تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

18 اسفند 1393

آشپزخانه : همه ما آرزوی داشتن آشپزخانه‌ای بزرگ داریم ولی بیشتر ما باید با آشپزخانه‌ای کوچک‌ تر از آنچه می‌خواهیم کنار بیاییم. با این وجود، آشپزخانه شما هر اندازه‌ای که داشته باشد، معمولا خواسته‌های ما از آن تغییری نمی‌کند. انتظار ما این است که آشپزخانه عملکرد خوبی در هنگام آماده‌سازی و پخت غذا داشته باشد. شاید بخواهیم در آشپزخانه، حتی شده پشت یک بار کوچک، امکان نشستن و غذاخوردن هم فراهم باشد. در نهایت هم نیاز به فضایی برای نگهداری تعداد زیادی وسایل مختلف، از ظرف و ظروف گرفته تا قاشق و چنگال و مواد غذایی داریم. خبر خوبی که برای شما داریم این است که با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه و طراحی خوب می‌توان همه این کارها را در یک فضای کوچک نیز انجام داد. با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید برای انجام این کار به چه چیز هایی نیاز دارید.

طراحی اشپزخانه کوچک به سبک معاصر

از همه گوشه و کنارها استفاده کنید.

شاید این نکته بدیهی به نظر برسد ولی وقتی شما از نظر فضا در تنگنا قرار دارید، استفاده از همه فضاهای ممکن اهمیتی حیاتی دارد. برای این کار ممکن است نیاز به ساخت کابینت‌هایی سفارشی باشد. قفسه‌ها و کشوهایی که به طور خاص برای فضای شما طراحی شده باشند می‌توانند برخلاف کابینت‌های پیش‌ساخته از دورترین و عجیب‌ترین گوشه‌ها یا زوایای سقف آشپزخانه شما هم استفاده کنند. خوشبختانه از آنجایی که تعداد کابینت‌هایی که می‌توانید در آشپزخانه کوچک خود جای دهید محدود است، ساخت این کابینت‌ های سفارشی از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.

مطالب پیشنهادی : ۱۰ مدل کابینت شیک و مدرن در آشپزخانه

ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه

دیوار سیاه رنگ در طراحی آشپزخانه
 

از آویزهای دیواری استفاده کنید.

استفاده از قفسه‌های دیواری در یک آشپزخانه کوچک می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند ولی می‌توانید با استفاده از آویزهای میله‌ای، کشویی و قفسه‌های کم‌عمق از این دیوارها به شکل بهینه استفاده کنید. می‌توانید به این آویزها و قفسه‌ها چیزهایی مثل ظرف سس، فنجان و ماهیتابه را آویزان کنید و چاقو و حتی قاشق و چنگال را هم می‌شود به آن‌ها متصل کرد. پوشاندن دیوار با رنگ تخته سیاه به شما کمک می‌کند تا بتوانید از آن حتی بیشتر از پیش هم استفاده کرده و آن را به عنوان محلی برای نوشتن لیست خرید و یادداشت مورد استفاده قرار دهید.

مطالب پیشنهادی : خانه تکانی و مرتب کردن کمد و کابینت ؛ به استقبال نوروز

رنگ سیاه برای داشتن دکوراسیون چشمگیر

 کابینت های آبی برای دکوراسیون آشپزخانه
 

آشپزخانه را یکپارچه کنید.

وسایل به هم ریخته و نامتناسب با یکدیگر باعث اشغال بی‌مورد فضا می‌شوند و در یک آشپزخانه کوچک احساس خفگی شلوغی ایجاد می‌کنند. از کابینت‌هایی با ظاهری مینیمال سود ببرید و، چنان که در این عکس دیده می‌شود، از کانتری روی آن‌ها استفاده کنید که بصورت یکپارچه روی همه کابینت‌ها کشیده شده باشد و در انتها نیز تبدیل به یک میز صبحانه شود. پایه‌های ظریف فلزی میز باعث باز باقی ماندن فضا می‌شوند. این آشپزخانه غرق در نور طبیعی است و به همین دلیل هم رنگ کابینت‌ها، بدون اینکه فضا را خفه کند، به آشپزخانه زندگی و زیبایی بخشیده است.

مطلب پیشنهادی : تاثیر رنگ آشپزخانه در روحیات شما

استفاده از فضای زیر پله
 

جای دیگری برای وسایل شستشو پیدا کنید.

معمولا ماشین‌های لباس‌شویی و خشک‌کن را در آشپزخانه قرار می‌دهیم ولی وقتی آشپزخانه فضای محدودی داشته باشد بهتر است جای دیگری برای این وسایل پیدا کنید. فرورفتگی زیر راه پله می‌تواند جای خوبی برای آن‌ها باشد. یا می‌توانید خشک‌کن – و شاید فریزر را در گاراژ خانه قرار دهید.

مطلب پیشنهادی : راه‌پله‌هایی خاص با طراحی‌هایی منحصربه‌فرد

طراحی خلاقانه آشپزخانه
 

جزئیاتی هوشمندانه انتخاب کنید.

انواع و اقسام وسایل و جزئیات هوشمندانه‌ای وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در آشپزخانه جدید خود در فضا صرفه‌جویی کنید. برای همین هم اگر دارید آشپزخانه‌ای را از نو می‌سازید بدنبال چیزهایی مثل محل نگهداری ادویه، کشوهای مخصوص چاقو، کشوهای کفی و تخته‌های خردکن فرورفته در کابینت‌ها باشید. تخته‌هایی که می‌توانند روی سینک کشیده شده یا از دیوار بیرون بیایند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

از وسایل پایه‌دار استفاده کنید.

استفاده از وسایل پایه‌داری که به دیوارهای آشپزخانه نصب نشده باشند در فضای کوچک، فواید خاص خود را دارد. اگر به این نکته توجه داشته باشید که در یک اتاق کوچک همه وسایل باید چشمگیر و در جای مناسب خود باشند، آنگاه ساختن همه اجزا و وسایل آشپزخانه بصورت توکار و متصل به معماری، منطقی به نظر نمی‌رسد. یک کابینت پایه‌دار که مثل نمونه‌ حاضر در عکس دارای سینک، گاز و قفسه‌های خود باشد، وسیله زیبایی است که به شکلی شیک در فضا جا می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی : دیوارهای خوش رنگ و لعاب با ۱۳ کاغذ دیواری

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک انتقالی

سقف را بالا ببرید.

کوچک و بزرگ کردن  ابعاد آشپزخانه و دست زدن به تغییراتی کوچک در معماری فضا می‌تواند تغییری بزرگ در یک آشپزخانه کوچک بوجود بیاورد. اگر آشپزخانه شما در فضایی یک طبقه است، بالابردن سقف برای آشکار شدن زیرشیروانی شیب‌دار خانه فضای بیشتری در اختیار می‌گذارد و در عین حال امکان ورود نور بیشتر به آشپزخانه را فراهم می‌کند. این نور می‌تواند با نصب یک پنجره سقفی وارد فضا شود. همچنین دیوار انتهایی آشپزخانه ارتفاع بیشتری پیدا خواهد کرد که می‌توان قفسه‌های بیشتری را روی آن نصب کرد.

مطلب پیشنهادی : ارسی های دوست داشتنی را از خاطر نبریم!

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک معاصر

تا سقف از دیوارها استفاده کنید.

ممکن است فضای کف شما محدود باشد ولی ارتفاع سقف یک آشپزخانه کوچک معمولا فرق چندانی با ارتفاع یک آشپزخانه بزرگ ندارد. به همین دلیل هم می‌توانید برای استفاده بهینه از فضا کابینت‌هایی بسازید که تا خود سقف، یا نزدیکی آن بالا بروند. یک فاصله کوچک بین کابینت‌ها و سقف باعث می‌شود آشپزخانه دچار خفگی نشود. وسایلی که خیلی از آن‌ها استفاده نمی‌شود را در قفسه‌های بالایی نگهداری کنید. سعی کنید از درهای بدون دستگیره استفاده کنید تا کابینت‌ها یکدست به نظر برسند و اتاق را در سلطه خود نگیرند.

مطلب پیشنهادی : کاشی کاری های رنگی باز می گردند!

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

لوازم ادغام شده در فضا.

شاید دلتان بخواهد یک گاز بزرگ پنج شعله در آشپزخانه خود داشته باشید ولی آشپزخانه کوچک جای مناسبی برای نصب چنین وسیله‌ای نیست. به جای این کار لوازم آشپزخانه خود را در فضا ادغام کنید تا ظاهری یکپارچه‌تر بدست آورید و استفاده بهینه‌تری از فضا بکنید. قرار دادن مایکرویو در فضای مخصوصی میان کابینت‌ها باعث باز شدن فضای روی کانتر می‌شود. می‌توانید از یک شیر آب جوش هم استفاده کنید تا دیگر نیازی به کتری نداشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

یک میز جزیره‌ای کوچک در آشپزخانه‌تان جا دهید.

علاوه بر کابینت‌های پیش‌ساخته، یک میز کار کوچک متحرک و دارای چند قفسه، مثل نمونه‌ای که در این عکس می‌بینید، می‌تواند بسیار کارآمد باشد. چنین میزی جای زیادی نمی‌گیرد و در عین حال فضای بیشتری برای نگهداری و آماده‌سازی مواد در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین با استفاده از این وسیله می‌توانید به حس و حال باز و رهایی دست پیدا کنید که همیشه بدنبالش بودید ولی فکر نمی‌کردید در آشپزخانه‌ کوچک خود بتوانید به آن برسید. 

منبع : houzz | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان سویل مبلمان سویل
6 نمونه کار

تلفن: 02177891262
مهیا پنجره مهیا پنجره
8 نمونه کار

تلفن: 02188882020
خانه مبل خانه مبل
12 نمونه کار

تلفن: 021٢٢٢٢١٠١١
کاغذ دیواری آیدی کاغذ دیواری آیدی
19 نمونه کار

تلفن: 02122244205
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173