دکوراسیون خانه به سبک مایاها، معماری به سبک ما قبل تاریخ!

دکوراسیون خانه به سبک مایاها، معماری به سبک ما قبل تاریخ!

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

در این مطلب تصاویری از دکوراسیون داخلی به سبک مایاها را خواهید دید. قبلا نمونه‌های زیادی از طراحی دکوراسیون داخلی با هوش مصنوعی را در این سایت قرار دادیم. این بار یک دکوراسیون داخلی متفاوت و خاص به سبک مایاها که با هوش مصنوعی طراحی شده است را در این مطلب ببینید.

سرویس خواب بالسا

مایاها چه کسانی هستند.

قبل از اینکه تصاویری از دکوراسیون داخلی به سبک مایا را ببینید، بهتر است با تمدن مایا کمی آشنا شوید.   مایا نام گروهی از اقوام سرخ‌پوست در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی و نام تمدنی قدیمی در همین منطقه است. مایاها که از مشهورترین قبایل سرخپوست بودند، معمولاً شهرهایشان را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند. قوم مایا پدیدآورنده یکی از تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی در دوران پیشاکلمبی بود که دست‌آوردهای بسیار چشمگیری در هنر، معماری، ستاره‌شناسی و ریاضیات داشته‌است. هم‌اکنون نیز گروه‌هایی از اقوام مایا در مکزیک و گواتمالا به‌سر می‌برند. این قوم به گویش‌های متعدد زبان مایایی تکلم می‌کردند و نوعی خط ابتدایی هیروگلیفی نیز داشتند که آثاری را به آن می‌نوشتند.

دکوراسیون خانه به سبک مایاها

در زیر تصاویری از دکوراسیون داخلی به سبک مایاها را ببینید. ترکیب رنگهای شاد و متنوع به همراه نقوش انسانی متنوع روی دیوار که نمادی از نقوش روی صورت مایاها هستند در این طراحی دکوراسیون دیده می‌شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه