کابینت کلاسیک ساده، انتخابی شیک برای آشپزخانه

کابینت کلاسیک ساده، انتخابی شیک برای آشپزخانه

به قلم: سمانه زارعی

کابینت کلاسیک یکی از انواع کابینت‌های آشپزخانه است که در کشور ما طرفداران زیادی دارد. کابینت کلاسیک ساده، مدلی از کابینت برای آنهایی است که دوست ندارند کابینت‌های آشپزخانه خیلی شلوغ و پر زرق و برق باشد. کابینت کلاسیک ساده موضوع این مطلب از چیدانه است.

اسکای اسکرپر

 

کابینت کلاسیک ساده

از ویژگی‌های کابینت‌های کلاسیک به جز تزئینات و حکاکی‌های روی کابینت، می‌توان به متریال به کار رفته، ابزار و یراق آلات کابینت‌ها، چیدمان کابینت‌ها در کنار هم و وجود تقارن و یا ویترین در کابینت‌ها اشاره کرد. وقتی از کابینت کلاسیک ساده صحبت می‌کنیم، منظور کابینت‌هایی هستند که برای دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه به کار می‌روند ولی طرح و نقشی ساده‌تر، اما نه به اندازه کابینت مدرن دارند . در این حالت شکل و فرم آنها چیزی شبیه به کابینت نئوکلاسیک خواهد بود.

 

انواع کابینت کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. تفاوت این کابینت‌ها در جنس کابینت‌ها و طرز ساخت آنهاست. چهار نوع اصلی کابینت کلاسیک عبارتند از:

  • کابینت کلاسیک تمام چوب: در این نوع کابینت، بدنه کابینت از جنس ام‌دی‌اف است و درهای کابینت از چوب طبیعی مختلفی از جمله؛ راش، بلوط، گردو، گیلاس و.. ساخته شده‌اند.
  • کابینت کلاسیک روکش چوب: بدنه کابینت و درهای آن از جنس ام‌دی‌اف است و روی سطح درهای کابینت یک لایه چند میلیمتری از چوب طبیعی کشیده شده است.
  • کابیت کلاسیک ممبران: روش ساخت کابینت ممبران کمی متفاوت‌تر است. همه قسمت‌های کابینت از جنس ام‌دی‌اف هستند و روی درهای آن روکش پی‌وی‌سی به کار رفته است.
  • کابینت کلاسیک رومی: به آن کابینت کلاسیک ایتالیایی یا کابینت کلاسیک اروپایی هم می‌گویند، این نوع کابینت تزئینات و کنده کاری‌های زیاد و مجللی دارد و از فرم ستون‌های رومی برای تزئین این کابینت‌ها الهام گرفته شده است.

از بین انواع معرفی شده، کابینت‌های کلاسیک تمام چوب، روکش چوب و ممبران اگر به شکل‌های ساده‌تری ساخته شوند، می‌توانند به عنوان مدل کابینت کلاسیک ساده در آشپزخانه‌ای کلاسیک جا بگیرند.

 

کابینت کلاسیک ساده، یک نوستالژی جذاب!

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ای هستید که رنگ و بویی از گذشته داشته باشد کابینت کلاسیک ساده انتخاب خوبی است. این نوع کابینت‌ها از متریالی با کیفیت ساخته می‌شوند. رنگ و فرم آنها می‌تواند به شکل کابینت‌های چند دهه قبل باشد. جمع شدن سادگی در کنار گرمایی که در متریال این کابینت‌ها حس می‌شود، یک آشپزخانه جذاب و صمیمی برایتان خواهد ساخت.

 

کابینت کلاسیک ساده برای آشپزخانه‌ای که خیلی بزرگ نیست

اغلب طراحان و سازندگان پیشنهاد می‌کنند که کابینت کلاسیک برای دکوراسیون آشپزخانه‌ بزرگ انتخاب شود. اگر آشپزخانه‌ای با ابعاد متوسط و نه چندان بزرگ دارید، ولی دلتان پیش کابینت کلاسیک گیر کرده است، مدل‌های کابینت کلاسیک ساده برای شما مناسب است. کابینت کلاسیک ساده باعث شلوغی زیاد فضای آشپزخانه نمی‌شود و از طرفی فرم و متریال آن خواسته قلبی شما را برطرف می‌کند.

 

کلام آخر:

کابینت کلاسیک ساده، یکی از انواع کابینت‌هایی است که اغلب افراد آن را می‌پسندند. در این مطلب نمونه‌هایی از این نوع کابینت‌ها نشان داده شده است. برای کابینت خانه‌های لاکچری می‌توان از این مدل کابینت‌ها ایده گرفت.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه