جزئیات دکوراسیون خانه ای که بهشت سمیرا شد

جزئیات دکوراسیون خانه ای که بهشت سمیرا شد

به قلم: نسرین

خانه‌ای رو به آرامش

سمیرا خانه‌اش را بهشت من صدا می‌زند. در نظرش بهشت سرسبز است و پرطراوت و در عین آرامش، زنده است و جاری. این‌ها را در توصیف خانه‌ای صدمتری با دو اتاق خواب در طبقه چهارم ساختمانی که سال 1395 ساخته شده است، می‌گوید.

ساقدوش بار

فاکتور مهم انتخاب خانه از نظر سمیرا و مهدی این است که محیط کلی ساختمان باید زیبا باشد، حیاط سرسبز هم در این شهر پر دود و دم تهران از ملزومات است. در نهایت اینکه آن‌ها دست به انتخاب خانه‌ای می‌زنند که فضای کافی داشته باشد ذره‌ای از آن، فضای بدون کاربردی نباشد. مصطلح‌تر است که بگوییم نقشه خوبی داشته باشد. خانه‌ای که درست طراحی شده باشد، درهای خود را به روی آرامش باز خواهد کرد، اما در عین حال باید خانه خود را متناسب با آن دکوراسیون کرد.

سرویس خواب بالسا

دکوراسیون شخصی

ایده اصلی چیدمان این خانه زیبایی و انتقال حس خوب و آرامش به اعضای خانواده است. خانواده‌ای که برای گذراندن زندگی همه‌چیز است. تنها مکانی که انسان بیشترین آرامش را در آن تجربه می کند، خانه‌ای است که با توجه به سلیقه شخصی فرد طراحی شده باشد. انتخاب دکوراسیون و چیدمان خانه با سمیراست، او همیشه به عکس‌های دکوراسیون خانه‌های خارجی علاقه داشته و آن‌ها را دنبال می‌کرده، و دیدن و دیدن و دیدن به او کمک می‌کند که از پس چیدمان خانه‌ای پرآرامش و باصفا بربیاید. البته در این مسیر با مدل چیدمان صحیح مبلمان به چالش می‌خورد، چرا که در نظر دارد مبلمان به نحوی باشد که در عین اینکه خانه فضای دلبازی برای بازی بچه‌ها داشته باشد و آن‌ها راحتی را تجربه کنند، خانه به شکل مرتبی چیدمان شده باشد.

نقش گل و گیاهان آپارتمانی در خانه

در طراحی فضاهای مختلف سعی می‌کنیم از المان‌هایی استفاده کنیم که به انسان حس سرزندگی می دهند. این المان‌ها معمولا از فضاهای بیرونی نشأت می‌گیرند مهم‌ترین و موثرترین آن‌ها استفاده از گیاهان است. گل و گیاه سبزی که به عنوان گیاهان آپارتمانی شناخته می‌شوند، به محیط خانه آرامش، رنگ و نشاط می‌بخشد. این گیاهان علاوه بر اینکه به خانه جلوه می‌دهند، در تهویه هوای خانه نیز تاثیرگذارند. یک خانه با هوای سالم می‌تواند به مکانی آرامش‌بخش تبدیل شود.

جذابیت و پرستیژ خانه با انتخاب رنگ‌ها

این خانه طوسی، کرم و سفید رنگ است. قوانین قطعی برای انتخاب رنگ وجود ندارد. در نهایت این موضوع کمی با علایق شخصی در ارتباط است. رنگ‌ها بر روح و روان انسان تاثیر مستقیم دارند. رنگ کرم از ترکیب رنگی زرد و سفید ساخته شده است. پس یکی از مکمل‌های جذاب این رنگ می‌تواند رنگ سفید باشد. این ترکیب رنگی فضا را دلبازتر و روشن‌تر می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با کمک رنگ کرم، زیبایی و گرمای مطلوبی در فضا ایجاد کنید و با ترکیب اندکی از رنگ سفید، شیک‌ترین دکوراسیون را داشته باشید. معمولا استایل دکوراسیون کرم فضا را بزرگتر نمایش می‌دهد، از سوی دیگر حس جذابیت و پرستیژ خاصی به دکوراسیون داخلی می‌بخشد. پس طبیعی است که برای زیباتر شدن خانه، باید از این رنگ همه فن حریف کمک بگیرید. استفاده از رنگ طوسی در کنار رنگ کرم یکی دیگر از مکمل‌های بسیار شیک است. درواقع، ترکیب طوسی و کرم می‌تواند تعادل فوق العاده‌ای در فضا ایجاد کند. رنگ کرم حس و حال گرم دکوراسیون را فراهم می‌کند و رنگ طوسی، سردی مورد نیاز را برای ست شدن یک دکوراسیون شیک رقم می‌زند.

البته ایده‌های سمیرا برای خانه تمامی ندارد اما تا همین جا هم از نتیجه‌ کارش راضی است و برای اجرای ایده‌های جدید آماده است. داشتن یک گوشه دنج و خلوت در خانه می‌تواند به آرامش بیشتر شما کمک کند. از میان تمام قسمت‌های دوست داشتنی خانه، قسمت کافی‌بار انتخاب سمیراست، گوشه دنجش است. اتاق بچه‌ها هم همان است که دلش می‌خواست.

گوشه و کنار خانه

در دیوار پذیرایی بر روی چهار طبقه، لگوهایی با جزئیات بسیار خودنمایی می‌کند. فرقی نمی‌کند چندسال دارید، لگو یک اسباب بازی برای بچه‌ها نیست، لگو یک سرگرمی‌ آرامش‌بخش برای تمام اعضای خانواده است. از انتخاب خانه تا جزئیات دکوراسیون آن، همه و همه تلاش سمیرا و مهدی را برای داشتن خانه و خانواده‌ای خشنود و سعادتمند نشان می‌دهد. خانواده‌ای شاد و خوشبخت که بهشت زودتر از موعد است.

عکاس: امیر صادقی

دوستان همراه؛ شما هم می‌توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را به پیج چیدانه یا پیج منزل دایرکت کنید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

عکس‌های بیشتر از خانه‌ زیبای سمیرا و مهدی

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
پریسا در تاریخ 06 تیر 1402
اسباب بازی های کودکان نشون میده که انتخاب ها بیشتر براساس چشم فامیل درآوردنه تا کاربرد و لزوم. حتی یک کالای ایرانی هم بین دکوراسیون پیدا نمیشه.

ثبت دیدگاه