معماری یک مرکز هنری در عربستان به سبک فیلم‌های علمی تخیلی!

معماری یک مرکز هنری در عربستان به سبک فیلم‌های علمی تخیلی!

شهر قدیه یک منطقه حومه‌ای در ریاض عربستان است که عربستان سعودی قصد دارد آن را تا سال 2030 به یکی از مقاصد مهم گردشگری، فرهنگی و تفریحی تبدیل کند که سالانه 48 میلیون بازدید کننده داشته باشد. یکی از این ایده‌ها مرکز هنرهای نمایشی قدیه است.

سرویس خواب بالسا

مرکز هنرهای نمایشی شهر قدیه

شهر قدیه بیش از یک خانه سرگرمی و ورزش است، بلکه در حفظ و ترویج فرهنگ سعودی پیشرو است. به همین دلیل مرکز هنرهای نمایشی قدیه آن را تکمیل می‌کند. این مرکز باعث ارتقا چشم اندازه فرهنگی عربستان سعودی خواهد شد. مرکز هنرهای نمایشی با طراحی مدرن پیشگامانه، با کمک فناوری و تعهد به پرورش استعدادها، روح شهر قیدیا (Qiddiya City) را به عنوان مکانی که تخیل هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد، تجسم می بخشد.

مطلب پیشنهادی: دیزاین فضایی استادیوم بن سلمان در عربستان، آمادگی برای جام جهانی 2034!

 

سرمایه‌گذاری برای مرکز نمایشی قدیه

این مرکز فرهنگی با سرمایه‌ی شرکت سرمایه‌گذاری قدیه (QIC) که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان رئیس هیئت مدیره این شرکت است، ساخته خواهد شد. این شرکت سرمایه‌گذاری به تازگی از برنامه‌های خود برای راه اندازی مرکز هنرهای نمایشی پیشگامانه رونمایی کرد که قرار است به نماد فرهنگی جدیدی در عربستان سعودی تبدیل شود. هدف این مرکز غنی‌سازی چشم‌انداز فرهنگی عربستان سعودی و افزایش جاذبه‌های شهر قدیه است.

 

معماری مرکز هنرهای نمایشی قدیه

این مرکز با معماری خیره کننده، فناوری پیشرو و تعهد به نوآوری هنری، قرار است تجربه فرهنگی را برای ساکنان و بازدیدکنندگان به طور یکسان تعریف کند. در این مرکز از تولیدات پیشگامانه‌ای که مرزهای تئاتر سنتی را جابجا می‌کنند، از فناوری‌های پیشرفته مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این تئاتر هر ساله میزبان بیش از 260 نمایش و رویداد داخلی و خارجی خواهد بود که بیش از 3000 صندلی در سه سالن مختلف پخش می‌شود.

مطلب پیشنهادی: داستان آسان خراش افقی 260 کیلومتری عربستان چه بود؟

 

امکانات مرکز هنرهای نمایشی قدیه

فراتر از سالن‌های اجرا، این مرکز به عنوان یک مرکز اجتماعی پر جنب‌وجوش عمل می‌کند. ساکنان و بازدیدکنندگان را به کشف گزینه‌های غذاخوری، خرده‌فروشی و سرگرمی‌های آموزشی دعوت می‌کند. یک باغ آسمانی روی پشت بام، گالری‌های هنری و فضاهای سبز، تجربه فرهنگی را گسترش می‌دهد، در حالی که معماری نمادین مرکز به عنوان نمادی از هویت مدنی عمل می‌کند. انتظار می رود این مرکز هر سال بیش از 800000 بازدیدکننده داشته باشند.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه