تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
گالری کرسی

نمونه کار از شرکت : گالری کرسی

امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

23 بهمن 1398

چیدمان مبل ال، بهترین مکان برای این مبل کجاست؟

به نظر شما مبل های ال شکل را می توان همه جا به کار برد؟

بیایید چند نمونه مبل ال را با هم ببینیم و با فضای مناسب برای هرکدام آشنا شویم، با چیدانه همراه باشید...

شما از چیدانه پرسیده اید:

  • لطفا مرا راهنمایی کنید، در کدام فضاها می توان از مبل ال شکل استفاده کرد؟

چیدانه به شما پاسخ می دهد:

  • مبل ال، نوع متفاوتی از مبلمان است که با توجه به نوع چیدمان، هم در فضای های وسیع و هم نشیمن های کوچک می تواند کاربرد داشته باشد.

چیدمان مبل ال در خانه های کوچک برای مهمانی های بزرگ! 

اگر شما اهل مهمانی دادن و دورهمی های متعدد هستید و در عین حال نشیمن خانه تان هم از مساحت کمی برخوردار است، نقش مبل ال در خانه ی شما پررنگ‌تر خواهد شد؛ چراکه مبلمان ال، با توجه به سطح یکپارچه اش، فضای نشستن افراد بیشتری را فراهم می‌کند و در واقع فضای خالی میان مبل ها در انواع دیگر مبلمان، با سطح نشیمنگاه بیش تر در این نوع مبلمان پر می‌شود. 

مطلب پیشنهادی: مبل ال، بهترین انتخاب برای دکوراسیون نشیمن کوچک!

چیدمان مبل ال در خانه بزرگ برای خوش سلیقه ها!

مبل ال در عین حال که فضای نشیمن یک خانه ی کوچک را به خوبی سر و سامان می دهد، می تواند همچون نگینی در مرکز نشیمن نسبتاً بزرگ خانه ی شما هم بدرخشد. فقط باید بدانید در هر فضا چه طور دکوراسیون کنید و چه عناصری در ترکیب با آن به کار ببرید.

اگر نشیمن بزرگی دارید می توانید یک فرش در مرکز آن قرار دهید و دو ضلع فرش را با دو بال مبل ال محصور کنید. برای ایجاد فضای پر و خالی در دکوراسیون اتاق می توانید دو مبل تک نفره متناسب با مبلمان ال در ضلع مقابل قرار دهید. فضای باز به وجود آمده میان فرش و مبلمان با دیوارها، به سهولت رفت و آمد و دلباز تر شدن فضا کمک شایانی خواهد کرد. گودال گفتگو

اختلاف سطح در خانه با مبل ال راحتی

گاهی فضای نشیمن با اختلاف سطحی حدود ۲،۳ پله پایین‌تر از سایر قسمت ها ساخته می شود. این خلاقیت معمارانه که گود گفتگو (Conversation pitنام دارد، نوعی استقلال فضایی به وجود می‌آورد که بدون به کارگیری هرگونه دیوار یا جدا کننده ی فیزیکی، یک نشیمن مستقل و دنج فراهم می آورد.

مطلب پیشنهادی: مبل ال، 20 مدل که کمتر دیده اید! 

گودال گفتگو

گود گفتگو

اگر شما هم یکی از این گود های گفتگو در خانه تان دارید، مطمئن باشید هیچ چیز به اندازه ی یک یا دو دست مبلمان ال، نمی‌تواند این فضا را زیبا کند. مبل ال با داشتن گوشه های ۹۰ درجه، به خوبی در این فرورفتگی قرار می‌گیرد و با فرم کلی آن match می شود و فضایی گرم و صمیمی برایتان پدید می‌آورد که بهترین مکان است برای دورهمی ها و جلسات خانوادگی و دوستانه. 

چیدمان سالن های مربع و مستطیل با ست مبلمان ال

فرقی نمی‌کند پلان اتاق نشیمن تان به صورت مربع و متمرکز باشد، یا دارای کشیدگی طولی؛ در هر صورت می توانید مبل ال مورد علاقه تان را با این فضا مچ کنید. اگر فضای نشیمن دارای پلان مربع و به صورت متمرکز است، بهتر است از مبل های ال با دو بال برابر و متقارن استفاده کنید. 

اگر پلان مستطیل و دارای کشیدگی طولی است، پیشنهاد می کنم مبلمان ال نامتقارن برای این فضا انتخاب کنید و باله ی بزرگ تر مبلمان را در راستای ضلع کشیده تر اتاق قرار دهید. 

مطلب پیشنهادی: مدل مبل راحتی ال، 10 انتخاب خانواده های ایرانی!

تغییر ابعاد مبل های ال شکل

بسیاری از مدل های متنوع مبلمان ال، این مزیت را دارند که به راحتی از هم تفکیک شده و می توان فرم آن ها را با توجه به نیاز و فرم اتاق نشیمن تغییر داد. اگر مبل شما هم این قابلیت را دارد که چه بهتر، ولی اگر اجزای آن به هم پیوسته بوده و جدا نمی شوند، می توانید کشیدگی یک ضلع مبلمان را با ترفند های بصری ایجاد کنید.

به عنوان مثال می توانید این کار را با قرار دادن یک میز عسلی، یک گلدان، مجسمه دکوری یا آباژور در امتداد ضلعی که می خواهید در طول اتاق قرار گیرد انجام دهید. گاهی هم می‌توان این امتداد خط دید را به وسیله ی یک مبل یا صندلی تک نفره به وجود آورد.

مطلب پیشنهادی: شیک ترین رنگ های مبل راحتی ال در دکوراسیون منزل

چیدمان ترکیبی با مبل ال 

در کل، مبل های ال را می‌توانید در ترکیب با انواع دیگر مبلمان نظیر کاناپه ی تک یا دو نفره، پاف ها و حتی یک راکچیر زیبا دکوراسیون کنید. اما نکته ی مهم این است که هارمونی رنگ و تناسب سبک میان آن ها حتما لحاظ شود، تا فضایی تعریف شده و منسجم طراحی شود.

 

هنوز هم فضاهای زیادی باقی مانده تا با هم به بررسی چیدمان مبل ال و نکات مهم در آن ها بپردازیم...

پس قسمت بعدی این مطلب را از دست ندهید! 

مطالب پیشنهادی:

سوالات خود را در زمینه دکوراسیون از طریق اینستاگرام چیدانه ، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید! 

تبلیغات

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن

  • 6378 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 23 بهمن 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
طرح پردازپایا طرح پردازپایا
14 نمونه کار

تلفن: 02188701840
 پرده امپرور  پرده امپرور
3 نمونه کار

تلفن: 02122270900
گروه مهندسین جرس گروه مهندسین جرس
25 نمونه کار

تلفن: 02177521842
ایران گرولایت ایران گرولایت
7 نمونه کار

تلفن: 02188087204
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173