آجرها را در 5 اندازه مختلف طبقه‌بندی کرده‌ و در اشکال مختلف چیده‌اند و فضای بصری جذاب و بافتی خاص ایجاد کرده‌اند.

اسپای تائی اورسی، لاومندونگ با دکور آجری

طراحی فروشگاه  HERبا مبلمان آجری

معماران استودیو CLAP در سال 2019 در هنگ‌کنگ با الهام از سیاره مریخ و استفاده از معماری داخلی آجری، فروشگاه HER را طراحی کردند. این فروشگاه حول محور زنانگی، قدرت و اصالت می‌گردد. فضایی تجاری که حس سفر به دنیای جدید را القا می‌کند. دیوارهای اصلی از آجرهای توخالی قرمز ساخته شده‌اند‌ که حس زمین صخره‌ای مریخ را تداعی می‌کنند. در برخی قسمت‌ها در سقف هم از آجر استفاده شده و اجزای مبلمان، مانند قفسه‌ها و نیمکت‌ها نیز از آجر ساخته شده‌اند.

مطلب پیشنهادی: 6 ایده برای دکوراسیون داخلی با سیمان

طراحی فروشگاه  HERبا مبلمان آجری

و در آخر

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف از مبلمان آجری استفاده می‌شود که با این کار فضایی یکدست، گرم و صمیمی ایجاد خواهد شد. این روش طراحی داخلی حس اصالت و سنتی بودن به فضا می‌بخشد و مرز بین معماری و مبلمان را محو می‌کند.

برای آشنایی با پروژه‌های معماری ایران مطلب معماری خاص‌ترین مدرسه دنیا در چابهار! را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه