طراحی داخلی متفاوت فروشگاه جدید اپل استور در کوالالامپور

طراحی داخلی متفاوت فروشگاه جدید اپل استور در کوالالامپور

فروشگاه جدید اپل استور کوالالامپور

پس از این‌که ساختمانی خاص در قسمتی از مرکز خرید جدید Exchange TRX کوالالامپور، پایتخت مالزی دیده شد. بسیاری از افراد مطمئن بودند که این طراحی منحصربه‌فرد، تنها می‌تواند متعلق به اپل استور کوالالامپور باشد! اپل ماه گذشته رسما اعلام کرد که این ساختمان جدیدترین فروشگاه خرده‌فروشی‌اش است که در ۲۲ ژوئن، ۲ تیر ماه سال جاری افتتاح خواهد شد. اما قبل از افتتاحیه عکس‌هایی از داخل فروشگاه به‌اشتراک گذاشته است. این فروشگاه درست مانند دیگر اپل استورها طراحی جذابی دارند و حس خوبی به مشتری القا می‌کنند.

کی پلاس

برای آشنایی با روند طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی اپل استور کوالالامپور، Apple The Exchange TRX با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید.

اپل استور کوالالامپور، Apple The Exchange TRX

اپل استور کوالالامپور، رازی که مخفی شده بود!

سال‌ها بود که برنامه‌هایی برای طراحی و اجرای یک فروشگاه اپل در کوالالامپور مالزی شایعه شده بود. زمانی‌که ساختمانی دیدنی به‌عنوان بخشی از مرکز خرید جدید Exchange TRX شهر طراحی شد، برای بسیاری واضح به نظر می‌رسید که این همان اپل استور کوالالامپور خواهد بود. این خبر در اواخر سال گذشته میلادی، زمانی‌که علائم اپل مشاهده شد، تأیید شد. اپل ماه گذشته رسما اعلام کرد که این ساختمان در واقع آخرین فروشگاه خرده فروشی شرکت است که در 22 ژوئن افتتاح خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: معماری شهر رویایی ونیز؛ شهری که روی آب بنا شده است!

اپل استور کوالالامپور، رازی که مخفی شده بود!

معماری و طراحی داخلی اپل استور کوالالامپور

اپل اکنون عکس‌هایی از فضای داخلی فروشگاه به نمایش گذاشته و در مورد طراحی این فضا می‌گوید چشمگیرترین ویژگی طراحی فقط در ظاهر نیست. طراحی هرم چند لایه Apple Store TRX، از بیرون هم بسیار دیدنی به نظر می‌رسد. Apple The Exchange TRX دهلیز مرکزی مرکز خرید را به یک پارک سرسبز روی پشت بام متصل می‌کند که سطح بالای فروشگاه را فرا گرفته است.

معماری اپل استور کوالالامپور

سقف فروشگاه به‌صورت لایه‌ای سه‌بعدی است که در شب درخشش گرما ساطع می‌کند. همچنین از صفحات شیشه‌ای افقی و تیغه‌های سایه‌انداز برای کاهش نور پرتوهای خورشید تشکیل شده است. یک اکولوس لعاب مرکزی، نور روز را به داخل می‌آورد و دارای ویژگی نور مصنوعی پویاست. چیزی که شبیه طبقه اصلی فروشگاه در بالاست، در واقع یک “عرشه شناور"، بالای طبقه نمایش اصلی در زیر است.

در داخل فروشگاه، یک پلکان کوارتز و شیشه‌ای مجسمه‌ای، سه سطح را به هم متصل می‌کند. که مشتریان می‌توانند در آن جستجو کنند، یاد بگیرند و خرید کنند. انجمن، خانه برنامه‌نویسی Today at Apple، روی یک عرشه شناور قرار دارد که به مرکز خرید می‌پیوندد. در حالی که سطح بالایی مستقیما به لبه پارک متصل می‌شود و از طریق یک نمای شیشه‌ای پیوسته، نور روز و سبزی را به فروشگاه می‌آورد.

طراحی داخلی اپل استور کوالالامپور

مراسم افتتاحیه Apple The Exchange TRX

به مناسبت افتتاحیه، مراسم ویژه “Today at Apple، “Jom Discover از شنبه، 22 ژوئن، تا شنبه، 6 ژوئیه اجرا خواهد شد. این جلسات با گرد هم آوردن برخی از مشهورترین سازندگان مالزی، نگاهی اجمالی به روند خلاقیت خواهند داشت. همچنین طیف کاملی از محصولات و خدمات اپل را به نمایش می‌گذارند.

مطلب پیشنهادی: ابتکارات معماری و طراحی، خلق فضاهای دوستدار کودک و محیط‌زیست

مراسم افتتاحیه Apple The Exchange TRX

و در آخر

پس از سال‌ها، شایعه‌ افتتاح اپل استور کوالالامپور به حقیقت پیوست! ساختمانی جذاب که با معماری و طراحی داخلی خاص خود در یکی از مراکز خرید کوالالامپور پایتخت کشور مالزی به نام Exchange TRX طراحی و اجرا شده است. افتتاحیه فروشگاه اپل کوالالامپور روز شنبه، 22 ژوئن، اجرا خواهد شد. اما اپل زودتر تصاویری از ساختمان و دکوراسیون داخلی آن منتشر کرده است که مشاهده کردید. این طراحی خاص و منحصر به فرد علاوه‌بر زیبایی ظاهری، بهترین کارایی فضای فروشگاه را نیز به‌همراه دارد.

برای آشنایی با معماری و طراحی داخلی دیگر پروژه‌های روز دنیا، مطلب معماری رویایی هتل شناور بر فراز جنگل‌های بامبو را از دست ندهید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه