دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی؛ خانه‌ای متفاوت با این ایده‌ها

دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی؛ خانه‌ای متفاوت با این ایده‌ها

به قلم: سمانه زارعی

باز هم صحبت از سبک دکوراسیون است. آن هم دکوراسیون پذیرایی که برای اغلب خانواده‌ها اهمیت بیشتری دارد و دلشان می‌خواهد به بهترین حالت چیدمان و طراحی شود. یکی از اولین قدم‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی؛ انتخاب سبک دکوراسیون است. در این مطلب نمونه‌هایی از دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی را باهم خواهیم دید.

 

تابلو فرش ریحان

سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی

نئوکلاسیک یکی از انواع طراحی‌هایی است که هم مورد پسند کلاسیک پسندان است و هم آنهایی که دکوراسیون مدرن را دوست دارند ولی وجود کمی تزئینات را ترجیح می‌دهند. دکوراسیون نئوکلاسیک جزو طراحی‌های داخلی پرطرفدار است. چون هم شیک است و هم مدرن و به دور از شلوغی و تجملات زیاد. عوامل زیادی مانند رنگ، شکل و فرم اجزای دکوراسیون این سبک از طراحی داخلی را می‌سازند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 

رنگ در دکوراسیون نئوکلاسیک

فکر کنید که می‌توانید رنگ دکوراسیون کلاسیک را چد درجه کمرنگتر کنید در این حالت به سبک نئوکلاسیک نزدیکتر می‌شوید. انتخاب رنگ مناسب بخش حساس در طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی است. همانطور که گفتیم دکوراسیون نئوکلاسیک رنگ‌های ملایم‌تری دارد. رنگ‌های بژ، طوسی، سورمه‌ای، نسکافه‌ای و… برای دکوراسیون نئوکلاسیک بسیار مناسب هستند. البته می‌توانید یک یا دو رنگ متفاوت‌ برای ایجاد تنوع در بین رنگ‌های خنثی دیگر انتخاب کنید.

 

فرش در دکوراسیون نئوکلاسیک

در انتخاب عناصر دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک، لازم است کمی حساس باشید. انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون نئوکلاسیک به چند عامل بستگی دارد. رنگ و بافت اجزای دیگر مانند مبلمان، پرده و دیوارها باید در هماهنگی با طرح و رنگ فرش باشد. اگر عناصر دیگر فضا؛ تزئینات کافی برای نشان دادن سبک نئوکلاسیک را دارند سعی کنید فرش را کمی ساده‌تر و بارنگ ملایم انتخاب کنید.

 

مبلمان در دکوراسیون  نئوکلاسیک پذیرایی

مبلمان، بخش زیادی از ویژگی‌های یک سبک دکوراسیون را نشان می‌دهند. در بازارهای بزرگ مبلمان، می‌توانید زیباترین مبلمان نئوکلاسیک را انتخاب کنید. مبلمان نئوکلاسیک، تزئینات ظریفی در دسته و یا پایه‌های خود دارد. همچنین رنگ مبلمان نئوکلاسیک ملایم‌تر از مبلمان کلاسیک و سلطنتی است. مبلمان نئوکلاسیک در دو مدل راحتی و پذیرایی تولید می‌شوند.

 

لوستر مناسب سبک نئوکلاسیک

لوسترهای نئوکلاسیک تزئینات زیاد و پرزرق و برق ندارد. ابعاد این نوع لوسترها؛ بزرگ نیست و اندازه‌ای نرمال یا کوچک دارند. انواع مختلفی از لوسترهای فلزی، کریستالی و حبابدار را می‌توان در دکوراسیون نئوکلاسیک استفاده کرد.

 

پرده در دکوراسیون نئوکلاسیک

بعد از اینکه طرح و فرم مبلمان و فرش مشخص شد؛ نوبت انتخاب یک پرده زیبا برای دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی است. در خانه‌های ایرانی، پرده‌ها جزو وسایل اصلی دکوراسیون هستند. بهتر است پرده‌هایی ساده و شیک انتخاب کنید. پرده‌های بلند برای دکوراسیون نئوکلاسیک انتخاب عالی است. مدل بافت، طرح و نقش وسایل دیگر مانند مبلمان و فرش را بررسی کنید؛ آیا هنوز هم می‌توانید طرح و نقش جدیدی به فضا اضافه کنید یا نه. از انتخاب پرده‌های والن دار و پر نقش دوری کنید. یک پرده توری ساده و بلند، انتخابی عالی برای دکوراسیون نئوکلاسیک است.

 

تقارن در دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی

سبک نئوکلاسیک متقارن بودن را از سبک کلاسیک برگرفته است. اگر فضای مناسبی برای این ویژگی دارید؛ می‌توانید در دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی خانه از تقارن استفاده کنید. تقارن را می‌توانید در تزئینات دیوار، فرش، قرارگیری اکسسوری‌ها اجرا کنید.

 

کلام آخر:

بهتر است قبل از انتخاب هر نوع سبکی، با انواع سبک‌های طراحی داخلی آشنا شوید و بهترین مدل برای پذیرایی خانه را انتخاب کنید. دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی از انواع سبک‌های پرطرفدار و پرکاربرد است که در خانه‌های متوسط تا بزرگ قابل اجراست.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه