ماجرای زندگی صمیمی محمد و مهسا در خانه گرم آمل

ماجرای زندگی صمیمی محمد و مهسا در خانه گرم آمل

به قلم: نسرین

در خیابان‌های آمل، خانه‌ای سنتی با پنجره‌های چوبی و حیاطی شاد، همراه با طعم دریا و بوی گل‌ها، داستانی جدید به گوشتان می‌رساند. با ورود به این خانه، شما توسط نور پذیرایی می‌شوید، حس گرما و آرامش در هر زاویه‌ این خانه جاری است. این‌جا پر از روشنایی است. دکوراسیون داخلی خانه به طراحی ساده توجه دارد.

قالیشویی ادیب

در این خانه رنگ‌ها را دوست خواهید داشت، چرا که رنگ‌های قرمز و آبی انتخاب شده است تا احساس نوستالژی و صمیمیت را به ارمغان آورد. چیدمان و رنگ‌ها طوری انتخاب شده‌اند که  فضای خانه آرامش عجیبی در عین پویایی به انسان منتقل می‌کند. در حیاط خانه، گل‌هایی متنوع پرورش یافته که به آن سحر و جادو می‌بخشد.

استفاده از گل و گیاه برای القای حس زنده بودن و جریان زندگی بسیار مناسب است.

آوای پرندگان صبحگاهی در هوا گردش می‌کند و احساس زندگی و انرژی را تقویت می‌کند. در کل، این خانه یک ادغام زیبا از گرما، نور، سادگی طراحی، نوستالژی و زیبایی سبز را به همراه دارد و در پناه این همه رنگ و نور و حس های نوستالژیک، خستگی را از تن به در می‌کند.

مهسا و محمد به دلیل تعلق خاطر به گذشته و زندگی ساده اما با صفای خانه‌های قدیمی، این خانه را انتخاب می‌کنند. خانه‌ای ویلایی که در حوالی دهه شصت متولد شده است.

“عاشق خانه‌های قدیمی هستیم چون برایمان خاطره‌های خوشی از گذشته را زنده می‌کنند."

نه تنها خانه بلکه هر چیزی که به نوعی به گذشته وصل می‌شود، هر وسیله‌ای که رگ و ریشه‌ای در گذشته دارد،  انگار که حس اعتماد و آرامش می‌دهند. فاکتورهای مهسا و محمد در این انتخاب، نورگیر بودن خانه، وجود حیاط و باغچه بوده است. آن‌ها به دکوراسیون‌های سنتی و تزئین خانه با وسایل قدیمی تمایل پیدا کرده بودند و هر دو طبق سلیقه شخصی خود با ایده از چیدمان خانه‌های قدیمی ایرانی این خانه را رو به راه می‌کنند.

اینجا حداقل هزینه صرف شده، از وسایل بازسازی شده بهره گرفته‌اند و فضایی گرم و دلنشین ساخته‌اند. خانه‌ای با پلان قدیمی و وسایل زندگی امروزی، چیدمان آن‌ها را مشکل می‌کند. اما در نهایت مهسا و محمد به آنچه که می‌خواستند نزدیک می‌شوند. چرا که محمد شلف‌ها، میز تلویزیون و گارسه را خودش از چوب می‌سازد.

گارسه چیست؟ در چاپخانه‌های قدیم جعبه‌ای کم عمق و خانه خانه وجود داشت که حروف سربی را در خانه‌های آن جای می‌دادند و حروفچین برای تنظیم کلمات، حرف‌ها را از آن‌ها بیرون می‌آورد و پهلوی هم می‌چید. حرف به حرف برای ساختن تنها یک کلمه. گارسه‌ای که محمد ساخته است اما حروف سربی ندارد مجموعه‌ای است از المان‌های کوچک که هر کدامش هزار حرف برای گفتن دارند. مهسا فضای ناهارخوری را برای گل‌ها و نورش دوست دارد. و محمد فضای نشیمن را.

لوستر قدیمی با رنگ دلخواه آن و گارسه، اشیایی از خانه هستند که در دوست داشتنی بودن برای مهسا و محمد رقابت تنگاتنگی دارند. خانم خانه، مهسا می‌گوید: شجاعانه به پیروی از عشق‌های درونی‌تان بپردازید، به راحتی از نظرات و حرف‌های دیگران کناره بگیرید، و شجاعانه و خلاقانه زندگی کنید تا از تلخی پشیمانی روزهای گذشته مصون باشید.

عکاس: نگین کیانی

شما هم می‌توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09961615376 ارسال کنید و یا به پیج چیدانه یا پیج منزل دایرکت کنید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
رزیتا در تاریخ 28 خرداد 1402
خانه‌ای‌بسیارزیباودوست‌داشتنی،‌ باحیاط‌کوچک‌ودلنشین‌.🙏🌹
سولماز در تاریخ 31 خرداد 1402
خیلی خونه ی قشنگی بود لذت بردم
مهسا در تاریخ 08 تیر 1402
چقدر دلگییرررر 🥺 این خونه تابستون های خوبی داره که آفتاب میتابه روی قالی اون موقع باید عکس می‌گرفتی
سارا در تاریخ 11 تیر 1402
من عاشق سقف چوبی ام
سعیده در تاریخ 11 تیر 1402
مادربزرگ کجایی یادت بخیر که یادت افتادم و من زیاد پیشت بودم
فاطمه قربانی در تاریخ 16 تیر 1402
خانه اصیل و ایرانی...عالی
سهیلا در تاریخ 22 تیر 1402
عالی عالی عالی دمتون گرم
گلی در تاریخ 24 تیر 1402
قشنگه و ساده
باران در تاریخ 24 تیر 1402
بسیار زیبا و دیدنی
مهتاب در تاریخ 24 تیر 1402
بسیار زیبا ودیدنی
آشغال در تاریخ 24 تیر 1402
عالی بود

ثبت دیدگاه