عجیب ترین برج دنیا در کره جنوبی

عجیب ترین برج دنیا در کره جنوبی

به قلم: سمانه زارعی

در طی ده‌ها سال اخیر که تکنولوژی در زمینه‌های مختلف مانند ساخت و ساز پیشرفت زیادی کرده است، ساختمان‌ها و برج‌های بلند و جالب زیادی در سراسر دنیا ساخته شده است. به طوری که بلندترین برج‌های جهان ارتفاعی بالاتر از 500 متر دارند. یکی از این برج‌ها در شهر سئول کره جنوبی قرار دارد. در این مطلب در مورد برج جهانی لوته خواهید خواند.

تابلو فرش ریحان

 

برج جهانی لوته

برج جهانی لوته جزو بلندترین برج‌های جهان است که در کره جنوبی قرار دارد. این برج با 123 طبقه، 555 متر ارتفاع دارد. ساخت این برج در سال 2011 شروع شد و ساخت آن در سال 2016 به پایان رسید. در ابتدا این برج چهارمین برج بلند دنیا بود ولی با ساخته شدن برج پینگ آن در چین و برج مردکا در مالزی، برج جهانی لوته ششمین برج بلند دنیا شد. این برج طوری طراحی و ساخته شده است که در برابر زلزله 9 ریشتری و باد با سرعت 80 متر بر ثانیه مقاوم است.

کاربری‌های عجیب‌ترین برج دنیا در کره جنوبی

طبقات اول تا ششم این برج شامل فروشگاه‌های خرده‌فروشی هستند و یک مرکز خرید بزرگ را تشکیل می‌دهند. تا طبقه 60 دفاتر اداری قرار دارند . طبقه 86 الی 119 این ساختمان شامل یک هتل لوکس و مجلل است. تا طبقه 123 عرشه‌هایی برای دیدن شهر از بالای برج قرار گرفته است.

 

ایده ساخت برج جهانی لوته

برج لوته توسط طراحان شرکت KPF طراحی شده است. برای طراحی آن از ایده سرامیک‌های سنتی کره‌ای الهام گرفته شده است. هنرهای فلزکاری، ظروف چینی و خوشنویسی سنتی در آن به کار رفته است. در این ساختمان امکانات زیادی در نظر گرفته شده است. بزرگ‌ترین آکواریوم کره جنوبی با بیش از 650 گونه و یک مجموعه بزرگ سینمایی با 21 صفحه نمایش در این برج قرار دارد.

 

کلام آخر:

برج لوته سئول یکی از بلندترین و عجیب‌ترین برج‌های دنیاست. این برج بیش از 500 متر ارتفاع دارد، به همین دلیل طبقات بالای آن جایی برای تماشای شهر شده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه