تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.7 0 نظر | ثبت نظر

27 بهمن 1398

مدل شلف آشپزخانه، در این 11 مکان خودی نشان می دهند!

ترفند های دکوراسیون: در طراحی فضای مهمی همچون آشپزخانه، چیدمان و نظم وسایل دقت و ظرافت خاصی را می طلبد. این که شما بتوانید با چیدمان آشپزخانه از ریخت و پاش اضافی خلاص شوید به خلاقیت و ایده هایی برمی گردد که می خواهم در این مطلب در موردش صحبت کنم. استفاده از قفسه بندی و شلف های باز یکی از همین ایده هاست و عمدتا به چگونگی استفاده از آن در آشپزخانه شما بستگی دارد.

اما اگر واقعا می خواهید مدل شلف آشپزخانه را به کار ببندید، یک سوال مطرح می شود: کجا باید آن ها نصب کنید؟ پس با من همراه شوید تا شما را برای یافتن بهترین مکان راهنمایی کنم.

محل قرارگیری شلف کنار پنجره آشپزخانه

مدل شلف آشپزخانه "نصب در اطراف پنجره"

وجود پنجره و نور طبیعی از بزرگ ترین مزیت های است که یک آشپزخانه می تواند داشته باشد. اما در بسیاری از موراد، قرارگیری کابینت در کنار آن مانع از رسیدن نور کافی به داخل خواهد شد. شلف های باز، در عین حال که همان کارآیی را برای شما دارند، اجازه می دهند نور کافی از طریق پنجره ها به تمام فضا وارد شود. 

مطالب بیشتر: مدل شلف دیواری، 12 مدل پرکاربرد درخانه های چیدانه

محل قرارگیری شلف باز در آشپزخانه

همچنین برای داشتن نورپردازی مصنوعی شب در این حالت نیز می توانید از نورپردازی زیر کابینتی بهره ببرید. این مدل شلف آشپزخانه در اطراف پنجره هایی که در گوشه قرار گرفته اند و امکان نصب کابینت در کنار آن ها وجود ندارد نیز مفید است. البته این اتفاق می تواند در فضاهای زیرزمین و آشپزخانه هایی که نور کمی از پنجره دریافت می کنند نیز عملی شود. بعد از این کار می توانید به راحتی نظم دهی و تمیزکاری آشپزخانه در ۵ گام را انجام دهید.

مطالب بیشتر: شلف دیواری، کجا چی نصب کنیم؟

شلف آشپزخانه مدرن، نصب در اطراف هود

بعضی از مردم دوست دارند که هود در آشپزخانه به صورت توکار و مخفی نصب شود. اما عده ای هم هستند که انتخاب شان هود های با طراحی خاص بوده و تمایل دارند از آن به عنوان یک عنصر دکوراتیو بهره ببرند. نصب شلف های زیبا در اطراف هود به خوبی می تواند این کار را عملی کرده و به فضای اطراف هود دیزاین خاصی ببخشد. ابته این کار از لحاظ کاربردی هم مفید خواهد بود زیرا استفاده راحت و سریع از ادویه ها و ابزار پخت و پز را در حین آشپزی فراهم می آورد. در همین راستا ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه هم می تواند یاری رسان شما باشد.

مطالب بیشتر: شلف داخل کابینت، نظم‌دهنده هیاهوی آشپزخانه

استفاده از فضای بالای سینک، مدل شلف آشپزخانه

سینک یکی دیگر از مناطقی است که زمان زیادی با آن کار دارید. استفاده از شلف های باز به جای کابینت های بزرگ و بسته علاوه بر این که فضا را برای شما در آشپزخانه بازتر می کند امکان استفاده سریع تر از وسایل را نیز افزایش می دهد. 

مطلب پیشنهادی: ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه

محل قرارگیری شلف باز در آشپزخانه

پر کردن فضاهای ناقص با این مدل شلف های آشپزخانه

خانه ها اغلب دارای گوشه های "ناصاف" و عجیب و غریب هستند که به دلایل مختلف گوشه های کم عمق زیادی را در آن ها به وجود آورده است. همان طور که در تصویر بالا می توانید ببینید که منطقه رنگ آبی که شاید بلااستفاده باقی می ماند، توسط یک شلف طراحی و پوشیده شده است. طرح های ساده برای شلف در این موقعیت ها بسیار کارامد و مناسب خواهد بود.

 ۱۰+۱ شلف خلاقانه در انتخاب مناسب به شما کمک می کند.

محل قرارگیری شلف باز در آشپزخانه

نصب شلف کنار کابینت در انتهای آشپزخانه

با استفاده از شلف ها می توانید قسمت های بدون استفاده آشپزخانه مانند فضاهای انتهایی را دوباره قایل استفاده نمایید. این فضاها معمولا عمق خیلی کمی دارند و کابینت های معمولی قابلیت نصب پیدا نمی کنند. در نتیجه راهکار هوشمندانه، سفارش شلف باز به همان اندازه مورد نیاز است.

مطلب پیشنهادی: ۷ ترفند دکوراسیون آشپزخانه کوچک اما جادار

محل قرارگیری شلف بالای جزیره

محل قرارگیری شلف بالای جزیره

قرارگیری شلف اشپزخانه در بالای جزیره

چه کسی می گوید قفسه ها باید به دیوار وصل شوند؟ قفسه های آویزان شده از سقف بالای جزیره هم می توانند به همان اندازه کارآمد باشند. اگر ارتفاع آن ها را متناسب در نظر بگیرید، بدون هیچ مزاحمتی در اختیارتان خواهند بود. این جا مکان مناسبی برای قرار دادن ظرف های مناسب مهمانی برای پذیرایی است زیرا مجبور نخواهید بود مرتب مهمان تان را تنها گذاشته و به آشپزخانه بروید.

مطلب پیشنهادی: انواع محصولات چوبی، از تخت خواب تا شلف و باکس دیواری ام دی اف

محل قرارگیری شلف بالای جزیره

مدل شلف اشپزخانه در کنار شبه جزیره

اگر شما یک شبه جزیره دارید، می توانید قفسه ها را در امتداد دیوار آن قرار دهید. شبه جزیره ها به حالتی گفته می شود که از یک طرف توسط دیوار یا هر جداکننده دیگزی بسته شده باشند. شلف های باز و مینیمال علاوه بر دیزاین دیوار شبه جزیره آن را کاربردی هم می کند. این قسمت می تواند یک مکان عالی برای ترکیب چند کاربری مانند  ذخیره سازی (برای لیوان ها، فنجان ها و...) با عکس های هنری یا خانوادگی باشد تا یک فضای کاربردی و هنری در فضای غذاخوری ایجاد نماید.

مطلب پیشنهادی: اندازه های استاندارد کابینت، ۱۰ نکته برای نصب کابینت های بالایی!

محل قرارگیری زیر سقف شیروانی

شلف اشپزخانه مدرن، زیر سقف کوتاه یا شیروانی

اگر یک سقف کوتاه و یا شیبدار در اشپزخانه دارید و نمی توانید کابینت های مناسبی زیر آن نصب کنید، پیشنهاد من به شما شلف های باز خواهد بود. نصب زیبا و طرح دار در این حالت جذابیتی خاصی را به فضای شما می بخشد.

مطالب بیشتر:  مدل شلف دیواری، از این سر اتاق تا اون سر اتاق!

محل قرارگیری شلف کنار پنجره آشپزخانه

محل قرارگیری شلف کنار پنجره آشپزخانه

شلف آشپزخانه "جلوی پنجره ها"

شلف آشپزخانه، جلوی پنجره ها برای برخی افراد بحث برانگیز است، اما اگر از من بپرسید، این یک زیبایی است. اگر پنجره هایی دارید که نور عالی وارد فضای شما می کند اما منظره مناسبی در جلوی آن وجود ندارد، این کار می تواند یک راه حل ایده آل باشد. شلف اشپزخانه، جلوی پنجره ها می تواند بدون استفاده از پرده به نوعی باعث بسته شدن پنجره و دید نامناسب آن شود. 

مطالب بیشتر: روش نصب شلف روی دیوار، چه باید کرد؟

محل قرارگیری شلف در گوشه های آشپزخانه

نصب شلف در گوشه های آشپزخانه

گاهی اوقات به این فکر میکنم که چه کاری می توان با یک گوشه ای از یک آشپزخانه  L یا U شکل انجام داد؟ این گوشه ها گاهی اوقات می توانند به سختی قابل دسترس باشند، اما قفسه ای با شکل L به شما اجازه می دهد تا هر چیزی را که خواستید پیدا کنید، به راحتی ببینید. تصویر بالا نمونه خوبی از نصب شلف چوبی در کنج دیوار آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی: لوازم آشپزخانه مدرن، با این ۱۳ اکسسوری جادو کنید!

پر کردن فرورفتگی های آشپزخانه با نصب شلف دیواری

گاهی اوقات همه چیزهایی که شما نیاز دارید (یا واقعا می خواهید) با نصب شلف دیواری ساده به راحتی در دسترس قرار می گیرند. بیش ترین فضای ذخیره سازی شما در قسمت های فرورفته و بدون استفاده خواهد بود. شما می توانید لوازم و وسایل مرتبط با هم را در این فضا نظم دهی نمایید.

اگر تمایل به داشتن چنین مدل شلف های آشپزخانه ای دارید می توانید از محصولات چیدانه دیدن فرمایید:

مطالب پیشنهادی: 

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 15594 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 بهمن 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان انسوییت  N SUIT مبلمان انسوییت  N SUIT
6 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۵۲۷۰۱۲۱
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
40 نمونه کار

تلفن: 09121450125
تولیدی فرش رحیمی تولیدی فرش رحیمی
2 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۵۵۱۵۰۶۵۲
کمجا مدرن تخت کمجا مدرن تخت
30 نمونه کار

تلفن: 02177181178
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173