تصاویر خاص و عجیب خانه برنارد با معماری ارگانیک

تصاویر خاص و عجیب خانه برنارد با معماری ارگانیک

آنتی لواگ (Antti Lovag) معماری که به خاطر طراحی‌های خاص در دهه 1970 مشهور شد. در این مطلب یکی از کارهای طراحی این معمار خانه برنارد است که ظاهر عجیب آن احتمالا برای شما هم جذاب باشد. چند تصویر از این خانه را ببینیم.

کاغذدیواری آیدی

در مورد خانه برنارد

این خانه مربوط به پیر کاردین طراح مد فرانسوی است. این خانه با نام Maison Bernard (مزون برنارد) یکی از آثار کمتر شناخته شده‌ی لواگ است که پس از بازسازی برای بازدید عموم باز شد. خانه برنارد به سبک ارگانیک طراحی شد که نوعی طراحی به عنوان نقطه مقابل طراحی مدرن بود. در معماری ارگانیک از خطوط و فرم‌های طبیعت ایده گرفته می‌شود.

مطلب پیشنهادی: دیزاین عجیب‌ترین رستوران جهان، لذت غذا خوردن بالای درخت!

 

معماری خانه برنارد

از دهه 1950، معماران فرانسوی، از جمله پاسکال هاوزرمن، ژاک کوئل، ژان لوئیس شاناک و آنتی لواگ، رویکردهای مجسمه‌سازی را برای طراحی مسکونی تجربه کرده‌اند. آنها می‌خواستند فناوری های جدید ساختمان را با سبک زندگی الهام گرفته از طبیعت ترکیب کنند. بتن با رنگ آمیزی روشن یک منظره پیوسته و بدون فضاهای مشخص ایجاد می‌کند به طوری که انگار اتاق ها در یکدیگر ادغام شده‌اند. سیستم‌های ذخیره‌سازی داخلی، پله‌های پیچ در پیچ و قسمت‌های نشیمن یکپارچه به ساکنان آزادی و حس شگفتی می‌دهد که یادآور غارهای طبیعی است. این خانه که در ابتدا توسط آنتی لواگ برای پیر برنارد در دهه 1970 ساخته شد، اخیراً طی پنج سال توسط معمار پاریسی اودیل دک بازسازی شده است. هر یک از بخش‌های این خانه با ویژگی‌های عجیبی که دارند نام‌گذاری شده‌اند. مثلا اتاق رنگارنگ یکی از بخش‌های این خانه است که در آن رنگ‌ها مختلفی به کار رفته است.

مطلب پیشنهادی: معماران چگونه از طبیعت برای طراحی الهام می‌گیرند؟

 


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه