بهترین رنگ مبلمان برای خانه‌های کوچک

بهترین رنگ مبلمان برای خانه‌های کوچک

به قلم: سمانه زارعی
انتخاب مبلمان برای خانه کوچک
انتخاب مبلمان برای خانه کوچک

این روزها کوچک بودن خانه‌ها موضوعی است که اغلب افراد مخصوصا در شهرهای بزرگ، زندگی خود را با آن وفق داده‎اند. ترفندهای دکوراسیونی مختلفی برای حل مشکلات کمبود فضا در خانه‌های کوچک وجود دارد. انتخاب رنگ درست، یکی از این ترفندهاست. در این مطلب می‌خواهیم راجع به بهترین رنگ مبلمان برای خانه‌های کوچک صحبت کنیم.

چه رنگی برای مبلمان خانه‌ی کوچکم انتخاب کنم؟

همیشه گفته‌ایم که بهترین رنگ‌ها برای بزرگتر و دلبازتر به نظر رسیدن خانه‌های کوچک؛ رنگ‌های روشن هستند. اگر تصمیم به خرید مبلمان جدید برای خانه‌‌ی کوچک خود دارید؛ حتما رنگ آن را مدنظر قرار دهید. چند رنگ روشنی که طبق سلیقه‌ی شماست در نظر بگیرید و از بین آنها بهترین رنگی که با دکوراسیون خانه هم تناسب داشته باشد انتخاب کنید. در ادامه چند رنگ برای خانه‌ی کوچک پیشنهاد می‌کنیم.

تابلو فرش ریحان

 

مبل سفید در دکور خانه کوچک
مبل سفید در دکور خانه کوچک

مبلمان سفید برای خانه کوچک

تنالیته‌های رنگ سفید مانند استخوانی یا شیری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مبلمان خانه کوچک شما هستند. مخصوصا اگر قصد خرید مبلمان برای خانه نوعروس دارید، مبلمان جمع و جور سفید رنگ انتخاب خوبی است. اگر دوست ندارید مبلمان کاملا سفید باشد، می‌توانید ست مبلمانی با ترکیب رنگی سفید در کنار رنگ دیگری مانند طوسی، زرد یا سبز انتخاب کنید. برای تعدیل ترکیب رنگی فضا، از کوسن‌های رنگی در مبلمان غافل نشوید.

 

مبل طوسی برای خانه نقلی
مبل طوسی برای خانه نقلی

مبلمان طوسی برای خانه‌های نقلی

اگر فکر می‌کنید مبل سفید سلیقه شما نیست. و یا با وجود فرزند کوچکتان نمی‌توانید مبلمان سفید را تمیز نگه دارید، به مبلمان طوسی فکر کنید. رنگ طوسی رنگی خنثی و مناسب برای فضاهای کوچک است. فقط کافی است رنگ طوسی به کار رفته در مبلمان ملایم نسبتا کمرنگ باشد.

 

رنگ‌های ملایم در دکوراسیون خانه کوچک
رنگ‌های ملایم در دکوراسیون خانه کوچک

مبلمان با رنگ‌های ملایم در خانه‌ی کوچک

یکی دیگر از گزینه‌های انتخاب رنگ برای دکوراسیون خانه کوچک، مبلمانی با رنگ‌های ملایم است. منظور از رنگ‌های ملایم، هر یک از رنگ‌ها به جز رنگ‌های خنثی با شدت کمتر است. مثلا مبلمان راحتی جمع و جوری که از ترکیب رنگ صورتی کمرنگ و آبی آسمانی تشکیل شده است، انتخاب خوبی است. یا رنگ یاسی، یک رنگ انرژی بخش و زیبا برای خانه نقلی است.

کلام آخر:

فراموش نکنید مبلمان کلاسیک و سلطنتی برای خانه کوچک مناسب نیستند. مدل‌های نئوکلاسیک و راحتی که در نشیمن و پذیرایی بهترین انتخاب هستند. در انتخاب مبلمان برای خانه‌ی کوچک؛ علاوه بر رنگ مناسب، به سبک دکوراسیون، رنگ فرش، رنگ دیوارها و پرده هم توجه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه