کابینت آشپزخانه مدرن 2024، بهترین کابینت‌ها چه ویژگی دارند؟+ ویدئو

کابینت آشپزخانه مدرن 2024، بهترین کابینت‌ها چه ویژگی دارند؟+ ویدئو

به روز رسانی مطلب: 3 تیر 1403

 

کاغذدیواری آیدی

طرح و مدل کابینت آشپزخانه، بخش مهمی از شکل ظاهری آشپزخانه را تشکیل می‌دهد. برای اینکه آشپزخانه‌ای همه چیز تمام داشته باشید، لازم است در انتخاب کابینت‌ها دقت کنید. با ویژگی‌های کابینت‌های مدرن آشنا ‌شوید و بهترین مدل آن را برای آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه مدرن چیست؟

آشپزخانه‌های کوچک امروزی، نیاز به فضاهایی کاربردی و زیبا دارند. کابینت مدرن، عضو اصلی آشپزخانه مدرن است. کابینت‌هایی ساده که جای کافی برای همه وسایل فراهم می‌کنند. بخش تزئینی زیادی ندارد و در طراحی این کابینت‌ها اولویت با خطوط ساده و صاف است. کابینت‌های مدرن برای آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک قابل طراحی است. این نوع کابینت‌ها ویژگی‌هایی دارند که آن را از سایر کابینت‌ها مانند کابینت کلاسیک جدا می‌کند.

 

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟ با شناخت این سبک از کابینت، راحت‌تر می‌توانید آن را انتخاب کنید و در حین جستجوی مدل برای آشپزخانه، به نتیجه بهتری برسید. در ادامه ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مدرن را بخوانید.

 

1. سادگی اولین اصل طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

در این نوع کابینت‌ها خبری از نقش و نگار و یا منبت‌کاری‌های مختلف نیست. سادگی واضحترین ویژگی کابینت های مدرن است. کابینت‌های مدرن و ساده برای آشپزخانه‌های شلوغ و با کاشی و یا پرده‌های نقش دار، انتخاب مناسبی هستند.

 

2. طراحی کابینت تا سقف

همانطور که گفتیم کابینت آشپزخانه مدرن بهتر است به شکل مدرن طراحی شده باشد تا دکوراسیون یکدست و یکپارچه دیده شود. یکی از ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مدرن، طراحی کابینت‌ها تا سقف است. سال‌ها قبل کابینت‌ها با ارتفاع کمتر طراحی می‌شدند و فاصله‌ای بین سقف و بالای کابینت وجود داشت، ولی امروزه کابینت‌های مدرن به شکل یکدست تا سقف اجرا می‌شوند.

 

3. کابینت آشپزخانه مدرن؛ جادار و کاربردی

کاربردی و جادار بودن کابینت آشپزخانه یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت‌های مدرن 2024 است، شاید به همین دلیل است که آنها را تا سقف اجرا می‌کنند. در کابینت‌های مدرن حتی از سه کنج‌های کابینت هم با طراحی نظم دهنده و اکسسوری‌های داخل کابینت، استفاده می‌شود.

 

4. قیمت کابینت آشپزخانه مدرن؛ مقرون به صرفه

یکی از مهم‌ترین معیارهای افراد برای انتخاب و اجرای کابینت، قیمت آن است. به طور کلی کابینت‌های مدرن قیمت کمتری نسبت به مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک و یا نئوکلاسیک دارند. ولی مسئله قیمت به عوامل مختلفی مانند؛ جنس، طراحی، ابعاد و تعداد کابینت‌ها، ابزار و یراق آلات و.. بستگی دارد.

 

5. دستگیره‌ها در کابینت آشپزخانه مدرن

لازم است که دستگیره‌های کابینت با طرح کابینت جور باشد. برای کابینت‌های مدرن 2024  از دستگیره‌های مگنتی و یا مخفی استفاده می‌شود. اگر به دستگیره روکار علاقه دارید، مدل‌های مدرن و ساده را انتخاب کنید.

6. رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کابینت‌های آشپزخانه است. کابینت‌های مدرن محدودیتی در رنگ ندارند و اغلب رنگ‌ها را می‌توان برای این مدل از کابینت‌ها به کار برد. ولی برای داشتن کابینت آشپزخانه مدرن جدید بهتر است سراغ رنگ‌های به روز 2024 بروید. کابینت مدرن سفید یک انتخاب عالی برای آشپزخانه‌های کوچک است. کابینت آشپزخانه مدرن سفید طوسی، یکی دیگر از انتخاب‌های شماست که می‌تواند انتخاب شما برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه باشد.

 

7. مدل‌های کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت‌های مدرن در انواع مختلفی طراحی و اجرا می‌شوند. شما می‌توانید بهترین کابینت‌ مدرن را بر اساس ابعاد و اندازه آشپزخانه، میزان بودجه و سلیقه انتخاب کنید. کابینت‌های مدرن طبق جنس روکش و یا جنس بدنه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که مدل‌های مدرن کابینت اغلب با بدنه ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند و تفاوت آنها در جنس روکش آنها و یا تکنولوژی ساخت آنهاست. کابینت‌های تمام چوب و یا روکش چوب اغلب برای انواع مدل‌های کلاسیک و نئوکلاسیک به کار می‌روند. انواع کابینت‌های مدرن بر اساس روکش عبارتند از:

  • کابینت هایگلاس
  • کابینت ممبران
  • کابینت ملامینه
  • کابینت مدرن با روکش اکرلیک
  • کابینت مدرن با روکش پی وی سی

کابینت رنگ روشن با روکش‌ براق جزو انواع کابینت پرطرفدار برای آشپزخانه‌های مدرن کوچک است. زیرا باعث انعکاس نور و بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه می‌شود.

 

8. نورپردازی کابینت مدرن آشپزخانه

یکی از ویژگی‌های دیگر کابینت‌ مدرن آشپزخانه، نورپردازی آن است. نورهای مخفی و خطی از انواع روشنایی‌های مدرن برای کابینت‌های مدرن است. در طراحی آشپزخانه مدرن از تکنولوژی‌های مختلف از جمله نورپردازی که به صورت لمسی روشن و خاموش می‌شوند استفاده می‌شود.

 

9. سنگ و چوب در کابینت آشپزخانه مدرن

چند سالی می‌شود که در طراحی بخش‌های مختلف کابینت‌های آشپزخانه مانند، صفحه کابینت و یا جزیره و یا اپن آشپزخانه از متریالی مانند سنگ و چوب استفاده می‌شود. استفاده از سنگ و چوب، از ویژگی‌های کابینت‌های مدرن آشپزخانه است که می‌تواند جلوه خاصی به آشپزخانه بدهد.

در پایان

در انتخاب کابینت مدرن برای آشپزخانه به ویژگی‌های بیان شده در این مطلب توجه کنید. بهترین کابینت برای آشپزخانه منزل شما، کابینتی است که با اندازه آشپزخانه و با رنگ و طرح وسایل دیگر همخوانی داشته باشد.

متخصصان چیدانه

مشاهده بیشتر

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه