ایده‌های شیک، جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون باغ ویلا

ایده‌های شیک، جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون باغ ویلا

به قلم: نرگس مهردادیان

ایده‌های طراحی دکوراسیون باغ ویلا

نوژا دیزاین

طراحی دکوراسیون باغ ویلا، اهمیت زیادی در زیبایی این فضا دارد. از طرفی با این کار می‌توان از فضای باز باغ ویلای خود برای گذراندن اوقات فراغت،‌ دورهمی، برگزاری مهمانی‌ها و جشن‌ها استفاده کرد. در این مطلب به بررسی ایده‌های متفاوت و جالب طراحی دکوراسیون ویلا باغ پرداخته خواهد شد.

سرویس خواب بالسا

شما هم اگر به دنبال ایده‌های زیبا، شیک، کاربردی و منحصر به فرد طراحی دکوراسیون ویلا باغ هستید، با ادامه این مقاله از چیدانه همراه باشید.

طراحی دکوراسیون ویلا باغ منحصر به فرد

ایده‌های طراحی و چیدمان دکوراسیون باغ ویلا

تمام باغ ویلاها دارای ویژگی‌های مشترکی هستند، مانند فضای باز و پوشیده از گیاهان و درختان مختلف و انواع مبلمان باغی! فرقی ندارد که باغ ویلای شما بزرگ باشد یا کوچک، حتما نیاز خواهید داشت بهترین ایده‌های طراحی و چیدمان دکوراسیون را اجرا کنید تا جذابیت و زیبایی آن را افزایش دهید و از منظره و دکوراسیون باغ ویلای دلنشین و دوست داشتنی خود لذت ببرید. ایده‌های طراحی دکوراسیون ویلا باغ می‌توانند بسیار لوکس و گران قیمت یا بسیار ساده و ارزان باشند. بستگی به شما دارد که بخواهید چقدر بودجه برای آن صرف کنید.

ایده‌های طراحی و چیدمان دکوراسیون باغ ویلا

طراحی فضای نشیمن در دکوراسیون باغ ویلا

مسلما از باغ ویلا تنها برای اینکه در محوطه باغ آن قدم بزنید و در محوطه داخلی ویلا استراحت کنید، استفاده نمی‌شود. مهمترین و اصلی‌ترین کاربرد باغ ویلا، استفاده از فضای باز آن برای نشستن، استراحت کردن، آفتاب گرفتن، دورهمی و صرف غذا در هوای آزاد است. برای این کار باید یک نشیمن زیبا و راحت در محوطه بسازید و با موارد دیگر آن را تکمیل کنید.

طراحی فضای نشیمن در دکوراسیون باغ ویلا

محلی برای قرار دادن مبلمان راحتی و محلی برای قرار دادن مبلمان غذاخوری انتخاب کنید. هر قسمت از باغ که منظره‌ای زیبا، هوای عالی و درختان سایه‌دار دارد برای این منظور مناسب است. حتی می‌توان با طراحی این قسمت روی یک سکو، نشیمن را بالاتر از کف محوطه ساخت تا هم از مبلمان محافظت بیشتری شود و هم جانوران موجود در زمین باغ، کمتر مزاحم‌ افراد شوند.

ترکیب چمن‌کاری و کفپوش برای طراحی محوطه باغ ویلا

برای دکوراسیون کف محوطه باغ ویلا، از ترکیب کفپوش فضای باز و چمن کاری استفاده کنید. با این کار به راحتی می‌توانید محل‌هایی را برای بازی، قدم زدن و دوچرخه سواری طراحی کنید. همچنین از تمام فضای باغ استفاده بهینه خواهید داشت.

ترکیب چمن‌کاری و کفپوش برای طراحی محوطه باغ ویلا

اختصاص گوشه‌ای از دکوراسیون باغ ویلا به طبیعت

اگر باغ ویلای شما بزرگ است، گوشه‌ای از باغ را به طراحی و شبیه‌سازی طبیعت وحشی اختصاص دهید. یک آبنمای زمینی، تعدادی پاره سنگ بزرگ و گیاهان و درختچه‌هایی با ظاهر جنگلی، نمای طبیعت وحشی را برای شما ایجاد خواهد کرد. قدم زدن یا استراحت کردن در چنین فضایی، لذت زیادی خواهد داشت.

اختصاص گوشه‌ای از دکوراسیون باغ ویلا به طبیعت

استخر در طراحی دکوراسیون ویلا باغ

شاید به نظر برسد ساخت استخر، هزینه زیادی دارد، اما نتیجه فوق‌العاده‌ای به همراه خواهد داشت. حتی در افزایش قیمت ملک نیز تاثیرگذار خواهد بود. اگر نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید یک استخر کوچک در باغ ویلا بسازید.

استخر کوچک در طراحی دکوراسیون ویلا باغ

ساخت حوض در دکوراسیون باغ

یکی از ایده‌های جذاب در طراحی باغ ویلا، ساخت یک حوض در فضای باز باغ است. ساخت حوض در مقابل طراحی استخر هزینه زیادی نخواهد داشت، اما نمایی بسیار جذاب در دکوراسیون باغ ویلای شما ایجاد خواهد کرد.

ساخت حوض در دکوراسیون باغ ویلا

چیدمان دکوراسیون ویلا باغ با پرگولا

در طراحی دکوراسیون محوطه باغ ویلا، حتما به سایبان نیاز است. برای ایجاد سایبان می‌توان در قسمتی از باغ پرگولا که سایبانی کاربردی است، ‌طراحی کرد. پرگولا را می‌توان در گوشه‌های باغ ساخت و با گیاهان زیبای رونده روی آن سایه‌ای زیبا و دلنشین ایجاد کرد.

چیدمان دکوراسیون ویلا باغ با پرگولا

طراحی دکوراسیون ویلا باغ با نورپردازی مناسب

یکی دیگر از ایده‌های طراحی و چیدمان ویلا باغ، نورپردازی در محوطه باغ است. استفاده از چراغ‌های تزئینی، ریسه‌ها و پایه‌های بلند چراغ‌دان در گوشه و کنار باغ، فضایی زیبا و رویایی ایجاد خواهد کرد. این کار برای دورهمی و برگزاری مهمانی در شب کاربرد زیادی دارد.

طراحی دکوراسیون ویلا باغ با نورپردازی مناسب

طراحی دیوارهای ویلا باغ

با اینکه در طراحی محوطه‌های باز اهمیت زیادی به دیوارها داده نمی‌شود، اما طراحی آن‌ها برای چیدمان باغ ویلا بسیار کاربردی هستند. توجه به طراحی و زیباتر کردن دیوارها می‌تواند کار را آسان‌تر کند و باغی بزرگ‌تر به نمایش بگذارد. برای این کار کافیست از ایده‌های جالب زیر استفاده کنید:

  • ایجاد یک دیوار سبز در باغ
  • آویزان کردن گلدان‌های زینتی روی دیوار
  • رنگ زدن دیوارهای باغ

طراحی دیوارهای باغ ویلا

طراحی یک گوشه دنج در دکور باغ ویلا

گوشه دنج باغ ویلا می‌تواند یک دست مبلمان دونفره یا یک مبلمان تک نفره شیک و بزرگ باشد که در انبوهی از گیاهان زیبا مخفی شده است. حتی می‌توان در این گوشه تخت ریلکسی یا تاب آویزی قرار داد. مهم این است که دنج، خلوت و راحت باشد. خرید تاب آویزی و تخت ریلکسی برای فضای باز، به دلیل راحتی و کاربرد بسیار لذت بخشی که دارد، به جذاب‌تر شدن فضا خواهد افزود.

طراحی یک گوشه دنج در دکور باغ ویلا

و در آخر

در این مطلب ایده‌های کاربردی و جذاب طراحی دکوراسیون ویلا باغ بررسی شد و عکس‌های دکوراسیون زیبای باغ ویلا را برای ایده گرفتن از آن‌ها مشاهده کردید. با طراحی محوطه باز باغ ویلا می‌توانید فضای باز مناسب و شیکی برای گذران اوقات فراغت، دورهمی و میهمانی‌های خود فراهم کنید.

برای شبیه‌سازی سبزی و طراوت طبیعت در دکوراسیون خانه مطلب 5 ایده استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه