کابینت سفید مدرن، وقتی قلب خانه تمیز و شیک می‌شود!

کابینت سفید مدرن، وقتی قلب خانه تمیز و شیک می‌شود!

به قلم: سمانه زارعی

کابینت مدرن یکی از انواع کابینت‌های پرطرفدار است. کابینت سفید مدرن، جزو انواع کابینت‌هایی است که افراد زیادی آن را انتخاب می‌کنند. فرقی نمی‌کند خانه نوعروس باشد و یا آشپزخانه‌ای که برای یک خانواده بازسازی می‌شود، کابینت سفید مدرن می‌تواند در فضای آشپزخانه جا بگیرد.

تابلو فرش ریحان

کابینت سفید مدرن در آشپزخانه مدرن

وقتی کلمه کابینت مدرن را جستجو می‌کنید، کابینت‌های سفید مدرن از اولین نمونه‌هایی هستند که پیدایش می‌کنید. رنگ سفید به راحتی با همه سبک‌ها هماهنگ می‌شود و در عین حال تا مدتها می‌توانید آن را زیبا ببینید و زود دلزده‌تان نمی‌کند. کابینت سفید مدرن باعث می‌شود فضای آشپزخانه تمیزتر به نظر برسد و اگر کابینت‌ها کثیف شوند، زود دیده می‌شود در نتیجه بیشتر باید حواستان به تمیز کردن کابینت‌ها باشد.

انواع کابینت سفید مدرن

کابینت‌ها از نظر متریال، روکش و طرز ساخت در انواع مختلفی تولید می‌شوند. کابینت سفید مدرن می‌تواند در انواع کابینت‌ها دیده شود:

  • کابینت سفید مدرن ام‌دی‌اف: کابینت‌هایی که یک روکش از جنس ام‌دی‌اف روی آنها را پوشانده است و به رنگ سفید، رنگ شده‌اند. این نوع کابینت‌ها روکشی مات دارند.
  • کابینت سفید مدرن هایگلاس: اگر به دنبال کابینت سفید مدرن براق و زیبا هستید، مدل‌های های‌گلاس همان چیزی است که شما می‌خواهید.
  • کابینت سفید مدرن وکیوم یا ممبران: کابینت‌های ممبران اغلب برای ساخت کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک به کار می‌روند، ولی با ساده کردن طرح‌ها و نقوش روی کابینت، می‌توان کابینت سفید مدرن را با این روش (وکیوم) تولید کرد. این کابینت‌ها در انواع روکش مات ساخته می‌شوند.

ترکیب رنگی در کابینت سفید مدرن

با وجود کابینت سفید مدرن، اضافه کردن هر رنگ دیگری به فضای آشپزخانه راحت است، زیرا کابینت سفید مدرن مانند یک پس زمینه سفید رنگ هر رنگی را در خود می‌پذیرد. انواع رنگ‌های پرطرفداری که می‌توانید در کنار کابینت سفید مدرن به کار ببرید:

کابینت سفید طوسی: یکی دیگر از رنگ‌های مدرن آشچزخانه، رنگ طوسی است و در کنار سفید فضا را بسیار شیک می‌کند. اغلب طراحان در طراحی کابینت مدرن طوسی هم رنگ سفید را پیشنهاد می‌دهند.

طلایی در کنار کابینت سفید: کابینت سفید طلایی براق یکی از انتخاب‌های لوکس و مجلل است. رنگ طلایی برای افرادی که عاشق زرق و برق هستند بسیار جذاب است.

نقره‌ای در کابینت سفید مدرن: برای بخش‌های کوچکی مانند ابزار و یراق کابینت فلز نقره‌ای براق فضا را لوکس‌تر می‌کند. و همچنین سطح جزیره و صفحه کابینت‌ها می‌توانند رنگ نقره‌ای داشته باشند. همچنین برای این ایده می‌توانید وسایل برقی را سیلور انتخاب کنید.

کابینت سفید مدرن و رنگ قهوه‌ای:  یکی از رنگ‌هایی که بیشتر در خانه‌های ایرانی دیده می‌شود، رنگ قهوه‌ای است. سفید در کنار قهوه‌ای ترکیب خوبی ایجاد می‌کند و همچنین با دکوراسیون بقیه بخش‌های خانه‌ای با دکوراسیون کرم و یا قهوه‌ای هماهنگ است.

 

کابینت سفید مدرن یکدست

اضافه کردن یک رنگ دیگر به کابینت‌ سفید مدرن، یک پیشنهاد بود برای آنها که کابینت دو رنگ و یا وجود یک رنگ دیگر در دکوراسیون آشپزخانه را می‌پسندند، گاهی هم افراد به دنبال کابینت‌های یکدست هستند. کابینت سفید یکدست، برای آشپزخانه‌های کوچک و بدون پنجره مناسب است. بعضی از مدل‌های آن بدون دسته بیرونی طراحی می‌شوند و باعث می‌شود سطح بیرونی آنها یک سطح یکپارچه و یکدست باشد.

 

کابینت سفید مدرن در کنار چوب

قبلا هم اشاره کردیم که رنگ قهوه‌ای به خوبی در کنار رنگ سفید قرار می‌گیرد. به کار بردن متریال چوب در کنار کابینت سفید مدرن، انتخاب خوبی است که اغلب آن را می‌پسندند. کابینت سفید گردویی، نوعی از طرح کابینت سفید مدرن در ترکیب با چوب است. رنگ گرم چوب، حس سردی رنگ سفید را به تعادل می‌رساند.  در مطلب کابینت چوبی مدرن، راجع به کابینت چوبی بیشتر بخوانید.

کلام آخر:

کابینت سفید مدرن، یکی از انواع کابینت‌های مدرن است که طرفداران زیادی دارد. در این مطلب راجع به انواع کابینت سفید مدرن صحبت کردیم و نمونه‌هایی از آن را می‌توانید اینجا ببینید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه