معماری رویایی هتل شناور بر فراز جنگل‌های بامبو

معماری رویایی هتل شناور بر فراز جنگل‌های بامبو

هتل شناور بر فراز جنگل‌های بامبو آنجی در چین

نوژا دیزاین

استودیوی معماری MORE Architecture، در منطقه‌ای روستایی در فاصله 3 ساعتی از شانگهای به‌نام آنجی در کشور چین، یک هتل بوتیک طراحی کرده که به‌نظر می‌رسد بر فراز تپه‌ها شناور است. این ساختمان با نام هتل شناور در میان جنگل‌های کوهستانی بامبو قرار دارد، رابطه‌ای همه جانبه با طبیعت برقرار می‌کند. این اولین ساختمان در داچانگ پینگ، منطقه کوهستانی جنوب آنجی است. این منطقه مملو از بامبو، قلب سبز شهری‌ترین منطقه جهان یعنی دلتای رودخانه یانگ‌تسه را تشکیل می‌دهد.

فیلم نت

با ادامه این مطلب از چیدانه همراه ما باشید تا با روند طراحی و معماری منحصر به فرد و سنتی هتل شناور در جنگل‌های بامبو آنجی چین آشنا شوید.

بازگشت ساکنان شهرها به طبیعت و زندگی روستایی

کشور چین در طول 40 سال گذشته، از یک جامعه روستایی به جامعه‌ای شهری تبدیل شده است. امروز این کشور بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان را دارد. پس از دهه‌ها صنعتی شدن و شهرنشینی، طبقه متوسط ​​پرجمعیت چین زمان و پولی برای خرج کردن دارد. رشد گردشگری داخلی باعث شده، ساکنان شهرهای چین در تعطیلات آخر هفته از کلان شهرها فرار کنند. آن‌ها به طبیعت بازمی‌گردند و به زندگی روستایی جذب می‌شوند. “هتل شناور" با این تقاضا کاملا مطابقت دارد.

مطلب پیشنهادی: معماری شهر رویایی ونیز؛ شهری که روی آب بنا شده است!

بازگشت ساکنان شهرها به طبیعت و زندگی روستایی

چالش بالا بردن ساختمان هتل بر فراز کوه‌ها طراحی سازه هتل شناور

چالش بالا بردن ساختمان هتل بر فراز کوه‌ها باعث شد که معماران تصمیم بگیرند از سازه‌ای فولادی برای ساخت هتل استفاده کنند. برای سقف تاشو، فلز روی به کار رفته است. چراکه این متریال ایده تا شدن سقف را ممکن می‌کرد و در طول سال‌ها به زیبایی پیر می‌شود.

چالش بالا بردن ساختمان هتل بر فراز کوه‌ها طراحی سازه هتل شناور

معماری و طراحی متفاوت فضاهای هتل شناور

زیر سقف تاشوی هتل، 4 فضای جمعی شفاف مختلف طراحی شده است. که شامل لابی، اتاق یوگا، رستوران و فضایی برای مراسم عروسی و مهمانی‌ها، مشرف به دره دراماتیک می‌شود. سقف تاشو بین طبیعت و معماری ارتباط تدریجی برقرار می‌کند. مهمانان از یک اتاق شیشه‌ای به اتاق دیگر در زیر سقف، روی تراس در هوای آزاد حرکت می‌کنند. از طریق درهای فرانسوی تراس بین داخل و خارج ارتباط برقرار می‌شود. 18 اتاق هتل اما در زیر فضاهای عمومی هتل قرار گرفته‌اند.

معماری و طراحی متفاوت فضاهای هتل شناور

مهمانان هتل از طریق راه‌پله‌هایی که در فضای باز تعبیه شده به اتاق‌های خود می‌روند. این هتل راهروی بسته‌ای ندارد، بنابراین مهمانان با طبیعت و محیط اطراف ارتباط دائمی دارند.

4 فضای جمعی شفاف در معماری هتل شناور

برای طراحی طبقه پایین که شامل اتاق‌های هتل می‌شود و ارتباط بین طبقه پایین با طبقه بالا، چیدمان معمول پلان‌های هتل‌ به‌کار نرفته است. معماران 3 نوع اتاق مختلف طراحی کردند. اتاق‌های تک نفره که باریک هستند و به دو طرف چشم‌انداز دارند. اتاق‌های دو نفره بسیار عریض که دارای چشم‌اندازی عالی هستند. سوئیت‌هایی که در گوشه‌های ساختمان قرار گرفته‌اند و به منظره‌ای در دو جهت دید دارند. به‌جای دسترسی داخلی به راهرو که در هتل‌ها بسیار معمول است، راهروی بیرونی از کنار این اتاق‌ها عبور می‌کند.

طبقه پایین هتل شناور شامل اتاق‌های هتل

ستون‌های فولادی هتل 8 متر بالاتر از تپه‌ها بالا رفته و فضایی چشمگیر در زیر ساختمان ایجاد کرده است. و در آن‌جا استخر و فضای رختکن طراحی شده است. با بلند کردن ساختمان، طبیعت بدون وقفه به زیر هتل شناور هم راه می‌یابد.

مطلب پیشنهادی: با 10 تا از زشت‌ترین معماری‌های دنیا آشنا شوید!

ستون‌های فولادی هتل شناور 8 متر بالاتر از تپه‌ها

طراحی دکوراسیون داخلی گرم و دلنشین در هتل شناور

برای ایجاد فضایی خوب و گرم در داخل هتل شناور، از انتخاب دقیق چوب برای کف، سقف و چیدمان اتاق‌ها استفاده شده است. مبلمان چوبی شامل تخت‌ها و میزها نیز توسط استودیو معماری طراحی شده است. و برای میز و بارها از terrazzo استفاده کردند.

طراحی دکوراسیون داخلی گرم و دلنشین در هتل شناور

و در آخر

استودیوی معماری MORE Architecture در منطقه کوهستانی آنجی در کشور چین، هتل شناور را طراحی کرده است. هتلی زیبا در ارتباط کامل با طبیعت که به نظر می‌رسد بر فراز جنگل‌های بامبو شناور است. سقف هتل از فلز روی به‌صورت تاشو طراحی شده است. فضاهای جمعی و عمومی در بالاترین طبقه درست زیر سقف، 18 اتاق هتل در طبقه پایین‌تر، راه‌پله‌ها در قسمت بیرونی و رو به طبیعت و در زیر هتل فضای استخر و رختکن به‌صورت نیمه‌باز طراحی شده تا ارتباط با طبیعت به زیر هتل هم راه یابد!

برای آشنایی با دیگر معماری‌های خلاقانه و به‌روز دنیا مطلب جایزه موسسه سلطنتی معماران بریتانیا به مسجدی در استرالیا تعلق گرفت! را از دست ندهید.

معماری زیبای هتل شناور در جنگلهای بامبو


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه