شب‌های تابستان تهران کجا بریم؟

شب‌های تابستان تهران کجا بریم؟

به قلم: سمانه زارعی
برج میلاد تهران
برج میلاد تهران

در گرمترین روزهای سال هستیم. شبها که هوا خنک‌تر می‌شود؛ فرصتی برای بیرون رفتن و هواخوری است. تهران یکی از شهرهای شلوغ و پر سروصداست که مردم برای فراغت و دور شدن از شلوغی‌ها، به دنبال فضاهایی هستند تا به دور از کار و مشغله به استراحت بپردازند. در این مطلب مکان‌هایی در تهران که می‌توانید شب‌های تابستان وقت خود را در آنها بگذرانید و از هوای خنک آن استفاده کنید را معرفی کرده‌ایم.

 

بالسا
پل طبیعت، مقصدی برای پیاده‌روی
پل طبیعت، مقصدی برای پیاده‌روی

پیاده روی در هوای خنک شب‌

اگر اهل پیاده‌روی و ورزش هستید؛ شب‌های تابستان که هوا خنک‌تر است آن را امتحان کنید. یک مسیر جذاب و زیبا را در اطراف محل زندگی خود انتخاب کنید. اگر در اطراف محل زندگی‌تان جایی برای پیاده روی ندارید، مجبورید تا نزدیکی آن با ماشین بروید و سپس زمانی را صرف پیاده‌روی کنید. خیابان ولیعصر، بلوار کشاورز، پارک ملت، پارک جمشیدیه و پل طبیعت از جاهایی هستند که می‌توانید شب‌ها در آنها پیاده‌روی کنید.

شب را بیرون از شهر بگذرانید.

می‌توانید جایی بیرون از شهر را برای گذراندن یک شب تابستانی انتخاب کنید. در تهران دربند و درکه از جمله جاهایی هستند که هوای کوهستانی و خنک آنها، مردم را به آنجا می‌کشاند. همچنین مجتمع تفریحی توچال فعالیت شبانه روزی دارد و می‌تواند انتخاب شما برای یک شب تابستانی گرم باشد. به جز مناطق کوهستانی، می‌توانید به بام تهران و فضاهای مرتفع که شبها نمایی زیبا از شهر دارند هم فکر کنید.

 

ایران مال
ایران مال

مراکز خرید، مقصدی برای شب‌های تابستان

برای آنهایی که عاشق خرید هستند، ولی دوست ندارند در طی روز که هوا گرم است بیرون بروند؛ مراکز خرید و پاساژهای بزرگ تهران بسیار جذاب هستند. ایران مال، مگامال، مرکز خرید پالادیوم، تیراژه و بازار تجریش برخی از مراکز خرید تهران برای گشت و گذار و خرید شبانه هستند.

شبهای به یاد ماندنی در شهربازی

در انتخاب مقصد برای گذراندن شب‌های گرم تابستان، باید کودکان را هم در نظر گرفت. شهربازی و پارک از فضاهای مورد علاقه کودکان است. هرچند اگر کودک درون شما فعال باشد؛ خودتان هم می‌توانید از این فضاها لذت ببرید. تهران شهربازی‌های بزرگ و کوچک زیادی دارد. برخی از آنها عبارتند از: سرزمین عجایب مجتمع تجاری تیراژه، شهربازی ژوپیتر، پارک ارم، شهربازی چمران.

 

پیک نیک در پارک
پیک نیک در پارک

پیک نیک شبانه در پارک

یک شام سبک در پارک و با جمع خانواده انتخاب دیگری است که می‌توانید در شبهای تابستان داشته باشید. بعضی از پارک‌ها فضاسازی مناسبی برای پیک نیک و دورهمی خانوادگی دارند. در اینصورت هم می‌توانید ورزش و بازی کنید و هم در کنار خانواده شب خنکی را بگذرانید.پارک طالقانی، پارک ملت، پارک چیتگر، پارک ولایتو پردیسان فقط تعدادی از پارک‌های بزرگ تهران هستند که می‌توانید برای پیک نیک به آنجا بروید.

دوچرخه سواری‌، هم ورزش هم تفریح

یکی از فعالیت های هیجان انگیز برای یک شب تابستانی، دوچرخه سواری است. این کار در طی روز، که هوا گرم است ما را کلافه می‌کند. ولی می‌توانید با خانواده و یا دوستانتان که به دوچرخه سواری علاقه دارند این کار را انجام بدهید. بوستان بهشت مادران، بوستان پیروزی، بوسان صبا، پارک چیتگر، پارک جنگلی سرخه حصار و… از مسیرهایی هستند که می‌توانید در آنها دوچرخه سواری کنید.

 

خیابان سی تیر در شبهای تابستان
خیابان سی تیر در شبهای تابستان

رستوران و کافه گردی، یک پیشنهاد هیجان انگیز

بسیاری از افراد، عاشق خوراکی و رستوران گردی هستند. می‌توانید یکی از شبهای تابستانی را در کافه و یا رستوران مورد علاقه‌تان بگذرانید. بسیاری از رستوران‌ها هستند که هنوز امتحان نکرده‌اید؛ به دنبال یک جای خاص و متفاوت باشید و با دوستان و یا خانواده شبی به یاد ماندنی بسازید. خیابان سی تیر در تهران، فضایی جذاب برای گشت و گذار و خرید خوراکی‌های خوشمزه است. اگر به دنبال بازی هستید، کافه‌های برد گیم انتخاب عالی است.

کلام آخر:

در این مطلب، مکان‌هایی که می‌توانید شبهای تابستان در آن اوقاتی را سپری کنید؛ معرفی کردیم. فرقی نمی‌کند در تهران باشید یا شهرستان، همه این فضاهای پیشنهادی در اغلب شهرها پیدا می‌شود. از شبهای خنک تابستان نهایت استفاده را ببرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
آسمان هفتم در تاریخ 06 مرداد 1402
هرچی امکانات مال شهرای بزرگه اصلن انگار ن انگار ماهم ادمیم! بترکید تهرونیا

ثبت دیدگاه