دکوراسیون میز پذیرایی، بهترین ایده‌ها برای مهمانی‌های تابستانی!

دکوراسیون میز پذیرایی، بهترین ایده‌ها برای مهمانی‌های تابستانی!

به روز رسانی مطلب: 2 تیر 1403

سرویس خواب بالسا

وقتی به عنوان مهمان وارد یک خانه می‌شوید، میز پذیرایی جزو اولین فضاهایی است که توجه شما را به خود جلب می‌کند. برای تزیین میز پذیرایی لازم است به موارد مختلفی؛ از ابعاد و اندازه میز تا جنس و فرم آن توجه کنید تا فضای پذیرایی جذاب و زیبایی داشته باشید. جذابترین ایده‌ها برای دکوراسیون میز پذیرایی کدامند؟ خواندن این مطلب و دیدن تصاویر به طراحی زیباترین میز جلو مبلی و پذیرایی کمک می‌کند.

مهم‌ترین نکته‌ها برای دکوراسیون میز پذیرایی

دکوراسیون میز پذیرایی باید با سبک دکواسیون پذیرایی و ابعاد و اندازه میز و جنس آن هماهنگ باشد. برای طراحی دکوراسیون میز پذیرایی موارد زیر را در نظر بگیرید.

ابعاد و اندازه میز

برای طراحی دکوراسیون میز پذیرایی، اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، اندازه میز است. در این مورد سادگی و خلوتی را فراموش نکنید. یک سینی پذیرایی بزرگ روی میز جلومبلی کوچک باعث شلوغی فضای پذیرایی خواهد شد.

 

جنس میز پذیرایی

میزهای پذیرایی جلومبلی و عسلی در انواع جنس‌های مختلف فلزی، شیشه‌ای، سنگی و یا چوبی تولید می‌شوند. جلوه‌ی هریک از میزهای پذیرایی متفاوت است. مثلا در میزهای شیشه‌ای به دلیل دیده شدن فرش زیر میز، باید خلوتی روی میز را در نظر بگیرید تا باعث شلوغ به نظر رسیدن میز جلومبلی نشود. و یا به طور مثال؛ اکسسوری‌های ظریف برای میز جلومبلی سلطنتی مناسب نیستند و بهتر است از وسایلی که بهتر دیده می‌شوند استفاد کنید.

 

دکوراسیون میزهای دوطبقه

بعضی از میزهای جلو مبلی دو طبقه هستند و می‌توان در طبقه پایین آنها هم وسایل دم دستی و لازم مانند مجله و کتاب قرار دارد. با این حال باز هم نباید از سادگی و خلوتی غافل شوید و لازم نیست حتما در هر دو طبقه میز، وسیله‌ای قرار دهید. تزئین طبقه بالایی میز که بیشتر دیده می‌شود، مهمتر است.

مطلب پیشنهادی: میز پذیرایی چرخدار، 5 کاربرد شیک از پذیرایی تا اتاق خواب!

شکل و فرم میز پذیرایی

میز پذیرایی در چندین فرم مربع، مستطیل و یا دایره‌ رایج‌تر است ولی ممکن است میزی به شکل نامنظم داشته باشید. در هر صورت یا می‌توانید در مرکز میز پذیرایی چند اکسسوری قرار دهید و یا در دو طرف میز وسیله تزئینی بگذارید. همچنین شکل و فرم سینی پذیرایی و یا هر وسیله تزئینی دیگر را با توجه به کل میز انتخاب کنید.

عسلی در دکوراسیون میز پذیرایی

میزهای عسلی، کار پذیرایی از مهمان را آسانتر می‌کند. در هنگام پذیرایی، این میزها هم استفاده می‌شوند و بر ظاهر دکوراسیون تاثیر می‌گذارند. اگر سوال روی میز عسلی چی بندازم؟ ذهن شما را هم درگیر کرده است. می‌توانید با یک رومیزی کوچک و ساده آن را زیباتر کنید.

 

به دکوراسیون پذیرایی توجه کنید

برای تزئین دکوراسیون میز، باید به سبک طراحی فضای پذیرایی توجه کنید. برای یک پذیرایی ساده و مینیمال، تزئینات ساده را انتخاب کنید. برای زیباتر شدن میز پذیرایی کلاسیک و مجلل، از اکسسوری‌های مجلل و متناسب با دکور پذیرایی انتخاب کنید. سینی‌‌های پذیرایی پر زرق و برق برای میزهای مجلل و دکوراسیون‌های سلطنتی مناسب هستند.

 

دکوراسیون میز پذیرایی، روی میز جلومبلی چی بذارم؟

با نکته‌های مختلف برای تزئین میز جلومبلی آشنا شدیم. انواع ایده‌های مختلف برای تزئین میز پذیرایی را در ادامه بخوانید و از نمونه تصاویر آنها برای زیباتر کردن میز پذیرایی ایده بگیرید.

سینی پذیرایی برای دکوراسیون میز

سینی پذیرایی، یکی از ترفندهای رایج  برای دکوراسیون میز پذیرایی است. سینی پذیرایی علاوه بر زیبایی می‌تواند جایی برای قرارگیری وسایل کاربردی و مرتب شدن آنها شود. بهتر است شکل و فرم سینی‌ پذیرایی با میز هماهنگی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: زیباترین و شیک‌ترین ایده چیدمان دکوراسیون میز پذیرایی برای عید نوروز 1403

 

کتاب و مجله برای اهل مطالعه

بخشی از میز پذیرایی می‌تواند جایی برای گذاشتن کتاب یا مجله باشد. مجله و روزنامه می‌تواند در مهمانی‌های طولانی، مهمان شما را سرگرم کند و یا میز جلومبلی جایی برای کتابی که در حال مطالعه آن هستید، باشد.

 

مجسمه و کارهای هنری

اگر به کارهای دست ساز و هنری علاقه دارید، می‌توانید از آنها برای قرار دادن روی میز استفاده کنید. چند مجسمه کوچک در کنار همدیگر، یک گلدان سفالی جذاب، یک ظرف فلزی زیبا و.. می‌توانند ایده‌های خوبی برای دکوراسیون میز پذیرایی باشند.

شمع؛ وسیله پرکاربرد برای تزئین میز

برای طراحی دکوراسیون یک میز رمانتیک برای پذیرایی از شمع استفاده کنید. شمع هم می‌تواند داخل سینی پذیرایی در کنار وسایل تزئینی دیگر قرار بگیرد و یا چندین شمع در اندازه‌های مختلف و در کنار هم برای میزجلومبلی در نظر بگیرید. ایده‌های متنوع استفاده از شمع را در تصاویر زیر ببینید.

 

گیاهان روی میز، مصنوعی می‌پسندید یا طبیعی؟

یکی از عناصر جذاب برای دکوراسیون میز پذیرایی، کاربرد گیاهان در میز جلومبلی است. شما می‌توانید از یک گلدان کوچک و سبز برای میز جلومبلی استفاده کنید و یا گلدانی زیبا با گل‌های خشک و یا مصنوعی جذاب روی میز قرار دهید.

ظرف دکوری برای روی میز

ظروف دکوری مجلل، یکی از گزینه‌های تزیین میز جلو مبلی کلاسیک است. ظرف دکوری که انتخاب می‌کنید می‌تواند فلزی، شیشه‌ای و یا چوبی باشد. لازم است شکل و فرم ظرف دکوری با ابعاد میز پذیرایی و فرم آن هماهنگی داشته باشد.

در پایان

برای طراحی دکوراسیون میز پذیرایی، به ابعاد، جنس، شکل و فرم  میز توجه کنید. هر چه میز پذیرایی را ساده‌ و خلوت اما شیک و جذاب طراحی کنید، هم فضای پذیرایی از مهمان را محدود نخواهید کرد و هم پذیرایی را زیباتر می‌کنید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه