ساختمان بقا؛ جنگ و قحطی به این سازه اثر نمی‌کند!

ساختمان بقا؛ جنگ و قحطی به این سازه اثر نمی‌کند!

به قلم: سمانه زارعی

اخبار، رسانه‌ها و شرایط محیط زیست و منابع جهان، همه خبر از بدتر شدن اوضاع بشر در دنیا را می‌دهند. با اینکه تکنولوژی و دانش نوین ابزارهای مهمی در جلوگیری از برخی فجایع هستند، ولی بشر به دنبال طول عمر بیشتر و حفاظت در برابر بلایای طبیعی و انسانی است. ساختمان بقا؛ طرحی از یک ساختمان با امکانات زیاد برای زندگی در شرایط بحرانی است.

بالسا

 

درباره‌ی ساختمان بقا

ساختمان بقا راهی به ثروتمندان و قدرتمندان جهان ارائه می دهد تا به هنگام آخرین روزهای وجود انسان در زمین، بتوانند در جایی دور از تشعشعات خورشیدی، جنگ های هسته ای یا برخورد های عظیم سیارکی زندگی کنند. ساختمان Survival از بیرون چندان بزرگ به نظر نمی رسد اما این مجتمع با فناوری پیشرفته، زندگی لوکسی را همتراز با آپارتمان‌های سطح بالا در سراسر جهان ارائه می‌کند. به علاوه، یک استخر، دیوار صخره نوردی و سینما دارد، بنابراین زندگی تقریبا راحتی در آن خواهید داشت.

ساختمان بقا کجاست؟

مکان ساختمان بقا هنوز به طور دقیق مشخص نشده. در انتهای یک جاده که بیش از دو ساعت از ویچیتا فاصله دارد، پشت یک حصار سیم خاردار قرار دارد و توسط نیروهای امنیتی 24 ساعته محافظت می شود.

امکانات و تجهیزات ساختمان

ساختمان بقا توسط درب‌های فولادی هشت تنی محافظت می‌شود. ساختمان در پوسته سیلو موشکی اطلس که در اوایل دهه 1960 ساخته شد، قرار دارد. این سیلوها که برای زنده ماندن از پرتاب یک موشک هسته‌ای (با دیواره های بتن مسلح به ضخامت 9 فوت) طراحی شده بودند، زرادخانه هسته‌ای ایالات متحده را در طول جنگ سرد نگهداری می‌کردند. سیلو در کانزاس با بتن اضافی تقویت شده تا سطح مقاومت آن را تا برخورد یک موشک هسته‌ای با قدرت تخریب ۱۰ کیلوتن بالا ببرد!

این ساختمان به تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مجهز شده است. از جمله آن‌ها می‌توان به مخزن‌های آب اضافی، سیستم تهویه و اکسیژن‌رسانی ۲۴ ساعته، سیستم تصفیه آب ، تصفیه هوای آلوده آتشفشانی زیرزمینی و … اشاره کرد.

 

کلام آخر:

در این مطلب در مورد پروژه‌ی جالبی به نام ساختمان بقا صحبت کردیم. ساختمانی که با امکانات و تجهیزات زیاد افراد را در برابر جنگ و قحطی حفظ می‌کند. نظر شما راجع به این ساختمان چیست؟

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه